23 lutego 2023 By POLSKIE DROGI, Slider With 1112 Views

CITY TRAIL Gold 2023: zapisy ruszyły

CITY TRAIL GOLD to finałowy bieg, w którym mogą sprawdzić się w bezpośredniej rywalizacji najszybsi biegacze ze wszystkich lokalizacji cyklu: Bydgoszczy, Katowic, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Poznania, Szczecina, Gdańska, Gdyni, Warszawy i Wrocławia.


23.02.2023

Cykl biegów przełajowych biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden powoli zbliża się do końca edycji 2022/2023 – pozostało jeszcze 11 lokalnych biegów. Najbliższy odbędzie się w sobotę, 25 lutego w Warszawie. Po zakończeniu rywalizacji we wszystkich miastach najszybsze biegaczki i najszybsi biegacze (także w poszczególnych kategoriach wiekowych) spotkają się jeszcze raz – podczas ogólnopolskiego biegu finałowego – CITY TRAIL Gold. Zawody te odbędą się 1 kwietnia w warszawskim Lesie Bielańskim. Zapisy już ruszyły.

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to biegi przełajowe na dystansie 5 km. Cykl jest organizowany w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście (na dwóch trasach – w Gdańsku i w Gdyni), Warszawie i Wrocławiu. W każdym z miast od października 2022 do marca 2023 odbędzie się po 5 biegów. Od ubiegłego roku zakończenie półrocznej rywalizacji to właśnie bieg CITY TRAIL Gold. W edycji 2022 trasa została poprowadzona ścieżkami bydgoskiego Myślęcinka, a zwycięstwo w tych prestiżowych zawodach odnieśli Marta Łagownik z Gdańska i Dariusz Boratyński z Wrocławia. Tym razem najlepsi przełajowcy cyklu CITY TRAIL spotkają się w warszawskim Lesie Bielańskim. Co ważne biegom finałowym kobiet i mężczyzn będzie towarzyszyć bieg otwarty dla wszystkich zainteresowanych sprawdzeniem się na 5-kilometrowej, leśnej trasie.

Idea CITY TRAIL Gold jest taka, by stworzyć możliwość bezpośredniej rywalizacji najszybszych biegaczy naszego cyklu. Porównywanie 11 tras, na których organizujemy zawody jest bardzo trudne, żeby nie powiedzieć – niemożliwe. Dlatego cieszymy się, że w ubiegłym roku, po 10 latach, zrealizowaliśmy nasz pomysł ogólnopolskiego finału. Będziemy ten bieg rozwijać. W naszych założeniach zawodnicy startujący w CITY TRAIL Gold ścigają się nie tylko w klasyfikacji generalnej, ale także w poszczególnych kategoriach wiekowych. Dlatego nagrody finansowe będą dla wszystkich. Pula nagród to ponad 20 000 zł. Druga strona medalu to zachęcanie do aktywności wszystkich, bez względu na poziom sportowy. Dlatego przed biegami finałowymi odbędzie się otwarty dla wszystkich bieg towarzyszący, również na 5 km. Marzy nam się, aby uczestnicy tego biegu pozostali po swoim starcie, by kibicować i emocjonować się z nami rywalizacją najszybszych w CITY TRAIL – Piotr Książkiewicz, organizator biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden.

Kogo wystartuje w CITY TRAIL Gold?

Wśród czołowych uczestników trwającego cyklu CITY TRAIL są wspomniani zwycięzcy ubiegłorocznej edycji CITY TRAIL Gold – Marta Łagownik i Dariusz Boratyński. Warto na pewno zwrócić także uwagę na utalentowane, utytułowane biegaczki i biegaczy: Annę Bańkowską, Agnieszkę Gortel-Maciuk, Olgę Ochal, Dominikę Stelmach, Adama Głogowskiego, Kamila Jastrzębskiego, Dawida Malinę czy Sebastiana Nowickiego. Ostateczna lista startowa będzie znana za kilka tygodni.

Udział w ogólnopolskim finale CITY TRAIL jest ograniczony do zawodników, którzy choć raz wezmą udział w naszym cyklu w edycji 2022/2023. Są dwie możliwości zapewnienia sobie startu: zajęcie miejsca I-III w kategorii wiekowej w jednej z lokalizacji lub wypełnienie minimum czasowego w jednym z miast. Minima są opracowane oddzielnie dla każdej kategorii wiekowej. Jest ich łącznie dwanaście: K/M 16, K/M 20, K/M 30, K/M 40, K/M 50, K/M 60). W przypadku minimów nie ma konieczności ukończenia naszego cyklu Grand Prix, a kwalifikację wynikową można uzyskać przez cały sezon. W biegu towarzyszącym oczywiście może wystartować każdy. Zapraszamy. – Justyna Grzywaczewska, PR&Concept Manager CITY TRAIL

Warto zauważyć, że osoby, które zajmą miejsca I-III w klasyfikacjach generalnych w poszczególnych miastach będą startować bezpłatnie. Wpisowe w biegach finałowych to tylko 14,90 zł, natomiast w biegu towarzyszącym opłata startowa to 39,90 zł (kwoty te dotyczą zapisów elektronicznych). Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymają pamiątkowy medal.

Zapisy na CITY TRAIL Gold

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Zapisy trwają na www.zapisy.krokdonatury.pl. Warto śledzić także profile CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury. Bieg CITY TRAIL Gold będzie zorganizowany we współpracy z Urzędem Dzielnicy Warszawa-Bielany.

Harmonogram CITY TRAIL:

  • godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów
  • godz. 10:30 – start biegu towarzyszącego – 5 km
  • godz. 11:30 – start biegu finałowego kobiet – 5 km
  • godz. 12:30 – start biegu finałowego mężczyzn – 5 km

/informacja prasowa/

Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *