10 lutego 2020 By POLSKIE DROGI, Slider With 2954 Views

V Maraton Pieszy Przedwiośnie

W dniach 28-29 marca 2020 r. odbędzie się piąta edycja Maratonu Pieszego Przedwiośnie, podczas którego śmiałkowie zmierzą się z 76-kilometrowym dystansem. Uczestnicy mogą liczyć na ciekawą trasę w formie pętli wokół Łysogór ze startem i metą na Żeromszczyźnie w Ciekotach.

——————————————————————————————————————————————————————

A skoro będzie pętelka, to nie zabraknie perełek świętokrzyskich. Rozgrzejecie mięśnie na podejściu pod Górę Radostową, nie dajcie się zwieść Górze Wymyślonej (bo jest bardzo prawdziwa), Łysica, która wcale nie będzie punktem kulminacyjnym, bo już zza rogiem czeka podejście na Łysą Górę a po kamienistym zbiegu z Łyśca zaliczycie możliwe, że najdłuższa biegową prostą na dystansie blisko 14 km przez Świętokrzyski Park Narodowy po nasypie dawnej kolejki wąskotorowej! To tylko niektóre z miejsc jakie zobaczycie na trasie V MPP pokonujący przy tym blisko 2000 m sumy podejść.

foto Magdalena Sedlak

Trasa: Ciekoty – Przełom Lubrzanki – G. Radostowa – G. Wymyślona – Krajno – Święta Katarzyna – G. Łysica – Kakonin – Huta Szklana – Święty Krzyż – Nowa Słupia – nasyp dawnej kolejki wąskotorowej –  Słupski Weksel- Miejska Góra – Bodzentyn – Psary Podlesie – Bukowa Góra – Klonów – G. Czostek – Brzezinki – Mąchocice Scholasteria – Masłów Drugi – G. Klonówka – Diabelski Kamień – G. Dąbrówka – Ameliówka / Przełom Lubrzanki – Ciekoty

foto Magdalena Sedlak

—————————————————————————————————————————————————————-

Maraton Pieszy Przedwiośnie

Start: 28 marca 2020, godz 5:00, Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach
Dystans: 76 km
Przewyższenie: 1990 m+
Limit czasu: 17 godzin
Punkty odżywcze: 7

Wyposażenie obowiązkowe: dowód osobisty / odpowiedni ubiór adekwatny do panującej pogody (buty do wędrówki / biegów górskich, bluza z długim rękawem, kurtka przeciwdeszczowa z kapturem, spodnie adekwatne do pogody, czapka / buff, rękawiczki pełne, gwizdek / numer startowy umieszczony w widocznym miejscu / mapa z opisem przebiegu trasy (w pakiecie) / latarka czołówka z zapasem baterii oraz odblask / oświetlenie w kolorze czerwonym do użycia na plecaku lub tylnej części ciała podczas pokonywania trasy o zmierzchu i nocą / butelka lub bidon na wodę o pojemności minimum 500 ml / kubek na napoje / telefon / folia NRC / apteczka / gotówka 30 zł / dodatkowy prowiant.

foto Magdalena Sedlak

Więcej informacji na stronie biegu  www.maratonprzedwiosnie.pl i na >> Facebook

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *