28 kwietnia 2017 By POLSKIE DROGI, Slider With 4868 Views

6. BIEG WEGAŃSKI „Łatwiej niż myślisz!” już 7 maja w Warszawie

7 maja 2017 r. (niedziela) w Warszawie /ul. Wybrzeże Gdyńskie 4/ odbędzie się 6. edycja Biegu Wegańskiego „Łatwiej niż myślisz!”, imprezy  przeznaczonej dla każdego, niezależnie od poglądów kulinarnych czy upodobań sportowych, która skoncentrowana jest jednak głównie na trzech tematach: bieganiu, pomocy zwierzętom oraz zdrowej żywności wegańskiej. Partnerem Projektu jest Miasto Stołeczne Warszawa.

Program imprezy:

6 maja (sobota)

 • 10:00-13:00 „Zabiegam o czystą Warszawę nad Wisłą” w ramach akcji „Zabiegam o czystą Polskę” – wspólne sprzątanie terenu po żoliborskiej stronie Wisły dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawa oraz Dzielnicy Wisła;

7 maja (niedziela)

 • 09:00 start biegu na 5 km
 • 10:00 start biegu na 10 km
 • 11:00 „Spacer po zdrowie – zabierz swojego lekarza”, czyli alternatywna i mniej wymagająca kondycyjnie propozycja aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu – na dystansie 2,5 km oraz 5 km – wzdłuż brzegu Wisły na wysokości Żoliborza. Organizatorem akcji jest Fundacja „Zaskoczeni Wiekiem” Wyćwicz swoje zdrowie, objęta została ona także patronatem Ministerstwa Zdrowia.
 • 12:00 Decathlon Bieg Dzieci podzielony na cztery grupy wiekowe na dystansach do 400 do 1500 metrów. Koszulki RUN DRY marki Kalenji ufundowała firma Decathlon, która w dniu zawodów zorganizuje także Sportową Strefę Rodzinną, gdzie będzie można wypróbować nowych dyscyplin sportu.
 • 14:00 start biegu na 21 km
Bieg Wegański / edycja wrześniowa

Bieg Wegański / edycja wrześniowa

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

7 maja (niedziela)

 • 09:00 – 17:00 Zabiegany Targ Wegański na terenie Miasteczka Biegu (udział bezpłatny)
 • 10:00 – 17:00 Wykłady ekspertów na temat diety roślinnej i aktywności fizycznej w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego (udział bezpłatny)
 • 11:00 – 13:00 Wegańska Kasza Party (zawodnicy 5 km i 10 km)
 • 16:00 – 17:30 Wegańska Kasza Party (zawodnicy 21 km)

Zabiegany Targ Wegański

Poza emocjami sportowymi w ramach Zabieganego Targu Wegańskiego na Uczestników czekać będzie ponad 30 wystawców ze zdrową roślinną żywnością wegańską, taką jak: świeże soki, zupy ekologiczne, egzotyczne smaki dań pochodzących z kuchni całego świata. Każdy będzie mógł poczuć, jak smakuje plant-based-diet – to termin nie tylko modny, ale przede wszystkim ultra zdrowy! Pełna lista wystawców dostępna jest TU.

Bieg z psem

Bieg z psem_wolontariat

Podobnie jak na poprzednich Biegach Wegańskich, także tym razem zachęcamy do Biegu z psem, własnym lub schroniskowym. W zaprzyjaźnionym Schronisku na Paluchu czeka wiele czworonogów, które można adoptować, ich zdjęcia i imiona znajdują się tutaj. Z psami oczekującymi na nowy dom biegną m.in. nasi Ambasadorowie: Paulina Holtz, Paweł Staliński oraz Nick Sinckler, a łącznie zwierzaków ze schroniska biegnących z naszymi Wolontariuszami będzie ponad czterdziestka! Kto wie, może do niektórych z nich serca naszych Zawodników zabiją mocniej!

Slow Jogging

Spacer po zdrowie

W tej edycji zapraszamy również uczestników biegu na 5 km na Slow Jogging metodą profesora Hiroakiego Tanaki. Trening instruktażowy oraz sam bieg poprowadzi Joanna Wróblewska, trenerka Slow Jogging, absolwentka pierwszego w Polsce kursu dla trenerów, ale także wegetarianka i pasjonatka biegania, ambasadorka Festiwalu Biegowego, górski przewodnik beskidzki oraz Ambasadorka Porozumienia bez Przemocy.

REJESTRACJA

Z każdego opłaconego pakietu startowego na 5/10/21 km – 5 zł trafia na rzecz Schroniska w Korabiewicach, którym opiekuje się Fundacja Viva! – Partner Biegu Wegańskiego. Chętni mogą również kupić on-line symboliczną cegiełkę Biegu Wegańskiego (https://pomagam.pl/bieg6/), wpierającą działanie schroniska.

 • Zapisać będzie się można również w Biurze Zawodów 6 maja i 7 maja pod warunkiem dostępności miejsc.
 • W pakietach dla dzieci: koszulka od firmy Decathlon, imienny numer z chipem do pomiaru czasu, medal, upominek od formy Cobi, woda, NNW

koszulka 6BW Decathlon Bieg Dzieci

 • W pakiecie biegu głównego: koszulka, imienny numer z chipem do pomiaru czasu, medal, pamiątkowa koszulka, woda, izotonik, Kasza Party, NNW

Koszulka BW dorosli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *