19 lutego 2024 By POLSKIE DROGI, Slider With 390 Views

CITY TRAIL: dwa dni, cztery biegi

W weekend 17-18 lutego odbyły się cztery biegi CITY TRAIL – w Lublinie, Olsztynie, Łodzi i Trójmieście. Łączna frekwencja to ponad 1600 uczestników – 1237 w biegach na dystansie 5 km oraz 423 w zawodach dla dzieci i młodzieży. 

19.02.2024

Lublin

Lubelski cykl CITY TRAIL jest organizowany nad lubelskim Zalewem Zemborzyckim. Do linii mety sobotniego biegu głównego na dystansie 5 km dotarło 268 osób, a najszybszymi okazali się Krystian Kunai Dominika Łukasiewicz, która tym samym zapewniła sobie triumf w klasyfikacji generalnej. Z kolei wśród mężczyzn zwycięzcę „generalki” poznaliśmy już przed miesiącem – jest nim nieobecny tym razem Michał Żuchowski.

Jak na ten moment dzisiejszy bieg był moim najlepszym biegiem ze wszystkich trzech, w których brałam udział w trwającej edycji. Co więcej – najlepiej się dziś czułam. Warunki na trasie były super i pogoda również dopisała. W tym roku mam dosyć ambitne plany startowe. 24 wezmę udział w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie, które odbędą się w Warszawie. Następnie – 14 kwietnia – Mistrzostwa Polski na 10 000 m w Ustce. Dodatkowo będę atakować życiówki na 5 km i 10 km. Mimo, że moje główne cele są w biegach ulicznych i na bieżni, przełaje to zdecydowanie moja bajka i lubię biegać crossy w okresie przygotowawczym. – Dominika Łukasiewicz, zwyciężczyni sobotniego biegu i klasyfikacji generalnej CITY TRAIL w Lublinie

Wyniki najszybszych w sobotę kobiet: Dominika Łukasiewicz – 18:49, Katarzyna Falkowicz – 20:19,Magdalena Jabrzyńska – 21:14. Rezultaty najszybszych mężczyzn: Krystian Kuna – 16:43, Szymon Topolnicki – 16:44, Krzysztof Lotek – 17:05.

Wyniki biegu głównego znajdują się TU. Sezon 2023/2024 w Lublinie zakończy się 9 marca.

Olsztyn

Cykl CITY TRAIL w Olsztynie odbywa się nad Jeziorem Długim. Do linii mety sobotniego biegu głównego na dystansie 5 km dotarło 278 osób, a najszybszymi okazali sięAdam Ochnik i Izabela Parszczyńska. Sytuacja w klasyfikacji generalnej jest częściowo jasna – wśród kobiet najlepszą biegaczką edycji została (nieobecna tym razem) Sviatlana Sanko. W męskiej rywalizacji zwycięzcę „generalki” poznamy dopiero w marcu.

Wyniki najszybszych mężczyzn sobotniego biegu:Adam Ochnik – 16:36, Wiktor Kujawa – 16:48, Krzysztof Bartoś – 16:50. Rezultaty kobiet: Izabela Parszczyńska – czas 18:49, Monika Jacyszyn – 19:51, Sylwia Wasilewska – 20:02.

Wyniki biegu głównego znajdują się TU. Ostatnie zawody edycji w Olsztynie są zaplanowane na 16 marca.

Łódź

CITY TRAIL w Łodzi odbywa się w Parku Baden-Powella. Do linii mety biegu głównego na dystansie 5 km dotarły 322 osoby, a najszybszymi okazali się Maksymilian Zawiślak i Beata Klimek, którzy tym samym zapewnili sobie końcowy triumf w klasyfikacji generalnej.

Kocham tę trasę, doceniam organizację biegów w Parku Baden-Powella i to dla mnie duże wyróżnienie, że drugi raz z rzędu mogę cieszyć się zwycięstwem w łódzkiej klasyfikacji CITY TRAIL. Dzisiaj start kontrolny, ponieważ po Halowych Mistrzostwach Polski nie czuję się za dobrze – pojawił się kłopot z przeponą. Mimo to, cieszy dzisiejsza wygrana i czas poniżej 16 minut – choć to mój najgorszy wynik w trwającej edycji. Gratuluję też zawodnikom, z którymi dzisiaj rywalizowałem – to było świetne bieganie! I trzymam kciuki za wszystkich, którzy będą biegać w marcowych zawodach. Ja już się nie pojawię, ponieważ będę skupiać się na treningach przed sezonem wiosennym. Mój najbliższy start to 5 km w biegu ulicznym rozgrywanym podczas Półmaratonu Warszawskiego. Stwierdziłem, że muszę spróbować czegoś nowego, innych bodźców, a ten start w biegu otwartym, amatorskim pozwoli mi cieszyć się tym biegiem tak, jak to widać po tych wszystkich biegaczach wokół nas dzisiaj. Każdy daje z siebie 100% i cieszy się wynikiem, nawet jeśli nie ma poprawy względem poprzednich startów. – Maksymilian Zawiślak, zwycięzca niedzielnego biegu i klasyfikacji generalnej CITY TRAIL w Łodzi

Wyniki najszybszych mężczyzn: Maksymilian Zawiślak – 15:58, Tomasz Osmulski – 16:17, Karol Wojtunik- 16:32. Rezultaty najszybszych kobiet: Beata Klimek – 18:13, Anna Ławrenin – 19:26, Patrycja Bielecka – 19:32.

Wyniki biegu głównego znajdują się TU. Ostatnie zawody edycji w Łodzi są zaplanowane na 10 marca.

Trójmiasto

 

Cykl CITY TRAIL w Trójmieście jest podzielony na dwie lokalizacje: Gdańsk oraz Gdynię. Tym razem zawody odbyły się na gdyńskiej trasie – w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Do linii mety biegu głównego na dystansie 5 km dotarło 369 osób, a najszybszymi okazali się Marta Łagownik i Mateusz Niemczyk. Sytuacja w klasyfikacji generalnej jest częściowo jasna – wśród kobiet najlepszą biegaczką edycji została niedzielna zwyciężczyni – Marta Łagownik. W męskiej rywalizacji zwycięzcę „generalki” poznamy dopiero w marcu.

Rezultaty najszybszych mężczyzn: Mateusz Niemczyk -16:28,Daniel Marszk – 16:40, Damian Wiśniewski – 16:51. Wyniki najszybszych kobiet: Marta Łagownik- 19:21, Aleksandra Baranowska-Trzasko – 20:40, Martyna Wiśniewska – 21:01.

Wyniki biegu głównego znajdują się TU. Ostatnie zawody edycji w Trójmieście są zaplanowane na 17 marca.

Medale podczas ostatniej serii biegów

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to biegi organizowane w formule Grand Prix. Od 30 września 2023 do 24 marca 2024 zaplanowano aż 50 imprez – po 5 w każdym z miast. Podczas ostatnich zawodów edycji w każdej z dziesięciu lokalizacji (a są to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław) wszyscy uczestnicy cyklu, którzy ukończą co najmniej trzy biegi, będą mogli odebrać pamiątkowy medal. Wręczenie nagród odbędzie się z kolei na oddzielnych – również marcowych wydarzeniach (podczas których będzie można także odebrać pamiątkowe medale). Więcej informacji o zawodach znajduje się na stronie internetowej cyklu, a po ciekawostki warto zaglądać na profile CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie.

Kolejne zawody są zaplanowane na 24 lutego we Wrocławiu oraz 25 lutego w Katowicach.

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *