7 stycznia 2018 By GÓRY & ULTRA, POLSKIE DROGI, Slider With 5942 Views

Ultramaraton Nadbużański 2018

15 września 2018 roku odbędzie się pierwsza edycja Ultramaratonu Nadbużańskiego, w ramach którego biegacze będą mieli do wyboru trzy dystanse: 15 km, 30 km i 50 km. Portal www.runandtravel.pl jest patronem mediowym imprezy.

7.01.2018 r.

Data: 15 września 2018 r.
Miejsce: Start i meta usytuowane będą w Mielniku
Dystanse: ok. 15 km, ok. 30 km, ok. 50 km.

Malownicze kresy wschodnie, dziko meandrujący Bug, rozległe lasy, liczne pagórki i wzniesienia okraszone niezwykłym kolorytem – smaków, tradycji, unikalnej sztuki i kultury. To wizytówka Podlasia. W tych osobliwych okolicznościach podlaskiej przyrody wytyczono trasy Ultramaratonu Nadbużańskiego. Impreza dedykowana jest entuzjastom tras urozmaiconych i wymagających, gdzie wśród sielskich krajobrazów, dostrzec można dziką zwierzynę. UMN trafi w gusta nie tylko doświadczonych ultrasów, ale także początkujących amatorów biegania w terenie.

Trzy różne dystanse dają każdemu możliwość wybrania biegu odpowiedniego dla siebie. Nazwy biegów pochodzą z gwary podlaskiej, i tak: Szpurt, czyli szybki bieg, to ściganie na dystansie ok. 15 km, Chazior, co w podlaskim oznacza pewnego siebie, to trasa już dwa razy dłuższa – ok. 30 km. Ostatni dystans i z definicji prawdziwy ultra – Szmergiel, w tłumaczeniu wariat, liczy ok. 50 km. Trasy zaopatrzone będą w punkty nawadniania i odżywcze. Posiłek regeneracyjny na mecie to podlaskie wiktuały i napitki.

Ultramaraton Nadbużański to nie tylko bieg, ale zaproszenie do spędzenia niepowtarzalnego weekendu na ziemi mielnickiej. Nie dość, że sobotnie biegi zwieńczy wieczorny koncert rockowy nad brzegiem rzeki. Warto poświęcić czas na spływ kajakowy, odkrywkową kopalnię kredy, degustację w lokalnej winiarni czy zwiedzenie licznych cerkwi, na czele z mekką prawosławia – Górą Grabarką.

Szczegółowy regulamin imprezy zostanie opublikowany jeszcze w styczniu, a zapisy zostaną uruchomione na przełomie lutego i marca.

Zapraszamy na fan page biegu >>> Ultramaraton Nadbużański

Portal www.runandtravel.pl jest patronem mediowym Ultramaratonu Nadbużańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *