7 grudnia 2021 By POLSKIE DROGI With 593 Views

CITY TRAIL w Warszawie i Bydgoszczy

W pierwszy weekend grudnia jesienno-zimowy cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden zawitał – po raz drugi w edycji 2021/2022 – do Warszawy i Bydgoszczy. Szczególnie ciekawe widowisko zafundowali kibicom przełajowej „piątki” czołowi biegacze w Bydgoszczy, gdzie padły świetne wyniki – 14:46 w rywalizacji mężczyzn oraz 16:33 w wydaniu kobiecym.


7.12.2021 r.

Warszawa

W sobotę, 4 grudnia w warszawskim Lesie Młociny pojawiło się blisko 800 uczestników – 600 dorosłych oraz 195 dzieci. W biegu głównym zwycięstwo odniósł czwarty zawodnik ubiegłotygodniowych Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych – Piotr Mielewczyk, który ma na koncie już dwa zwycięstwa w trwającej edycji CITY TRAIL w Warszawie.

– Bieg w sporej części pokonałem sam, co na pewno nie ułatwiało zadania. Forsowanie mocnego tempa bez rywali nie jest moją mocną stroną, mimo to dzisiejszy wynik jest jednym z najlepszych, jakie uzyskałem na przestrzeni kilku lat na tej trasie – podkreślił po zawodach zwycięzca. – Czwarte miejsce podczas mistrzostw Polski uznaję za dobry rezultat. Oczywiście niedosyt jest, bo niewiele zabrakło do medalu, a medal to medal, ale doszedłem do niezłej formy w ciągu kilku tygodni, po październikowych perturbacjach, więc nie mogę narzekać.

Wynik Piotra Mielewczyka to 15:16. Drugą lokatę, z czasem 15:41, wywalczył Radosław Gromek. Trzecie miejsce zajął Adam Świrgoń, który metę minął w czasie 16:08.


Zwyciężczynią zawodów została – po raz drugi w edycji – Dominika Stelmach, mistrzyni Polski w maratonie z 2017 roku, jedna z czołowych biegaczek górskich w kraju, triumfatorka Wings for Life w Polsce, Australii, Chile, RPA oraz Brazylii. Jej sobotni wynik to 17:30. Jako druga zawody ukończyła Iwona Wicha (17:54), a trzecie miejsce wywalczyła Natalia Mierzlikin (17:55).

Podczas weekendowych zawodów organizatorzy kontynuowali akcję „Masz karnet? Przyprowadź znajomego!”. Jej celem jest zachęcenie do aktywności w naturze osób, które jeszcze nie startowały w CITY TRAIL. Jak się okazuje z bezpłatnego startu korzystają także biegacze, którzy znają cykl, ale z jakiegoś powodu zrezygnowały z udziału w przełajowej „piątce”.

– Biegałem w CITY TRAIL jeszcze w 2013 roku. Główną różnicą jest start falowy, którego lata temu nie było, a na pewno rozładowuje tłok na starcie, dzięki czemu jest większy komfort – podkreślił po zawodach Krzysztof – jeden z uczestników warszawskiego biegu. Biegam nieprzerwanie, jednak aktualnie startuję na zdecydowanie dłuższych dystansach, również w górach, więc zawody na 5 km nie są mi po drodze, ale akurat dzisiaj wpasowały się w plan treningowy.

Kolejne zawody z cyklu CITY TRAIL Warszawa są zaplanowane na 8 stycznia.


Bydgoszcz

W niedzielnym biegu w Bydgoszczy pasjonującą walkę o zwycięstwo stoczyli siódmy zawodnik ubiegłotygodniowych Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych – Mateusz Kaczmarek oraz startujący regularnie w poznańskiej odsłonie CITY TRAIL – Sebastian Nowicki. Jej efektem jest świetny wynik – obaj biegacze minęli metę w czasie 14:46, różnica na mecie wyniosła niespełna pół sekundy.

– Nie nastawiałem się na tak szybkie bieganie, więc na dystansie nie wychodziłem na prowadzenie. Wątpiłem, że będę w stanie prowadzić bieg w tak mocnym tempie. Ten tydzień był dla mnie trudny, bo po ubiegłotygodniowych mistrzostwach Polski dopadło mnie spore zmęczenie, na treningach biegałem wolno, jak nigdy. Tym bardziej nie planowałem dzisiaj ściągania na takim poziomie. Jestem bardzo miło zaskoczony i ciekaw, jak potoczą się kolejne starty na tej trasie – mówił po zawodach zwycięzca – Mateusz Kaczmarek.


Trzecie miejsce zajął – drugi przed miesiącem – Marcin Biskup, który metę minął w czasie 15:23.

Zwyciężczynią zawodów została – po raz drugi w edycji – Aleksandra Brzezińska, mistrzyni Polski w maratonie z 2019 roku. Jej niedzielny wynik to 16:33. –W listopadzie startowałam po dwumiesięcznej przerwie od biegania, która była spowodowana kontuzją. Dzisiaj jestem już w innym miejscu. Poprawiłam wynik sprzed miesiąca o pół minuty, co pokazuje, że forma idzie w górę – mówiła na mecie Aleksandra Brzezińska. – W trakcie periodyzacji mojego treningu, zima to czas akumulacji i razem z Błażejem (trenerem) powoli będziemy zwiększać kilometraż, bo to podstawa w moim przygotowaniu maratońskim, ale na razie nie będziemy szlifować prędkości. Stawiamy na pracę ogólnorozwojową, bo czuję, że ćwiczenia, na które w ciężkim treningu zazwyczaj brakuje czasu lub sił, są dla mnie ważnym elementem, dodają mi pewności w biegu – zaznaczyła.

Jako druga zawody ukończyła powracająca do formy po urodzeniu dziecka – Olga Ochal (17:53), a trzecie miejsce wywalczyła Marzena Rozpędzik (19:06). W bydgoskim Myślęcinku pojawiło się niemal 550 uczestników – 422 dorosłych oraz 126 dzieci.

Kolejne zawody z cyklu CITY TRAIL Bydgoszcz są zaplanowane na 9 stycznia.

Organizatorem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden jest Fundacja Krok do Natury. Szczegółowe informacje o biegach, wyniki i zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W najbliższy weekend zaplanowano aż cztery biegi – w sobotę, 11 grudnia w Lublinie oraz Olsztynie, a w niedzielę -12 grudnia w Łodzi i Trójmieście.

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *