18 marca 2023 By GÓRY & ULTRA, Slider With 2027 Views

Wystartowały zapisy na WAA Ultra 360º The Challenge 2023 | Wyspy Kanaryjskie

WAA Ultra 360º The Challenge – samowystarczalny bieg górski na Wyspach Kanaryjskich – odbędzie się pomiędzy 15 a 19 listopada 2023 roku i będzie miał długość ponad 250 km, rozpoczynając i kończąc się w Tejedzie. Zapisy wystartowały 15 marca.


18.03.2023 r.

Zapisy na WAA Ultra 360º The Challenge Gran Canaria wystartowały 15 marca 2023 r. 250-kilometrowy samowystarczalny bieg górski odbędzie się w dniach 15-19 listopada 2023 roku już po raz ósmy. W wyścigu będzie mogło wziąć udział tylko 100 biegaczy.


Nowość! Sztafeta podczas 360 The Challenge Gran Canaria / Hiszpania. Poznaj szczegóły.


Arista Eventos, organizator wyścigu, już opracowuje trasę, która będzie przebiegać przez prawie wszystkie miejscowości na wyspie. Trasa, która pozostanie tajemnicą do dziesięciu dni przed rozpoczęciem wyścigu, nie będzie miała żadnych oznaczeń, więc uczestnicy będą musieli użyć urządzenia GPS lub map dostarczonych przed rozpoczęciem wyścigu. 

Tejeda będzie drugi rok z rzędu centrum WAA Ultra 360º The Challenge Gran Canaria. Miejscowość na wzgórzu, która była już ważnym miejscem podczas ostatniej edycji Transgrancanarii, ugruntowała swoją pozycję jako idealne miejsce dla biegów trailowych, dzięki licznym szlakom i otaczającym je górom. 

Najlepsi biegacze ultra dystansowi po raz kolejny będą walczyć o zwycięstwo na Gran Canarii. Włoch Franco Collé, który w ostatniej edycji został niestety zmuszony do wycofania się z wyścigu (a wyścig ten prowadził) już podczas Transgrancanarii zapowiedział, że stanie na linii startu i spróbuje odebrać tytuł koledze Luce Papi, zwycięzcy czterech z siedmiu edycji wyścigu. 

WAA Ultra 360º The Challenge Gran Canaria w 2023 roku prawdopodobnie pojawi się także na starcie francuska zwyciężczyni Claire Bannwarth, która w zeszłym tygodniu zdobyła zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w TrailCat 200 w Tarragonie (zaledwie cztery dni po zajęciu 7. miejsca w kategorii kobiet w Transgrancanaria Classic). 

  • W ramach WAA Ultra 360º The Challenge Gran Canaria po raz kolejny przewidziano nagrody pieniężne zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. 
  • Zapisy, ograniczone do pierwszych stu zapisanych biegaczy, dostępne są na stronie internetowej www.360thecallenge.com od środy 15 marca od godziny 12.00. 
  • Mieszkańcy Wysp Kanaryjskich będą mogli skorzystać z 30% obniżki ceny i ponownie zostanie zaoferowana możliwość płatności w ratach. 

Jesteś naszym Czytelnikiem? Dołącz do naszych Patronów i w ramach Patronite.pl wspieraj rozwój portalu ruandtravel.pl.

Naszym Patronom oferujemy m.in. pakiety startowe na biegi, przekazujemy produkty do testów, wysyłamy newsletter…

Kliknij w baner poniżej i poznaj szczegóły


Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *