3 maja 2019 By POLSKIE DROGI With 5441 Views

1MILA. Wielkie święto stadionowego biegania!

9 czerwca 2019 r. na stadionie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbędą się III Amatorskie Mistrzostwa Polski w biegu na milę. Z dystansem 1609,34 m zmagać się będą zarówno amatorzy, jak profesjonalni biegacze. O tytuł Mistrza Polski powalczą także dziennikarze i blogerzy. Poza biegiem głównym, rywalizować będzie można również w sztafetach 4x400m, a najmłodsi biegacze – w nowej odsłonie Kinder+Sport Biegów Dzieci.


– Wraca moda na lekkoatletykę! – mówi Tomek Smokowski, dziennikarz sportowy i organizator 1MILI. – Dzięki naszym biegowym bohaterom narodowym, takim jak Marcin Lewandowski czy Ewa Swoboda, biegacze amatorzy na nowo odkryli stadionowe emocje i sami chcą ich doświadczyć. Widzimy też, że uciekają od masowych biegów ulicznych, szukają swoich niszy i coraz częściej chcą biegać na bieżni. Zatem zapraszamy na 1MILĘ! W tym roku zwiększyliśmy limit uczestników na każdym dystansie. Mamy też zupełnie nową propozycję dla naszych uczestników – sztafety 4x400m, idealne dla ekipy znajomych. To niesamowicie emocjonująca konkurencja, która pozwala odkryć bieganie jako sport drużynowy!

fot.1MILA.pl

– To jedyna taka impreza w Polsce, na której każdy może się poczuć się zawodowy biegacz! Koszulka dla każdego biegacza, imienne numery startowe, imienne zaproszenia na start w swojej serii, wielki telebim z transmisją LIVE i powtórkami z biegów, profesjonalny komentarz, fotofinisz! A dopingu kibiców na trybunach zawodowcy mogą wręcz pozazdrościć! – mówi Marcin Lewandowski, aktualny Halowy Mistrz Europy w biegu na 1500m, ambasador 1MILI. – Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej oddaje magię biegania stadionowego!

fot.1MILA.pl

Wyjątkowe będą także atrakcje dla najmłodszych. Od tego sezonu Biegi Dzieci stają się częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport. Kinder+Sport Biegi Dzieci, rozgrywane na dystansach 100m, 400m i 800m, będą całkowicie darmowe. Rywalizować mogą w nich dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Dodatkowo obok stadionu stanie miasteczko Kinder+Sport pełne sportowych atrakcji. Przychodząc na 1MILĘ, będzie więc można nie tylko pobiec, ale aktywnie spędzić dzień z całą rodziną! To jednak nie koniec niespodzianek dla dzieci. Już 6 kwietnia ruszają ogólnorozwojowe Treningi Kinder+Sport otwarte dla wszystkich dzieci, które chcą pobiec w 1MILI w czerwcu. Treningi również będę bezpłatne. Zapraszamy w soboty o godz. 11:00 na warszawską Agrykolę!

fot.1MILA.pl

Zapisy na biegi w ramach 1MILI odbywają się przez stronę www.1mila.pl. Trwają do 31 maja lub do wyczerpania limitów.

1MILA to wyjątkowa impreza biegowa, na której każdy może poczuć się jak zawodowiec! Rozgrywana jest na stadionie, na dystansie 1609,34 m, przy oprawie godnej największych mityngów lekkoatletycznych. W biegach startują zarówno amatorzy, jak i profesjonalni biegacze. W tym roku impreza ma już dwie odsłony – w Warszawie (9 czerwca) i w Poznaniu (29 września). Warszawska edycja odbywa się w randze Amatorskich Mistrzostw Polski w biegu na milę. Poza biegiem głównym, rozgrywane są także Kinder+Sport Biegi Dzieci (na 100m, 400m i 800m) oraz Sztafety 4x400m. Ambasadorami imprezy są Halowy Mistrz Europy 2019, Marcin Lewandowski oraz najpopularniejsi w Polsce blogerzy biegowi, Katarzyna Gorlo i Bartosz Olszewski.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, wspierany przez Miasto st. Warszawa, gminę Bielany oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki.
Więcej informacji na www.1mila.pl. Śledźcie nas też na Facebooku oraz Instagramie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *