20 listopada 2020 By GÓRY & ULTRA, Slider With 887 Views

8 Wysp Kanaryjskich w 8 dni. Projekt biegowy Luca Papi oraz Philippe Verdier

W niedzielę, 22 listopada 2020 roku o godzinie 9.00 na jednej z Wysp Kanaryjskich – La Graciosa – rozpocznie się pierwszy etap kolejnej wielkiej podróży biegowej Luca Papi. Tym razem Luca nie będzie jednak sam. Wspólnie z Philippe Verdier w 8 dni na 8 różnych wyspach planują pokonać łącznie 762 km z łącznymi przewyższeniami 34 780 m+.

————————————————————————————————————————
20.11.2020 r.

Projekt dwóch świetnych biegaczy ultra – Luca Papi oraz Philippe Verdier – zakłada pokonanie w ciągu 8 dni na 8 różnych Wyspach Kanaryjskich łącznie 762 km z przewyższeniami 34 780 m+. Pomysł na realizację tego projektu rozwijał się w głowie Philippe już od kilku lat. Decyzję o jego realizacji podjęli wspólnie z Lucą w marcu tego roku podczas pobytu na Wyspach Kanaryjskich.

„Wyczyny” biegowe Luca Papi – który jest wielkim miłośnikiem Kanarów – znamy już chyba wszyscy. Jego ostatnie zrealizowane wyzwanie to pokonanie we wrześniu 2020 roku trzech różnych tras z trzech edycji Transgrancanaria 360. Oczywiście jest również zwycięzcą Transgrancanaria 360 w 2020 roku. Również Philippe Verdier ma na swoim koncie biegi długodystansowe w ekstremalnych warunkach. Na jego liście znajdują się klasyki, takie jak Ultra Trail du Mont Blanc (7. miejsce w 2004 r.), Diagonale des Fous, MARATHON DES SABLES … Philippe jest także organizatorem No Finish Line, biegu charytatywnego, który wspiera dzieci w trudnej sytuacji.
Wspólny projekt nie będzie ich pierwszym wspólnym biegiem. W sierpniu 2019 roku jako duet wygrali „Échappée Belle”, bieg na dystansie 144 km i 11 100 m+ organizowany w masywie Belledonne. Tym razem wyzwanie będzie miało charakter „nieoficjalny”, ale Luca i Philippe mają w programie kilka bardzo wymagających etapów, w tym etap na wyspie Fuerteventura, którą Luca dobrze zna z uczestnictwa w HALF MARATHON DES SABLES. Kolejny trudny etap rozegra się na La Palmie i to on budzi ich największe obawy. Do pokonania będą mieli wówczas 174 km i prawie 11 000 m+ przewyższenia. Na La Palmie pojawią się mając już w nogach ponad 500 km. Wyzwaniem będzie również czasowo dopasowanie się do… harmonogramu łodzi, które muszą złapać, aby przepłynąć z jednej wyspy na drugą. Jeśli przegapią łódź, w najlepszym przypadku wybiorą następną, ale to oznacza, że na następnej wyspie muszą być jeszcze szybsi, aby nadrobić zaległości. Luca i Philippe będą mieli również mało czasu na regenerację po każdym z etapów – głównie będą odpoczywać na promach podczas przepraw z jednej wyspy na drugą.

————————————————————————————————————————

8 wysp w 8 dni. Plan projektu

fot. WAA Ultra

Start projektu zaplanowano na niedzielę 22 listopada 2020 roku o godzinie 9.00. na jednej z Wysp Kanaryjskich – La Graciosa. 28-kilometrową trasę z 474 m+ przewyższenia planują pokonać w nieco ponad 3 godziny, aby mieć wystarczająco dużo czasie do odpoczynku przed kolejnym etapem na Lanzarote.

  • Etap 1 – La Graciosa: 28.4km and 474 m+
  • Etap 2 – Lanzarote: 70.8km and 1,578 m+
  • Etap 3 – Fuerteventura: 159km and 3,647 m+
  • Etap 4 – Gran Canaria: 84.5km and 4,869 m+
  • Etap 5 – Tenerife: 122km and 6,707 m+
  • Etap 6 – La Gomera: 81.1km and 4,684 m+
  • Etap 7 – La Palma: 174km and 10,819 m+
  • Etap 8 – El Hierro: 42.8km and 2,002 m+

————————————————————————————————————————

Wyposażenie

Obaj panowie biegają w barwach WAA Ultra więc podczas projektu nie może zabraknąć również wyposażenie z logo tej marki. Philippe będzie miał ze sobą m.in. plecak Ultrabag 3l, kurtkę Ultra Light Jacket 2.0. Na innych wyspach, takich jak Teneryfa, gdzie temperatury będą niższe ze względu na wysokość, planuje dodać parę rękawiczek, czapkę i cieplejszą kurtkę. Zamieni również swoje 3 l na Ultrabag 5 l, aby zwiększyć pojemność wody na niektórych etapach.

Luca będzie miał ze sobą takie same wyposażenie, jakie miał podczas swojej ostatniej wyprawy na Wyspy Kanaryjskie: Ultrabag 20L, Ultra Carrier Shirt 3.0 i Ultra Short 3w1. Nie zabraknie również…. jeża przypiętego do biegowego daszka, z którym staruje wszędzie. Na trasie będzie ich wspierać kilu przyjaciół dostarczając wodę i jedzenie, ale przeważnie będą korzystać z lokalnych sklepików.

Przypominamy również wywiad z Luca Papi w Magazynie on line > TU

/ Materiał powstał dzięki uprzejmości WAA Ultra. Artykuł w oryginale ukazał się na portalu www.waa-ultra.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *