21 lipca 2021 By GÓRY & ULTRA, Slider With 1071 Views

The 360º Challenge ogłosił lokalizację tegorocznej edycji biegu

Organizatorzy The 360º Challenge – biegu, który jeszcze do niedawna był jednym z wyścigów w ramach Transgrancanaria – ujawnili lokalizację listopadowej, pierwszej samodzielnej edycji. Bieg co roku będzie organizowany w innej lokalizacji Wysp Kanaryjskich, tak by pokazywać różnorodność krajobrazów i charakter poszczególnych wysp.


21.07.2021 r.

Zapisy na WAA 360º – który zaplanowano dniach 24-28 listopada 2021 – trwają już od 10 czerwca. Dopiero teraz organizatorzy ujawnili, w jakiej lokalizacji odbędzie się bieg. Nadal nie znamy trasy, ale wiemy już na pewno, że gospodarzem tegorocznego WAA 360º będzie wyspa La Gomera i to właśnie na niej w całości odbędzie się bieg.

La Gomera będzie nową przygodą zarówno dla biegaczy, jak i organizatorów. Jak zawsze za organizację będzie odpowiadała agencja Arista Eventos wraz z lokalnym Gomesport, organizatorem Gomera Paradise Trail, przy ścisłej współpracy z Radą Miasta San Sebastian de La Gomera, który jest jednocześnie głównym sponsorem wydarzenia.

Sponsorem sportowym będzie marka WAA, a Fred Olsen będzie oficjalnym przewoźnikiem i w związku z tym umożliwi bezpłatny transfer z Los Cristianos (Teneryfa) na La Gomerę.

La Gomera to jedna z najmniejszych wysp archipelagu, którą zamieszkuje nieco ponad 20 tys. mieszkańców, z niezwykłą przyrodą i świetnymi warunkami do uprawiania sportów górskich. Na terenie wyspy znajduje się ponad 600 km szlaków turystycznych. Najwyższym szczytem jest Garajonay 1487 m n.p.m., od którego nazwę przyjął Park Narodowy wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Biuro zawodów, start i meta usytuowane będą w stolicy wyspy – mieście San Sebastian de La Gomera. Trasa zostanie poprowadzona „w stylu 360º”, tak by biegacze mogli poznać całą wyspę, mając po drodze wiele ostrych podbiegów i zbiegów, wspinaczkę na szczyty. Szczegóły trasy jak zwykle zostaną ujawnione na kilka dni przed startem.

Dostępnych jest zaledwie 200 miejsc.

Więcej informacji na 360º The Challengue | (360thechallenge.com)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *