5 marca 2020 By RUNSTYLE, Slider, WYDARZENIA With 1719 Views

Zagłosuj na projekt Jana Nyki w konkursie na grafikę koszulki dla zawodników Zegama-Aizkorri!

24 maja 2020 roku odbędzie się 19. edycja jednego z najbardziej emocjonujących biegów rozgrywanych w ramach cyklu Golden Trail Series – Zegama Aizkorri w Kraju Basków. Z tej okazji organizatorzy ogłosili konkurs na grafikę koszulek dla zawodników.

————————————–

Zegama Aizkorri to jeden z najbardziej emocjonujących biegów rozgrywanych w ramach cyklu Golden Trail Series. Jego 19. edycja odbędzie się 24 maja 2020 roku. Z tej okazji organizatorzy ogłosili konkurs na grafikę na koszulki dla zawodników.

Wśród wielu prac znalazły się dwa projekty zgłoszone przez jednego z najlepszych polskich fotografów – Jana Nykę. Głosować trzeba na 3 projekty. Głosowanie trwa do 8 marca 2020 r. (niedziela).

LINK DO GŁOSOWANIA >>>TU

Na pierwszej stronie zaprezentowane są wszystkie zgłoszone prace. Na samej dole znajduje się przycisk „Dalej” i na kolejnej stronie możemy zaznaczyć 3 projekty i przesłać nasze zgłoszenie.

Zachęcamy do zabawy i głosowania! Wygrajmy z Baskami i Hiszpanami!

————————————-

Jan Nyka – grafik i fotograf – o udziale konkursie

Skąd się wziął pomysł na mój udział w konkursie? Wszyscy wiedzą, że Zegama is Zegama! A ja miałem okazję uczestniczyć w poprzedniej edycji jako fotograf. I faktycznie tych zawodów nie da się porównać z żadnymi innymi. Trasa jest piękna, techniczna i bardzo wymagająca, prowadzi przez cztery najwyższe szczyty Kraju Basków, ale prawdziwą magię tego wydarzenia tworzą ludzie. Ludzie, którzy czekają na zawodników na stromych górskich ścieżkach w gęstych szpalerach i są w stanie wyzwolić takie pokłady empatii, energii i emocji, że aż trudno w to uwierzyć. I ta dobra energia rezonuje pomiędzy kibicami a zawodnikami, udziela się wszystkim bez wyjątku.

Bartłomiej Przedwojewski w kadrze Jana Nyki podczas Zegama 2019

Kiedy usłyszałem o konkursie na tegoroczną grafikę na koszulki dla zawodników Zegama-Aizkorri od razu wiedziałem, że muszę wziąć w nim udział. Jestem nie tylko fotografem, ale przede wszystkim grafikiem. Zależało mi na tym, żeby zaprojektować mocny i czytelny znak, który będzie zwracał na siebie uwagę, jednocześnie tworząc kompaktową i zamkniętą formę graficzną. Moja typografia to duże, blokowe litery oddające siłę i moc biegaczy. Z mocnym i minimalistycznym liternictwem kontrastuje zrobiona pędzlem wibrująca, niesforna i energetyczna linia będąca jednocześnie profilem trasy Zegamy. Użyte kolory to poza czarnym, kolory z flagi Kraju Basków – biały, energetyczny czerwony i zielony, który jednocześnie symbolizuje naturę. I tak stanąłem w szranki z grafikami z Kraju Basków i Hiszpanii 😉

www.jannyka.com
www.instagram.com/jan.nyka.photography/
www.facebook.com/mountainultrarunning/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *