26 maja 2014 By RUNSTYLE, RZECZY With 2934 Views

Bieganie naturalne z Merrellem

Wykorzystanie różnych typów obuwia sportowego podczas biegania sprawia, że staje się ono bardziej efektywne i pozwala znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia kontuzji. Marka Merrell proponuje obuwie przeznaczone do biegania naturalnego – damskie Merrell Bare Access Arc 3 ​i męskie Bare Access 3.

Bieganie w różnych typach obuwia sportowego zmniejsza ryzyko kontuzji o 39 proc. – takie  badania zostały przedstawione na łamach czasopisma Scandinavian Journal of Medicine & Science in Sports w listopadzie 2013 roku. Większość osób kojarzy obuwie przeznaczone do biegania z modelami z dużą amortyzacją. W celu urozmaicenia treningu warto wykorzystać inne rodzaje obuwia sportowego. Wśród bogatej oferty butów dla biegaczy znajdziemy, oprócz tradycyjnych modeli, także minimalistyczne i te przeznaczone do biegania naturalnego.

Merrell Bare Access 3 dla kobiet

Merrell Bare Access 3 dla kobiet

Modele Merrell Bare Access Arc 3 dla kobiet i Bare Access 3 dla mężczyzn to modele typu Barefoot, które charakteryzują się podeszwą o zerowym spadku. Różnica między piętą, śródstopiem i palcami tzw. drop w butach tradycyjnych wynosi 12 mm, w minimalistycznych 4-8 mm, a w naturalnych ​0 mm. Zerowy drop sprawia, że stopa układa się naturalnie. Zmienia się też postawa ciała. Punkt ciężkości zostaje przeniesiony na środek korpusu, co powoduje mniejsze obciążenie kręgosłupa ​i stawów.

06277_Bare_Access_3_339 z+é

Bare Access dla mężczyzn

Merrell Bare Access 3 i Bare Access Arc 3 pozwalają biegać w sposób intuicyjny. Mniejsza w porównaniu z tradycyjnymi modelami amortyzacja wpływa na lepszą świadomość terenu. Podeszwa Vibram zapewnia doskonałą przyczepność na każdej powierzchni. Wyściółka z oddychającej siateczki z technologią M-Select FRESH dzięki wykorzystaniu naturalnych mikroorganizmów eliminujących pot i usuwających brzydkie zapachy gwarantuje długotrwały komfort użytkowania.

Tags : ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *