19 lutego 2015 By GÓRY & ULTRA, Slider With 2752 Views

Bieg Śnieżnej Pantery

Brak opłaty startowej, brak rywalizacji, zwycięzcy, listy startowej, listy wyników, a  nawet brak zapisów… 14 marca br. w Zawoi odbędzie się nietypowy bieg – Bieg Śnieżnej Pantery. Pobiegną w nim zaproszeni przez organizatorów biegacze-amatorzy z doświadczeniem w bieganiu po górach.

25 km szlakami Babiogórskiego Parku Narodowego

Na biegaczy czeka mapa z zaznaczoną trasą oraz limit 5,5 h na pokonanie 25 km szlakami Babiogórskiego Parku Narodowego. Ze względu na trudne warunki panujące w masywie Babiej Góry zostały opracowane dwie trasy, z których jedna będzie trasą alternatywną, jeśli pogoda drastycznie ulegnie pogorszeniu.

(fot. materiały prasowe organizatora)

(fot. materiały prasowe organizatora)

Z uwagi na limit 120 miejsc Organizatorzy Biegu Śnieżnej Pantery zaprosili biegaczy-amatorów. Przy wybieraniu Uczestników sugerowali się ich zaangażowaniem i doświadczeniem w bieganiu po górach, regulamin wymaga bowiem ukończonych przynajmniej dwóch startów w biegach górskich na dystansie minimum półmaratońskim. Zaproszenie jest wyróżnieniem dla tych, którzy nie biegają dla poprawienia czasu, dla lokaty na liście wyników, dla nagrody. Biegają ponieważ kochają góry i bycie blisko natury. Jak tytularna bohaterka Biegu – Śnieżna Pantera.
Organizatorzy przewidzieli ogłoszenie puli wolnych miejsc. Liczyć się będzie kolejność zgłoszeń.

Gry, zabawy, wykłady

Centrum Górskie Korona Ziemi przygotowało gry i zabawy edukacyjne dla dzieci i dorosłych, wycieczkę po Centrum, wyświetli również filmy o tematyce górskiej.

Po uroczystym zakończeniu Biegu odbędzie się blok seminaryjny (3 wykłady), który zakończy gość specjalny: ratownik TOPR i lekarz Sylweriusz Kosiński z Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej w Krakowie.
Podczas wykładu „Minusy i plusy, czyli prawie wszystko o hipotermii” Kosiński opowie, co to jest hipotermia, jak się ją rozpoznać i jak postępować. Omówione zostaną sposoby zapobiegania, w tym zasady doboru ubrania ze szczególnym uwzględnieniem uprawiania różnych form aktywności fizycznej. Usłyszymy także o miejscowych skutkach działania zimna, czyli o odmrożeniach.

Podczas całej imprezy Organizatorzy zachęcać będą do wsparcia Fundacji Snow Leopard Trust w jej działaniach, w tym także do różnych form dotacji oraz możliwości adopcji Śnieżnej Pantery (www.snowleopardtrust.org). Dla niej właśnie 120 Uczestników Biegu wyruszy na symboliczną 25 km trasę.

(fot. materiały prasowe organizatora)

(fot. materiały prasowe organizatora)

Sponsorem strategicznym Biegu Śnieżnej Pantery została marka BMW. Dla uczestników i kibiców przygotowała dodatkowe emocje: jazdy testowe BMW X4. Bieg Śnieżnej Pantery jest kolejną imprezą biegową wspieraną przez BMW. 30 sierpnia tego roku wystartuje w Warszawie druga edycja BMW Półmaratonu Praskiego.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie www.biegsnieznejpantery.pl oraz na profilu FB www.facebook.com/biegsnieznejpantery

Tags : , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *