5 kwietnia 2020 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 650 Views

Co czyta Kilian Jornet? Hiszpański biegacz uruchamia Online Book Club

4 kwietnia 2020 roku wystartował Online Book Club – kolejna inicjatywa Kiliana Jorneta skierowana do jego fanów na całym świecie.

W pierwszych dniach izolacji spowodowanej COVID 19 hiszpański biegacz Kilian Jornet zapytał swoich fanów o to, jakimi treściami byliby zainteresowani w swoich sieciach społecznościowych. Wielu z nich poprosiło o rekomendacje literackie. Kilian Jornet, który pochłania książki, został natychmiast zachęcony do podzielenia się tytułami swoich ulubionych książek. Kilian – aby zachęcić również innych do dzielenia się swoimi doświadczeniami – zaproponował stworzenie Online Book Club (internetowego klubu książkowego). Będzie udostępniać 4 książki, wśród których wybrana zostanie tylko jedna. Wszyscy będą mieli tydzień na jej przeczytanie, a następnie „spotkają się” on line z Kilianem i podzielą się swoimi wrażeniami. Szczegóły głosowania znajdziecie na Instagramie >>>  TU

—————————————–

Klub wystartował 4 kwietnia na koncie Instagramowym Kiliana. W pierwszym tygodniu działania Online Book Club skupia się na fikcji. Jakie książki wybrał Kilian Jornet?

„Duży zeszyt. Dowód. Trzecie kłamstwo” / Agota Kristof

Agota Kristof to szwajcarska pisarka węgierskiego pochodzenia, która tworzyła w języku francuskim – Agoty Kristof. Jej najważniejszym dziełem jest trylogia „Le Grand Cahier” / „La Preuve” / „Le Troisième mensonge”, która została przetłumaczona na 30 języków.
W Polsce trylogia ta została wydana w 1994 roku w jednej zbiorczej książce przez wydawnictwo Amber. Niestety wygląda na to, że dostępna jest wyłącznie w bibliotekach lub na Allegro.

„Nieznośna lekkość bytu” / Milan Kundera

To arcydzieło literatury światowej i najsłynniejsza powieść Kundery.
Wydana po raz pierwszy w 1984 r., a wkrótce potem przeniesiona na ekran z Danielem Day-Lewisem i Juliette Binoche w rolach głównych. W tej pięknej i czułej opowieści o praskim lekarzu i jego kochankach zbiegają się rozmaite kwestie, do których wielki czeski pisarz nieustannie powracał. Najważniejsza to przypadek jako czynnik, który determinuje ludzkie losy. Miłość jest przypadkiem.

„The Sailor Who Fell from Grace with the Sea”/ Yukio Mishima

Yukio Mishima (właśc. Kimitake Hiraoka, 1925–1970) uważany jest za jednego z najważniejszych autorów japońskich. Poza powieściami, których tematyka dotyczy głównie erotyki, śmierci, destrukcji i patriotyzmu, pisał eseje, poezję i sztuki teatralne.
Książka nie została przetłumaczona na język polski. Dostępna jest w polskich księgarniach na zamówienie.

„Obcy”/ Albert Camus

Mikropowieść autorstwa francuskiego pisarza i noblisty Alberta Camusa, przedstawiająca losy człowieka wyobcowanego w świecie zła i hipokryzji, wydana w 1942 w Paryżu w wydawnictwie „Gallimard”; przekład na język polski wydano w 1958. To najsłynniejsza obok „Dżumy” powieść Camusa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *