30 stycznia 2020 By RUNSTYLE, Slider, WYDARZENIA With 1486 Views

6-dniowe warsztaty fotograficzne z Alexisem Bergiem podczas Transgrancanaria 2020.

Alexis Berg, jeden z najlepszych fotografów na świecie, we współpracy z fotografem i biegaczem Davidem Gonthierem, poprowadzą 6-dniowe warsztaty fotograficzne podczas 21. edycji Transgrancanarii, która odbędzie się w dniach 4-8 marca 2020.

——————————————————————————————————————————————————————

Francuz Alexis Berg – jeden z najlepszych fotografów na świecie – poprowadzi 6-dniowe warsztaty fotograficzne podczas 21. edycji Transgrancanarii, która odbędzie się w dniach 4-8 marca 2020. „Tydzień fotografowania szlaków pod słońcem Wysp Kanaryjskich”. Taki jest pomysł innowacyjnych warsztatów fotograficznych pod kierunkiem fotografów Alexisa Berga i Davida Gonthiera. Odbędą się one w dniach od 3 do 8 marca podczas tegorocznej edycji Transgrancanaria.

  • W harmonogramie: 4 pełne dni poświęcone fotografii (teoria, praktyka) z możliwością ćwiczenia podczas kultowego już biegu. Transgrancanaria jest oficjalnym sponsorem warsztatów, co gwarantuje uprzywilejowany dostęp do wyścigów.
  • Warsztaty przeznaczone są dla fotografów, którzy mają lustrzankę i laptop z oprogramowaniem Lightroom.
  • Cena warsztatu wynosi 690 € / 1 osoba i obejmuje: zakwaterowanie w komfortowym hotelu blisko plaży, przejazdy podczas warsztatów i posiłki w hotelu. Cena nie obejmuje podróży samolotem.

Szczegółowy program znajdziecie >>> TU
Rejestracja: workshop.berg@gmail.com

——————————————————————————————————————————————————————

Alexis Berg

fot. Alexis Berg

Zdjęcie Alexisa Berga z Łemkowyna Ultra Trail 2018

Alexis Berg dorastał w Charente w Angoulême w zachodniej Francji. Ma dwóch starszych braci – Christophe’a, wegańskiego szefa kuchni, który mieszka na Wyspach Kanaryjskich i wydał prawie 15 książek kucharskich. Dzięki kolejnemu bratu Fredericowi, który jest dziennikarzem prasowym i biegaczem ultra, Alexis wszedł do świata biegania. Wcześniej był dziennikarzem w Charente w Angoulême w zachodniej Francji, ale ta codzienna praca była dla niego za szybka, zbyt komfortowa i przewidywalna. „Chciałem czasu, chciałem wolności. Pojechałem do Paryża, żeby zatracić się w nieznanym” – powiedział Alexis w jednym z wywiadów.

Pierwszy film Alexisa Berga powstał z biegu La Diagonale des Fous w 2013 roku. Jeszcze dzień przed biegiem o bieganiu nie wiedział nic… La Diagonale des Fous to jeden z najtrudniejszych biegów, organizowany na francuskiej wyspie Reunion na Oceanie Indyjskim – liczy 164 km / 10 000 m+ i w większości prowadzi po bardzo niestabilnym podłożu.

Z pierwszym biegiem wiąże się zabawna historia. Alexis zakładając, że zgubi się na pustkowiu przywiązał swoją latarkę do drzewa, aby oświetlić szlak przed sobą. Czekał aż pojawi się jego brat. W międzyczasie pojawiło się dwóch biegaczy, ale…
Alexis pomyślał, że jeden wygląda na zbyt dużego, żeby być biegaczem, a drugi na zbyt wyluzowanego, żeby biegać tak daleko. Potem okazało się, że pierwszym był François D’Haene (dodamy, że François D’Haene ma 1.92 wzrostu), drugim był Kilian Jornet.

Niektóre ze zdjęć przerobił na czarno-białe i wrzucił na swoją stronę. W jednym z wywiadów powiedział, że nadal nie wie, dlaczego skontaktował się z nim niemiecki magazyn, który chciał opublikować zdjęcia, potem francuski, a potem pojawiały się kolejne… Od 2009 roku, kiedy pojechał do Syrii, fotografia stała się dla niego czymś więcej niż hobby.

Jeżeli ktoś nie widział wcześniej zdjęć Alexisa to najlepszym sposobem poznania jego prac jest książka Grand Trail, którą wydał razem z bratem Frederickiem. To 324 strony i 13 znanych na całym świecie biegów ultra, takich jak UTMB, Western States 100 Mile, Hardrock 100 Mile i Marathon des Sables. Dodatkowo w książce znajdują się prezentacje 16 najlepszych biegaczy. Bracia włożyli w książkę prawie rok pracy. W jednym z wywiadów powiedział, że fotografowanie jest jak bieganie – bez przygotowania nie ma efektów

Był oficjalnym fotografem m.in. podczas Ultra Trail World Tour 2015. Marathon des Sables, Badwater 135, Lavaredo Ultra Trail, Gaoligong UTMB, Ultramaratonu Transvulcania, Ultra-Trail Lofoten.

Polscy biegacze mieli okazję spotkać Alexisa podczas Łemkowyna Ultra Trail w 2018 roku.

Jeden z filmowych projektów Alexisa to „La Barkley Sans Pitié” – 20-minut czarno-biały dokument, będący historią maratonu Barkley w 2017 roku. Zdjęcie z Barkley Marathon z zrozpaczonym, wyczerpanym Gary Robbinsem leżącym na ziemi, nad którym kuca jego żona Linda zostało opublikowane w 20 tytułach prasowych.

Zapraszamy na stronę Alexisa Berga >>> TU

——————————————————————————————————————————————————————

David Gonthier

Zdjęcie Davida Gonthiera z Challenge du Montcalm we Francji

Natura, góry i sport zawsze były częścią życia Davida Gonthiera. Zanim zaczął biegać, przez długi czas trenował kolarstwo górskie. Potem stopniowo pojawiła się fotografia – najpierw jako hobby, aby szybko stać się prawdziwą pasją. Punktem zwrotnym było spotkanie w 2015 roku z Thomasem Lorblanchetem, jednym z najlepszych biegaczy trailowych we Francji. To dzięki niemu nauczył się łączyć pasję do biegania trailowego z fotografią.

Zapraszamy na stronę Davida Gonthiera >>> TU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *