9 października 2022 By Slider, TRAVEL With 3827 Views

3 Dias Trail Ibiza. Poznaj miejsca startów poszczególnych dystansów

Eivissa, Sant Josep de sa Talaia, Es Cubells, Plaża Talamanca… Wybierasz się na 3 Dias Trail Ibiza? Poznaj miejsca startów poszczególnych dystansów.


9.10.2022 r.

Wielu Polaków kojarzy Ibizę z wakacjami, muzyką i napojami z palemką… Tymczasem na Ibizę można polecieć w grudniu i zamiast leżeć na plaży wziąć udział w 3-dniowej imprezie biegowej i zwiedzić wyspę na biegowo. Pomysł na stworzenie 3 Dias Trail Ibiza narodził się właśnie po to, żeby mieszkańcy wyspy mogli pokazać wszystkim tę prawdziwą Ibizę. Nie chcieli, żeby ich wyspa była kojarzona tylko z imprezami. Mieszkańcy chcieli pokazać, że mają do zaoferowania o wiele więcej, w tym wiele możliwości uprawiania różnego rodzaju sportów, nie tylko biegania.

W dniach od 2-4 grudnia 2022 r. na Ibizie odbędzie się 8. edycja imprezy 3 Dias Trail Ibiza. Biegacze mają do wyboru cztery dystanse (10 km, 21 km, 42 km, 85 km). Mogą uczestniczyć we wszystkich trzech dniach imprezy lub tylko przez jeden lub dwa dni. 3 Trail Ibiza można więc potraktować jako trzydniowy bieg etapowy.


3 Diaz Trail Ibiza 2022. Prezentację wszystkich dystansów znajdziesz na runandtravel.pl.


Planujesz wyjazd na Ibizę? Poznaj miejsca startów poszczególnych dystansów.

Wyspa Ibiza

 • Ibiza to trzecia co do wielkości (571 km²) wyspa hiszpańskiego archipelagu Baleary położona na Morzu Śródziemnym. Leży najbliżej kontynentu – ok. 80 km na wschód od Cap de la Nau, na półwyspie Iberyjskim. Sąsiednią wyspę Formenterę od Ibizy dzieli 11 km, a Majorkę ok. 100 km.
 • Wyspa Ibiza należy do archipelagu Pitiuz, czyli Wysp Piniowych, nazywanych tak ze względu na rozległe lasy piniowe porastające wyspy.
 • Stolicą jest największe miasto na wyspie, które nazywa się… Ibiza, czyli dokładnie tak samo jak cała wyspa. Jednak oficjalna nazwa miasta brzmi Eivissa. Kolejnymi ważnymi ośrodkami miejskimi są: San Antonio, Santa Eulària des Riu, Sant Josep de Sa Talaia, Sant Joan de Labritja.
 • Na stałe Ibizę zamieszkuje ok. 141 tys. osób. Ibiza – wraz Majorką oraz Minorką – tworzą jedną wspólnotę autonomiczną.
 • Najwyższym szczytem Ibizy – i jednocześnie pięknym punktem widokowym – jest Sa Talaia (475 m n.p.m.) położona w południowej, skalistej części wyspy.
 • Średnia temperatura w grudniu na Ibizie to 16C.

Zapraszamy na oficjalną stronę organizacji turystycznej.


Miasto Ibiza (oficjalnie Eivissa)

Miasto Ibiza (Eivissa) to miejsce startu najkrótszego „nocnego” dystansu, od którego rozpoczyna się trzydniowa impreza 3 Dias Trail Ibiza. 2 grudnia 2022 r. o godz. 20.00 z Avda de los Andenes w Ibizie biegacze ruszą na 10-kilometrową trasę.  

 • Oficjalna nazwa miasta Ibiza – które jest jednocześnie stolicą wyspy – to Eivissa, co w języku katalońskim oznacza „Willa na wyspie”.
 • Ibiza leży w południowo-wschodniej części wyspy i jednocześnie jest jej największym miastem. To tutaj znajduje się port oraz lotnisko, które stanowią główne miejsca transferu pomiędzy wyspą a kontynentem.
 • Miasto Ibiza dzieli się na dwie części: stare miasto (Dalt Vila), które jest położone na wzgórzu przy morzu oraz nową cześć (Eixample).
 • Eivissę otaczają trzy plaże: ses Figueretes, Talamanca oraz plaża d’en Bossa.

„Każdy – czy to początkujący biegacz czy też „wyjadacz” – znajdzie tu dla siebie coś ciekawego i jest to naprawdę świetna alternatywa dla biegania w jesienno-zimowych warunkach w Polsce”. Przeczytaj relację Roberta Wajdy „3 Dias Trail Ibiza 2019”. 


Sant Josep de sa Talaia

Z Sant Josep de sa Talaia 3 grudnia 2022 r. wyruszą na trasę biegacze, którzy w drugim dniu imprezy wybrali dystanse: Ultra 85 km (start o 6.00) lub maraton (start o 9.30) lub 10 km (start o 12.00).

 • Sant Josep de sa Talaia leży w głębi Ibizy, zaledwie 15 km od stolicy, Eivissy.
 • Nazwa pochodzi od Sant Josep, największej góry na wyspie (475 m n.p.m.), która jest pięknym miejscem widokowym.
 • 80 km wybrzeża czyni Sant Josep de sa Talaia gminą z największą ilością plaż i zatok na Ibizie. Najbardziej znane plaże to Cala Comte, Cala Bassa czy też Cala Vedella. Wszystkie mają krystalicznie czystą wodę oraz otoczone są sosnowymi lasami, docierającymi do brzegów morza.
 • W Sant Josep de sa Talaia znajdują się jedyne dwa obszary chronionego krajobrazu na wyspie: Ses Salines oraz Cala d’ Hort. Warto odwiedzić również naturalną grotę Cova Santa.
 • W Sant Josep znajduje się wiele średniowiecznych kościołów, stanowiska archeologiczne takie jak fenickie miasto Sa Caleta, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, oraz wieże obronne na wybrzeżu.

Zapraszamy na stronę informacji turystycznej w Sant Joseph.


3 Dias Trail Ibiza 2019. Okiem biegacza. Okiem organizatora.


Es Cubells

Z Es Cubells 3 grudnia 2022 r. wyruszą na trasę biegacze którzy wybrali dystans 21 km.

 • Es Cubells to mała wioska położona na południowym zachodzie wyspy. Znajduje się w gminie Sant Josep de sa Talaia i jest oddalona 16 km od miasta Ibiza.
 • Es Cubells słynie z bielonego kościoła z bocznymi podporami z widokiem na morze. Został założony w 1864 r. dzięki wysiłkom karmelitańskiego mnicha o imieniu Francisco Palau. Odegrał on ważną rolę w historii wyspy, ponieważ spędził długie okresy swojego życia jako pustelnik na wysepce es Vedrà. Pierwotny kościół został zniszczony podczas hiszpańskiej wojny domowej. Istniejący do dziś kościół został zbudowany w 1957 r.

Plaża Talamanca

Z plaży Talamanca 4 grudnia 2022 r. (godz. 11.00) na trasę wyruszą biegacze którzy postanowili trzeciego dnia imprezy pobiec 10 km.

 • Położona w zatoce o tej samej nazwie Talamanca to płytka, osłonięta plaża z drobnym naturalnym piaskiem. Ma 900 metrów długości (najdłuższa w gminie Eivissa) i od 25 do 30 metrów szerokości.
 • Położona blisko centrum miasta Ibiza – można się więc dostać na nią środkami transportu publicznego lub rowerem.


Jeśli publikowane na naszej stronie treści uważasz za wartościowe, możesz zostać naszym Patronem i dobrowolną wpłatą wspierać finansowo rozwój www.runandtravel.pl i naszą codzienną pracę.

Wejdź na nasz profil (kliknij baner poniżej) i zapoznaj się z zasadami. 

 

Tags : ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *