1 listopada 2018 By Europa, Slider With 7114 Views

Logicom Cyprus Marathon 2019

17 marca 2019 roku w mieście Pafos na Cyprze odbędzie się 21. edycja imprezy Logicom Cyprus Marathon, w ramach której biegacze mają do wyboru cztery dystanse: maraton, półmaraton, 10 km oraz 5 km.

1.11.2018

W ramach Logicom Cyprus Marathon organizowane są biegi na czterech dystansach: maraton, półmaraton, 10 km i 5 km. Dodatkową atrakcją przyszłorocznej edycji imprezy będzie Wine Run, bieg na dystansie 5 km poprowadzony przez malowniczą wioskę i winnice, który odbędzie się w piątek, 15 marca. Z kolei 16 marca, w sobotę, odbędzie się Sympozjum Maratońskie.

Logicom Cyprus Marathon organizowany jest w Pafos, mieście na południowo-zachodnim wybrzeżu Cypru. Według mitologii greckiej u wybrzeży Pafos narodziła się z morskiej piany bogini miłości Afrodyta. Maraton poświęcony jest urodzonemu w Pafos Steliosowi Kyriakidesowi, zwycięzcy maratonu w Bostonie w 1946 roku. Jego osiągnięcia przełożyły się na amerykańskie wsparcie dla Cypru – Steliosow Kyriakides wrócił do zniszczonej wojną Grecji z 250 000 USD i dwoma statkami pełnymi jedzenia, ubrań i lekarstw.

Maraton

Logicom Cyprus Marathon / fot. materiały organizatora

 • Dystans: 42,195 km
 • Start: 17 marca 2019 r. / godz. 7.30
 • Limit czasu: 6 h
 • Opłata startowa: 65 euro / W ramach opłaty startowej m.in.: koszulka techniczna, medal dla finisherów, pomiar czasu, punkty odżywcze na trasie oferujące wodę, elektrolity, żele energetyczne, gąbki i banany, karnet autobusowy na weekend, masaże, owoce, soki i darmowe piwo na mecie.
 • Link do rejestracji >>> TU

Trasa maratonu rozpoczyna się w miejscu mitologicznych narodzin Afrodyty. Jak piszą organizatorzy, spokój tego malowniczego miejsca przygotowuje biegaczy zarówno psychicznie, jak i emocjonalnie do wyścigu. Pierwsza połowa trasy – zanim biegacze będą mieli okazję przebiec przez kilka tradycyjnych wiosek – biegnie wzdłuż wybrzeża. Ostatni etap maratonu prowadzony jest przez centrum miasta Pafos. Meta zlokalizowana jest przy średniowieczna twierdzy.

Półmaraton, 10 km i 5 km

Biegi na dystansie 21 km, 10 km oraz 5 km zaczynają się i kończą obok fortu w Pafos, ale prowadzone są różnymi trasami. Półmaraton z prawie całkowicie płaską trasą jest najpopularniejszym dystansem. 5-kilometrowa pętla prowadzona jest wokół Parku Archeologicznego, wpisanego na listę UNESCO.

 • Start: półmaraton – 08:25 (limit czasu: 3 h) / 5 km – 08:30 (limit czasu: 1:15 h) / 10 km – 8:40 (limit czasu: 2 h)
 • Opłata startowa: półmaraton- 50 euro / 10 km – 35 euro / 5 km – 25 euro / W ramach opłaty startowej m.in.: koszulka techniczna, medal dla finisherów, pomiar czasu, punkty odżywcze na trasie oferujące wodę, elektrolity, żele energetyczne, gąbki i banany, karnet autobusowy na weekend, masaże, owoce, soki i darmowe piwo na mecie.
 • Link do rejestracji >>> TU

Na mecie na biegaczy czekają soki, owoce, piwo oraz muzyka. Oczywiście można również chłodzić się w morzu i podziwiać XIII-wieczny Zamek, który jest miejscem mety.

Cyprus Wine Run

fot. materiały prasowe organizatora

Pod patronatem Logicum Cyprus Marathon odbędzie się w 2019 roku pierwsza edycja Cyprus Wine Run, czyli bieg na dystansie 5 km, z czego 3 km prowadzone są przez winnice i pola uprawne.

 • Bieg odbędzie się w piątek, 15 marca, o godz. 10.00 w Vasilikon Winery, która znajduje się w miejscowości Kathikas, 20-25 minut od centrum Paphos. Vasilikon Winery jest jedną z pierwszych lokalnych winnic na Cyprze, założoną w 1993 roku. Słynie z „Vasilikon White Dry”, „Einalia Rose”, „Agios Onoufrios” i „Methy Cabernet Sauvignon”.
 • Opłata startowa: 30 euro / W ramach opłaty: przejazd autobusem z centrum Pafos do winnicy i z winnicy do Pafos, techniczna koszulka, butelka wina dla wszystkich finisherów, degustacja wina, tradycyjne jedzenie, wycieczka po winnicy.
 • Link do rejestracji >>> TU

Podczas 21. edycji maratonu organizatorzy spodziewają się ponad 4000 biegaczy z 50 krajów, w tym około 100 biegaczy z Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *