16 lutego 2014 By Europa, LITWA With 19223 Views

Danske Bank Vilnius Marathon 2014

Maraton i wycieczka krajoznawcza w jednym? O ile możemy skupić się i na biegu i na oglądaniu tego, co mijamy na trasie to jak najbardziej. Maraton w Wilnie to bieg z przepięknymi widokami i zabytkami w tle. Zapraszamy do Wilna 14 września 2014 r.

Historia wileńskiego maratonu sięga 2001 roku, kiedy to zorganizowano w Wilnie pierwszy masowy bieg Maxima Cup. To on właśnie stał się protoplastą Vilnius Marathon. Pierwszy regularny maraton odbył się 11 września 2004 roku. Na starcie stanęło wówczas ponad 200 zawodników. Od tego czasu impreza rozwinęła się w święto biegaczy bardzo pozytywnie przyjmowane przez mieszkańców Wilna. Świadczą o tym tłumy kibiców na Placu Katedralnym, czyli na starcie, oraz na całej trasie biegu. Od 2007 roku wileński maraton jest członkiem AIMS. Z roku na rok maraton w Wilnie staje się coraz bardziej popularny również dla cudzoziemców – w 2013 roku wzięło w nim udział 400 cudzoziemców, w tym 50 Polaków.

Vilnius Marathon (fot. materiały prasowe organizatora)

Vilnius Marathon (fot. materiały prasowe organizatora)

TRASA
O ile możemy skupić się i na biegu i na oglądaniu tego, co mijamy na trasie, maraton i półmaraton mogą być swego rodzaju wycieczką biegową po Wilnie. Ciekawa i urozmaicona trasa prowadzi wzdłuż rzeki Wilii przez dzielnice Zwierzyniec (Zverynas), duży piękny Park Zakręt (Vingio Parkas), potem wraca do Centrum. Końcówka trasy prowadzi przez klimatyczną jak Montmartre dzielnicę Zarzecze (Uzupis). Start i meta wszystkich biegów znajdują się na Placu Katedralnym.

Trasa maratonu (dwie pętle) i półmaratonu (jedna pętla)

Trasa maratonu (dwie pętle) i półmaratonu (jedna pętla)

PROGRAM
Start maratonu zaplanowany jest na godz. 9:00 z Placu Teatralnego. Limit czasu na pokonanie maratonu to 5:30. Półmaraton startuje o tej samej godzinie, co maraton i z tego samego miejsca. Limit czasu na pokonanie półmaratonu to 3 godziny.
Istnieje możliwość umieszczenia własnych napojów i odżywek w punktach odżywczych na trasie. Należy dostarczyć je do biura zwodów najpóźniej do godz. 8:00 w dniu startu lub dzień wcześniej.

W dniu maratonu startują również biegi Nestle 10 km, Lietuvos Pastas (Poczta Litewska) sztafeta 4×10 km, RIMI bieg rodzinny 4,2km. Nestle 10 km Run i Lietuvos Pastas sztafeta startują o godzinie 9:45. RIMI Bieg rodzinny o godzinie 14:30

Trasa 10 km

Trasa 10 km

14 września 2014 r.
9:00 – start maratonu i półmaratonu
9:45 – start Nestle 10 km Run i Lietuvos Pastas
14:30 – RIMI Bieg rodzinny
15:00 – koncert na Placu Teatralnym
OPŁATY I PAKIET STARTOWY
Zarejestrować się na bieg możecie pod tym linkiem – REJESTRACJA ON-LINE 

Opłata startowa (poniższe ceny obowiązują do 31 maja, potem wzrastają)
• maraton – 28 euro
• półmaraton – 19 euro
• 10 km – 15 euro
• 4,2 km – 7 euro
• sztafeta (4×10 km) – 53 euro

medale (fot. materiały prasowe organizatora)

medale (fot. materiały prasowe organizatora)

Co obejmuje opłata startowa?
• pomiar czasu
• pacemakerów
• punkty odżywcze i medyczne na trasie i mecie
• medal
• koszulka techniczna Adidas oraz masaż na mecie (dla maratończyków)

 

Informacje o Wilnie w języku polskim – TU
Więcej szczegółowych informacji na stronie organizatora: TU

Zapraszamy również do przeczytania relacji z Vilnius Halfmaraton w naszym dziale „Wasze Podróże”.

 

simple_coach

Do Wilna dojedziesz korzystając z połączeń oferowanych przez Simple Express. Na przejazdy grupowe (od 10 osób) przewoźnik oferuje zniżki. Zapraszamy na stronę www.simpleexpress.eu.

Tags : , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *