7 kwietnia 2022 By Slider, ŚWIAT With 8398 Views

Wings for Life 2022

Światowego Biegu Wings for Life, zaplanowanego na 8 maja 2022, godz. 13:00. Dobroczynna impreza odbędzie się w dwóch formułach: fizycznej i wirtualnej. Podczas Biegu Flagowego w Poznaniu komplet ośmiu tysięcy uczestników będzie uciekał przed Samochodem Pościgowym prowadzonym przez Adama Małysza.

 


7.04.2022

Biegi Flagowe z udziałem tysięcy uczestników w siedmiu lokalizacjach na świecie wracają po dwuletniej przerwie.

Choć osiem tysięcy biegaczy na nowej trasie Wings for Life World Run w Poznaniu z pewnością zrobi wrażenie, to dzięki Aplikacji gospodarzem charytatywnego wydarzenia może zostać każde miasto w Polsce i na świecie. By pobiec dla tych, którzy nie mogą wystarczy telefon z GPS i Internetem.

 

Zasady biegu są niezmienne, niezależnie od formuły startu.

8 maja uczestnicy rozpoczną ucieczkę przed ruchomą linią mety, czyli prawdziwym lub wirtualnym Porsche Taycan Sport Turismo. Wszyscy biegacze będą rywalizować w ramach wspólnego, globalnego rankingu wyników. By lepiej oddać atmosferę wydarzenia, biegaczom z Aplikacją przez cały czas trwania wyścigu towarzyszyć będzie audio-show, nagrane przez ambasadorów Wings for Life World Run. W roli Trenerki wystąpi Monika Pyrek, Motywatorem będzie Tomasz Zimoch, a Kierowcą Samochodu Pościgowego – Adam Małysz, znanym wszystkim jako Kapitan Wąs.

Chyba jedyny raz w swojej pracy dziennikarskiej, życzyłem Adamowi, żeby mu się nie udało nikogo dogonić! – żartował Tomasz Zimoch, po nagraniach głosu do Aplikacji Wings for Life World Run.

Kiedy jadę samochodem podczas Biegu Flagowego, uczestnicy mogą mnie zobaczyć, ale usłyszeć mogą co najwyżej klakson mojego samochodu (śmiech). Rola kierowcy Samochodu Pościgowego w Aplikacji pozwala mi trochę z biegaczami pogadać, pożartować. No i przy okazji oczywiście ich złapać. – opowiadał Adam Małysz.

Moja rola jest zdecydowanie lepsza niż Adama! To on przerywa marzenia, kończy biegową karierę każdego, kto myśli, że podbije cały świat. Dla mnie wszyscy uczestnicy ten świat podbili już na etapie zapisania się do tego wyjątkowego wydarzenia. – kontynuował Zimoch.

W 2021 roku w biegu z Aplikacją wystartowało ponad sto osiemdziesiąt tysięcy osób, gromadząc cztery miliony euro na koncie Fundacji Wings for Life.

Zapisy do dziewiątej edycji biegu trwają na www.wingsforlifeworldrun.com i będą otwarte aż do 8 maja. Całość zgromadzonych opłat startowych wesprze badania i testy kliniczne, które już teraz pomagają osobom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym w powrocie do sprawności. Wszelkie koszty administracyjne związane z realizacją wydarzenia Wings for Life World Run pokrywa Red Bull.

Światowy Bieg Wings for Life organizowany jest w dwóch formułach, które można ogólnie określić jako formułę fizyczną i wirtualną:

Formuła fizyczna, odbywająca się od 2014 roku:
Bieg fizyczny w konkretnej lokalizacji, wspólny start i realny Samochód Pościgowy „goniący” uczestników po wyznaczonej przez organizatora trasie.
W 2022 roku biegi fizyczne odbędą się w 7 lokalizacjach równocześnie (w Polsce, Austrii, Niemczech, Słowacji, Szwajcarii, Chorwacji i Turcji).
Lista startowa na bieg w Poznaniu jest już zamknięta – wystartuje komplet 8000 uczestników.
Światowy Bieg Wings for Life World Run w formule fizycznej jest nazywany Biegiem Flagowym.

Formuła wirtualna, realizowana od 2016 roku:
Bieg odbywa się dzięki aplikacji mobilnej, w dowolnej lokalizacji, z wirtualnym Samochodem Pościgowym i motywującym „audio-show”.
Uczestnicy mogą wystartować solo lub w grupowym Biegu z Aplikacją, m.in. w: Namysłowie, Kaletach, Bielawie, Grodzisku, Gdyni, Warszawie.
Aplikacja startuje równocześnie z Biegami Flagowymi, a wszyscy uczestnicy rywalizują w ramach jednego, globalnego rankingu wyników.
Lista startowa nie ma limitu miejsc, a rejestracja do biegu jest możliwa aż do dnia startu 8 maja. Koszt rejestracji do 70 zł.

Światowymi zwycięzcami Wings for Life World Run zostaje kobieta i mężczyzna, którzy najdłużej uciekali przed samochodami pościgowymi (niezależnie czy wirtualnym czy realnym), biegnąc samodzielnie lub poruszając się na wózku.

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *