18 listopada 2017 By LUDZIE, RUNSTYLE, Slider, WYDARZENIA With 2065 Views

Buff Poland Pro Team. Relacja ze spotkania w warszawskim Sklepie Biegacza.

 Jakie mają plany na przyszłoroczny sezon biegowy? Jak wygląda ich życie podporządkowane treningowemu kalendarzowi? Na te między innymi pytania – podczas spotkania w warszawskim Sklepie Biegacza – odpowiadali Martyna Kantor, Anna Kącka, Marcin Rzeszótko i Marcin Świerc, członkowie powstałego przed ponad miesiącem nowego teamu biegowego – Buff Poland Pro Team. W planach są kolejne spotkania z teamem w innych miastach Polski.


18.11.2017 r.

17 listopada 2017 r. w warszawskim Sklepie Biegacza odbyło się spotkanie z członkami nowopowstałego teamu biegowego Buff Poland Pro Team. O kulisach powstania teamu oraz o planach na przyszłość opowiedział Radosław Kasprzak z firmy Malavi, która jest oficjalnym dystrybutorem marki Buff na polskim rynku (Przypominamy naszą rozmowę z Radkiem >>> TU).

fot. Andrzej Gałązka / runandtravel.pl

fot. Andrzej Gałązka / runandtravel.pl

Prezentację Radosława Kasprzaka, uzupełnili sami biegacze. Martyna Kantor, Anna Kącka, Marcin Rzeszótko oraz Marcin Świerc opowiedzieli nie tylko o planach startowych na przyszły sezon biegowy, ale również o tym jak wygląda ich życie podporządkowane treningom.

fot. Andrzej Gałązka / runandtravel.pl

Pierwszy wspólny start teamu to kwietniowe Biegi w Szczawnicy. Marcina Świerca spotkamy na na dystansie 43 km (Wielka Przehyba), na którym rozgrywane są Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu Górskim. Marcinowi kibicować również będziemy w maju podczas Penyagolosa Trails, w czerwcu na dwóch imprezach – podczas Biegu Marduły (32 km) w ramach Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem oraz The North Face Lavaredo Ultra Trail (120 km). We wrześniu Marcin wystartuje w TDS (119 km) w ramach Ultra Trail du Mont Blanc, a w październiku w jednym z biegów w ramach Ultra Trail World Tour – Cappadocia Ultra Trail (114 km). Na wielki finał planów poczekamy do 2019 roku, wtedy to bowiem Marcin stanie na linii startu Ultra Trail du Mont Blanc – UTMB.

Marcin Świerc / fot. Andrzej Gałązka / runandtravel.pl

W ramach Biegów w Szczawnicy planuje powalczyć również Marcin Rzeszótko. Zawody są bowiem eliminacjami do Reprezentacji Polski, która weźmie udział w Mistrzostwach Świata w Długodystansowym Biegu Górskim zaplanowanych na 24 czerwca 2018 r. w Karpaczu (taka impreza drugi raz w historii odbędzie się w polskich Karkonoszach). Od wyników w Szczawnicy Marcin uzależnia swoje kolejne starty w 2018 roku. Na pewno jednak – podobnie jak pozostali członkowie teamu – pojawi się podczas przyszłorocznej edycji The North Face Lavaredo Ultra Trail oraz na OCC w ramach Ultra Trail du Mont Blanc.

Marcin Rzeszótko / fot. Andrzej Gałązka / runandtravel.pl

–  Starty zagraniczne to dla mnie możliwość pobiegania w trudnym terenie i sprawdzenia się w rywalizacji z czołówką zagranicznych biegaczy. Czasami miejsce w pierwszej dziesiątce podczas rywalizacji z mocnymi zagranicznymi zawodnikami jest cenniejsze niż pudło w Polsce. Marcin Świerc, zajmując drugie miejsce podczas CCC w ramach UTMB, udowodnił nam, że możemy rywalizować na najwyższym poziomie – powiedział Marcin Rzeszótko.

Ania Kącka / fot. Andrzej Gałązka / runandtravel.pl

Ania Kącka w przyszłym roku stawia na krótkie dystanse. Zobaczymy więc ją nie tylko podczas Biegów w Szczawnicy, ale i na Cortina Trail, jednym z biegów towarzyszących The North Face Lavaredo Ultra Trail. Skracać dystanse będzie również Martyna Kantor. Zarówno Ania, jak i Martyna cieszą się z możliwości udziału w zawodach zagranicznych: – Starty w zagranicznych biegach terenowych to dla nas szansa na treningi i bieganie w o wiele cięższym, bardziej wymagającym terenie niż w Polsce – mówi Martyna Kantor i dodaje: – Marzy mi się udział w serii Skyrunning Worldwide, ale na to jeszcze chwilę muszę popracować. W planach jest również wspólny start całego teamu w imprezie, której głównym sponsorem jest Buff – Buff Epic Trail w Pirenejach.

Martyna Kantor / Ania Kącka / fot. Andrzej Gałązka / runandtravel.pl

Po spotkaniu członkowie teamu i uczestnicy spotkania wybrali się na wspólny trening. Spotkania z Buff Poland Pro Team planowane są we wszystkich miastach w Polsce, w których zlokalizowane są Sklepy Biegacza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *