6. BIEG WEGAŃSKI „Łatwiej niż myślisz!” już 7 maja w Warszawie - RUNANDTRAVEL.pl
6 Bieg Weganski medal

28 kwietnia 2017 By POLSKIE DROGI, Slider With 1000 Views

6. BIEG WEGAŃSKI „Łatwiej niż myślisz!” już 7 maja w Warszawie

7 maja 2017 r. (niedziela) w Warszawie /ul. Wybrzeże Gdyńskie 4/ odbędzie się 6. edycja Biegu Wegańskiego „Łatwiej niż myślisz!”, imprezy  przeznaczonej dla każdego, niezależnie od poglądów kulinarnych czy upodobań sportowych, która skoncentrowana jest jednak głównie na trzech tematach: bieganiu, pomocy zwierzętom oraz zdrowej żywności wegańskiej. Partnerem Projektu jest Miasto Stołeczne Warszawa.

Program imprezy:

6 maja (sobota)

 • 10:00-13:00 „Zabiegam o czystą Warszawę nad Wisłą” w ramach akcji „Zabiegam o czystą Polskę” – wspólne sprzątanie terenu po żoliborskiej stronie Wisły dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawa oraz Dzielnicy Wisła;

7 maja (niedziela)

 • 09:00 start biegu na 5 km
 • 10:00 start biegu na 10 km
 • 11:00 „Spacer po zdrowie – zabierz swojego lekarza”, czyli alternatywna i mniej wymagająca kondycyjnie propozycja aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu – na dystansie 2,5 km oraz 5 km – wzdłuż brzegu Wisły na wysokości Żoliborza. Organizatorem akcji jest Fundacja „Zaskoczeni Wiekiem” Wyćwicz swoje zdrowie, objęta została ona także patronatem Ministerstwa Zdrowia.
 • 12:00 Decathlon Bieg Dzieci podzielony na cztery grupy wiekowe na dystansach do 400 do 1500 metrów. Koszulki RUN DRY marki Kalenji ufundowała firma Decathlon, która w dniu zawodów zorganizuje także Sportową Strefę Rodzinną, gdzie będzie można wypróbować nowych dyscyplin sportu.
 • 14:00 start biegu na 21 km
Bieg Wegański / edycja wrześniowa

Bieg Wegański / edycja wrześniowa

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

7 maja (niedziela)

 • 09:00 – 17:00 Zabiegany Targ Wegański na terenie Miasteczka Biegu (udział bezpłatny)
 • 10:00 – 17:00 Wykłady ekspertów na temat diety roślinnej i aktywności fizycznej w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego (udział bezpłatny)
 • 11:00 – 13:00 Wegańska Kasza Party (zawodnicy 5 km i 10 km)
 • 16:00 – 17:30 Wegańska Kasza Party (zawodnicy 21 km)

Zabiegany Targ Wegański

Poza emocjami sportowymi w ramach Zabieganego Targu Wegańskiego na Uczestników czekać będzie ponad 30 wystawców ze zdrową roślinną żywnością wegańską, taką jak: świeże soki, zupy ekologiczne, egzotyczne smaki dań pochodzących z kuchni całego świata. Każdy będzie mógł poczuć, jak smakuje plant-based-diet – to termin nie tylko modny, ale przede wszystkim ultra zdrowy! Pełna lista wystawców dostępna jest TU.

Bieg z psem

Bieg z psem_wolontariat

Podobnie jak na poprzednich Biegach Wegańskich, także tym razem zachęcamy do Biegu z psem, własnym lub schroniskowym. W zaprzyjaźnionym Schronisku na Paluchu czeka wiele czworonogów, które można adoptować, ich zdjęcia i imiona znajdują się tutaj. Z psami oczekującymi na nowy dom biegną m.in. nasi Ambasadorowie: Paulina Holtz, Paweł Staliński oraz Nick Sinckler, a łącznie zwierzaków ze schroniska biegnących z naszymi Wolontariuszami będzie ponad czterdziestka! Kto wie, może do niektórych z nich serca naszych Zawodników zabiją mocniej!

Slow Jogging

Spacer po zdrowie

W tej edycji zapraszamy również uczestników biegu na 5 km na Slow Jogging metodą profesora Hiroakiego Tanaki. Trening instruktażowy oraz sam bieg poprowadzi Joanna Wróblewska, trenerka Slow Jogging, absolwentka pierwszego w Polsce kursu dla trenerów, ale także wegetarianka i pasjonatka biegania, ambasadorka Festiwalu Biegowego, górski przewodnik beskidzki oraz Ambasadorka Porozumienia bez Przemocy.

REJESTRACJA

Z każdego opłaconego pakietu startowego na 5/10/21 km – 5 zł trafia na rzecz Schroniska w Korabiewicach, którym opiekuje się Fundacja Viva! – Partner Biegu Wegańskiego. Chętni mogą również kupić on-line symboliczną cegiełkę Biegu Wegańskiego (https://pomagam.pl/bieg6/), wpierającą działanie schroniska.

 • Zapisać będzie się można również w Biurze Zawodów 6 maja i 7 maja pod warunkiem dostępności miejsc.
 • W pakietach dla dzieci: koszulka od firmy Decathlon, imienny numer z chipem do pomiaru czasu, medal, upominek od formy Cobi, woda, NNW

koszulka 6BW Decathlon Bieg Dzieci

 • W pakiecie biegu głównego: koszulka, imienny numer z chipem do pomiaru czasu, medal, pamiątkowa koszulka, woda, izotonik, Kasza Party, NNW

Koszulka BW dorosli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *