15 września 2019 By GÓRY & ULTRA With 4614 Views

Baran Trail Race 2019. Podsumowanie.

W dniach 13-14 września 2019 roku odbyła się trzecia już edycja imprezy Baran Trail Race, podczas której biegacze mieli do wyboru trzy dystanse 12 km, 60 km i debiutujący podczas tegorocznej edycji dystans 132 km. Zapraszamy na krótkie podsumowanie.

Baran Trail Race 25 km

Marcin Kubica / zwycięzca na dystansie 245 km / fot. Piotr Oleszak

Dystans: 25 km / przewyższenie 798 m+/Suma podejść: 1 290 m/ Suma zejść: 1 284 m. Zawodnicy najkrótszego dystansu wystartowali 14 września o godz. 10.00 z Węgierskiej Górki. Jako pierwszy na mecie – z czasem 1:56:32 i rekordem trasy – pojawił się Marcin Kubica. Pierwszą kobietą na mecie była Katarzyna Solińska z czasem 2:27:23.

Kasia Solińska /pierwsza kobieta na dystansie 25 km / fot. Piotr Oleszak

Bieg na dystansie 25 km odbył się w ramach Baran Trail Race już po raz trzeci. Od biegu na tym dystansie debiutowała w 2017 roku impreza. Porównując więc wyniki pierwszej trójki biegaczy w kategoriach mężczyzn i kobiet podczas trzech edycji, można stwierdzić, że tegoroczna 25-piątka była najszybsza.

Podczas pierwszej edycji imprezy w 2017 roku wygrał Adam Jamiński z czasem 2:04:55. Drugi był Mariusz Miśkiewicz z czasem 2:10:18, a trzeci Przemysław Krupa z czasem 2:11:02. Pierwszą kobietą była Karolina Kuśnierz (02:52:18), drugą Agnieszka Nowakowska (02:57:30), a trzecią Anna Sikora (03:00:42).

W 2018 roku wygrał Bartosz Gorczyca z czasem 1:58:07, drugi był Kacper Kościelniak z czasem 2:07:27 (w tym roku utrzymał więc pozycję, ale poprawił delikatnie czas), trzeci był Tomasz Skupień (2:09:51). Pierwszą kobietą w 2018 roku była Kinga Gomołysek  z czasem 2:42:12. Drugą zawodniczką była Iwona Flaga (02:51:04), trzecią – Marzena Ogierman-Dykas (02:53:49).

Baran Trail Race 60 km

Marcin Karaś / 4.miejsce na dystansie 60 km / fot. Piotr Oleszak

Dystans: 60 km / przewyższenie 876 m+/ Suma podejść: 2,420 m / Suma zejść: 2,420 m. Zawodnicy z dystansu 60 km wystartowali 14 września o godz. 4.00 z Węgierskiej Górki. Bieg na tym dystansie odbył się w ramach Baran Trail Race po raz drugi. Jako pierwszy na mecie – z czasem 5:43:13 – pojawił się Tobiasz Nowakowski. Pierwszą kobietą na mecie była Marzena Ogierman-Dykas z czasem 7:16:02. Marzena w ubiegłym roku zajęła 3. miejsce na dystansie 25 km.

1. Tobiasz Nowakowski (5:43:13)
2. Dominik Włodarkiewicz (5:47:02)
3. Robert Faron (6:02:29)

1. Marzena Ogierman-Dykas (7:16:02)
2. Joanna Mrowca (7:21:29)
3. Aneta Syk (7:37:48)

W 2018 roku dystans 60 km wygrał Marcin Dyrgala z czasem 5:28:21, który w tym roku wystartował na dystansie 25 km i zajął 3. miejsce. Marcin bierze udział w Baran Trail Race od początku imprezy – podczas pierwszej edycji w 2017 roku zajął 4. miejsce na dystansie 25 km.
Wśród kobiet w 2018 roku wygrała Karolina Kuśnierz z czasem 7:27:21. W tym roku Karolina wystartowała na dystansie 132 km, ale niestety biegu nie ukończyła (była jednocześnie drugą kobietą – obok Kseni Ścieszki – która w tym roku wystartowała na najdłuższym, nowym dystansie imprezy).

Baran Trail Race 132 km

Wszyscy zawodnicy, którzy wystartowali na dystansie 132 km / fot. Piotr Oleszak

Zawodnicy dystansu 132 km (Suma podejść: 6700 m/ Suma zejść: 6700 m) – który debiutował podczas tegorocznej edycji – wystartowali 13 września o godz. 13.00 z Węgierskiej Górki. Jako pierwszy na mecie – z czasem 21:42:22 – pojawił się Mariusz Żabnicki. Pierwszą i jedyną kobietą na mecie była Ksenia Ścieszka z czasem 26:41:40. 31 osób nie ukończyło biegu.

1. Mariusz Żabnicki (21:42:22,8)
  2. Drugie miejsce przypadło aż trzem zawodnikom – Marek Nosalik (23:01:53,7) / 2. Krzysztof Horaczy (23:01:53,9) / Jarosław Zajkowski (23:01:53,9)
  3.  Trzecie miejsce na pudle zajął Marek Lachera (24:04:16,7)

1. Ksenia Ścieszka (26:41:40) – jedyna kobieta, która ukończyła dystans 132 km.

Ksenia Ścieszka / jedyna kobieta, która ukończyła dystans 132 km / fot. Piotr Oleszak