13 września 2018 By RUNSTYLE, Slider, WYDARZENIA With 1360 Views

Trail Running Festival 2018 – nowe wydarzenie dla miłośników biegania w górach

W dniach 26-28 października 2018 r. w Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo w Szczyrku odbędzie się pierwsza edycja Trail Running Festival, imprezy poświęconej tematyce biegów górskich. Inspirujące historie, ciekawi goście, profesjonalne warsztaty i wspaniałe kino. Tego wszystkiego spodziewajcie się podczas Trail Running Festival, festiwalu o ludziach i dla ludzi związanych z bieganiem górskim i górską, sportową aktywnością.

Pierwsza edycja wydarzenia łączy elementy kina, warsztatów, biegowej aktywności z cyklem festiwalowych spotkań i prelekcji. Jak mówią organizatorzy, wydarzenie jest przede wszystkim okazją do tego, by zainspirować innych do odkrycia w sobie pasji do gór i sportu.

Ramowy Program Festiwalu dostępny jest już na stronie organizatora. Podczas spotkań, warsztatów, wspólnych treningów poruszane będą tematy z różnych światów o wspólnym mianowniku, jakim są góry i bieganie. Festiwal to wspaniała okazja do tego, by dowiedzieć się więcej o treningu, odkryć interesujące i pełne inspiracji historie, a także poznać nowe miejsca, o których opowiadać będą festiwalowi goście.

Warsztaty

Zaplanowane podczas Festiwalu warsztaty poprowadzą specjaliści z poznańskiego centrum ruchu BODYWORK, ratownicy GOPR Beskidy oraz załoga Formy na Szczyt, która wprowadzi uczestników wydarzenia w świat treningu w warunkach wysokogórskich pod kątem przygotowań do startów w zawodach.

Goście Trail Running Festival

W Szczyrku pojawią się również osoby, którzy Polskę odwiedzą po raz pierwszy. Swoją obecność podczas Festiwalu potwierdził fotograf i podróżnik Ian Corless. Autor podcastów Talk Ultra – wywiadów i rozmów z najlepszymi biegaczami ultra trailu z całego świata. Ian to również znakomity mówca, o czym będzie można przekonać się w trakcie jednej z festiwalowych prelekcji.

Ian Corless

Przed publicznością TRF wystąpią również Dominika Stelmach – obecnie jedna z najszybszych kobiet w biegach górskich w naszym kraju, reprezentantka Polski w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Biegach Górskich Długodystansowych, światowa rekordzistka biegu Wings for the Life. Krzysztof Dołęgowski – dziennikarz, propagator biegów ultra w Polsce, redaktor portalu napieraj.pl, współautor książki „Szczęśliwi Biegają Ultra”. Orle Gniazdo odwiedzą również Krystian Ogły – pierwszy Polak, który ma za sobą 12 startów międzynarodowego cyklu Ultra Trail World Tour – oraz Piotr Hercog, organizator festiwalu biegowego w Lądku Zdrój, który do Szczyrku zawita zaraz po powrocie z kolejnej wyprawy w ramach projektu Hercog Running Challange. Podczas Festiwalu spotkać się będzie można również z Natalią Haczyk, autorką książki „Sięgając za horyzont. Z pamiętnika ultraski”. Nie zabraknie też Artura Kurka, który opowie o swojej życiowej pasji związanej z startami w rajdach przygodowych oraz triathlonach ekstremalnych.

Festiwalowe kino

Podczas festiwalu będzie również okazja do zobaczenia filmów międzynarodowego festiwalu Trails in Motion, filmów Lloyda Belchera „Mira”, Adriana Dmocha „Chasing the breath”, Macieja Jabłońskiego „Kiliton. Najwyższy maraton świata”.

Biegowa sztafeta i… integracja

Nie zabraknie też biegania! W niedzielę razem z Natural Born Runners wystartuje sztafeta, na którą zapisy trwają już na stronie. W trzyosobowych zespołach uczestnicy wydarzenia ścigać będą się o tytuł królów podbiegów. W sobotę atrakcje biegowe zapewni uczestnikom Ledlanser – producent latarek, który zaprezentuje warsztat o sprzęcie, ale także umożliwi sprawdzenie go w terenie, podczas wspólnego treningu z gościem specjalnym. W sobotni wieczór będzie też czas na wspólną integracje przy muzyce koncertu zespołu Band-a-SKA, znanego biegaczom z biegów w Lądku Zdrój oraz Pasterce.

Zostań gościem Festiwalu

Festiwalowi towarzyszy konkurs na najciekawszą prezentację dla tych, którzy potrafią w atrakcyjny sposób podzielić się wrażeniami ze swoich biegowych przygód. Szczegółowe informacje o konkursie wraz z regulaminem znajdziecie na stronie >>> TU.

Organizatorzy nadal pracują nad programem, lista gości nie jest jeszcze zamknięta, zachęcamy więc do śledzenia strony internetowej wydarzenia – www.trailrunningfestiwal.pl.

Ramowy program Trail Running Festiwal >>> TU

Bilety na Festiwal dostępne są na stronie internetowej: TU

 

Portal www.runandtravel.pl jest patronem mediowym Trail Running Festiwal.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *