5 stycznia 2017 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 2861 Views

Bielizna Smartwool. Na czym polega fenomen wełny merino?

Wełna merino od lat cieszy się niesłabnąca popularnością wśród miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Na czym polega fenomen merino? Zobrazować można go na przykładzie Smartwoola – największego amerykańskiego producenta, specjalizującego się w produkcji skarpet i bielizny na bazie.

Co charakteryzuje wełnę merino?

  • Posiada ona wyjątkową zdolność do pochłaniania wilgoci w postaci pary wodnej i powstrzymywania jej w postaci płynnej.
  • Pomaga regulować temperaturę Twojego ciała – chłodząc je, gdy jest gorąco i ogrzewając, kiedy jest zimno.
  • Jest odporna na bakterie, które powodują nieprzyjemne zapachy.
  • Jej niewielka średnica i zastosowanie najnowszych technologii powoduje, iż tkanina merino jest niezwykle miękka i wygodna. Co ważne – nie drapie jak klasyczna wełna.
  • Jest w stanie przetrwać nawet bardzo intensywne użytkowanie.
fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Jakie czynniki składają się na fenomen wełny merino na przykładzie bielizny Smartwoola?

Sprężystość:
Włókno merino w tkaninach Smartwoola w 90% składa się z keratyny – bardzo sprężystego białka, które jest odporne na środki chemiczne i bakterie, posiada właściwości niepalne oraz potrafi sprostać wyzwaniom intensywnego użytkowania.

Średnica:
Włókna merino w tkaninach Smartwoola posiadają bardzo drobną średnicę (pomiędzy 1/3, a 1/10 grubości włosa ludzkiego!). Dzięki temu tkanina jest wyjątkowo wygodna i nie drapie.

Ochrona:
Każde włókno merino posiada woskową powłokę, która zwiększa wodoodporność dzianiny, a równocześnie pozwala wilgoci na przemieszczanie się w stanie lotnym i odparowanie na zewnątrz.

Właściwości skrętne:
Dwa rodzaje komórek znajdujących się w zewnętrznych warstwach tkaniny Smartwoola są odpowiedzialne za skrętną strukturę włókien. To właśnie ta falistość powoduje naturalną rozciągliwość i elastyczność dzianiny, a równocześnie tworzy tysiące miniaturowych kieszonek z powietrzem, którym zawdzięczamy mikroklimat pomiędzy dzianiną a skórą.

Jakie konkretnie technologie stosuje Smartwool w produkcji odzieży z wełny merino?

Technologia WOW™

Technologia WOW™

Technologia WOW™ niweluje w kluczowych miejsca, szczególnie narażonych na uszkodzenia, możliwość przetarcia skarpety. Poprzez zabezpieczenie ich dodatkową warstwą wełny merino, kilkukrotnie zwiększono żywotność i trwałość skarpety, a przy tym podniesiono komfort użytkowania.

Technologia Smartwool Fit System™

Technologia Smartwool Fit System™

Technologia Smartwool Fit System™ zapewnia stabilność i niezsuwanie się skarpety ze stopy i kostki, poprzez bezuciskowy ściągacz. Zastosowany został on 3 kluczowych miejscach: na wysokości kostki, w śródstopiu oraz na wzmocnieniu w rejonie pięty i palców.

4Degree Elite Fit System™

4Degree Elite Fit System™

4Degree Elite Fit System™ to 4-stopniowy system dopasowania oraz odpowiedni stopień rozciągliwości ściegu w zależności od potrzeb. Dzięki niemu skarpety trzymają się na miejscu i idealnie dopasowują się do stopy. Specjalny ściągacz zastosowany został tu w 4 miejscach – idąc od góry kolejno w kostce, na podbiciu górnym, na podbiciu dolnym oraz w śródstopiu.

Technologia Reliawool ™

Technologia Reliawool ™

Technologia Reliawool ™ to opatentowana konstrukcja, która gwarantuje większą trwałość i podatność ścieranie, poprzez zastosowanie dodatkowej warstwy wełny merino.

5

  • NTS MICRO 150 g/ m2 – najmniejsza gramatura wełny merino rekomendowana jako pojedyncza warstwa na ciepłą pogodę lub jako pierwsza warstwa na chłodniejsze warunki.
  • NTS LIGHT 195g /m2 – średnia gramatura wełny merino, rekomendowana jako pojedyncza warstwa w chłodniejsze dni lub jako pierwsza warstwa na zimną pogodę.
  • NTS MID 250g/ m2 – największa gęstość wełny merino przeznaczona jako pojedyncza warstwa na zimną pogodę lub jako warstwa pierwsza na bardzo zimne dni.
fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Reasumując, zdolność natychmiastowego odprowadzania wilgoci, świetna termika, wytrzymałość oraz elastyczność są kluczowymi czynnikami decydującymi o wciąż rosnącym popycie na odzież z wełny merino. Jeśli dodać do tego wysoki stopień ochrony przed bakteriami i nieprzyjemnym zapachem, a także łagodność w dotyku, otrzymujemy materiał, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

/na podstawie materiału prasowego/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *