23 października 2020 By GÓRY & ULTRA, Slider With 393 Views

Dołącz do wirtualnego klubu Ultra Trail World Tour!

Ultra Trail World Tour, z uwagi na panującą pandemię Covid-19, uruchomiło wirtualną platformę – Klub UTWT. To platforma łącząca biegaczy z całego świata i pozwalająca wirtualnie pobiec w jednym z biegów wchodzących w skład UTWT.

—————————————————————————–

23.10.2020 r.

Ograniczenia związane z pandemią COVID-19 dotknęły również biegi wchodzące w skład Ultra-Trail® World Tour. Wiele biegów musiało zostać odwołanych. W sumie w tym roku z powodu pandemii odbyło się tylko 6 wyścigów. I już na przykład wiadomo, że przyszłoroczny Ultra Trail Mt Fuji odbędzie się tylko dla biegaczy z Japonii.

W takiej sytuacji UTWT postanowiło połączyć biegaczy poprzez wirtualną platformę – Wirtualny Klub UTWT – która pozwoli biegać gdziekolwiek jesteśmy. Platforma będzie dostępna do końca przyszłego roku.

Wirtualny Klub UTWT będzie zawierał kalendarz wirtualnych biegów, zgłoszonych przez organizatorów biegów wchodzących w skład Ultra-Trail® World Tour.

—————————————————

Wirtualny Klub UTWT

Penygalosa / fot. JOSE MIGUEL MUÑOZ

Jako pierwsze do Wirtualnego Klubu UTWT zgłosiły się biegi: TransJeju, PenyagolosaTrails HG i Ultra-Trail Harricana ™

W kalendarzu obecnie dostępne są:
Trans Jeju Virtual 10k 
22 października do 8 listopada
dystans 10 km / przewyższenie 200 m+ / ekwiwalent 12 km

Trans Jeju Virtual 50k 
22 października do 8 listopada
dystans 50 km / przewyższenie 2000 m+ / ekwiwalent 70 km

Trans Jeju Virtual 100k

22 października do 8 listopada
dystans 100 km / przewyższenie 5000 m+ / ekwiwalent 150 km

Penyagolosa Trails 60k 
22 listopada do 10 grudnia
dystans 60 km / przewyższenie 3300 m+ / ekwiwalent 93 km

Ultra-Trail Harricana of Canada 125 km    
1 listopada do 1 grudnia
dystans 125 km / przewyższenie 4220 m+ / ekwiwalent 167,2 km

Aby zachęcić jak najwięcej biegaczy do udziału, start w każdym wirtualnym biegu jest bezpłatny, a dystans można pokonać jednorazowo jak również rozłożyć na etapy. Uzupełnianie wyników w czasie rzeczywistym pozwoli obserwować rywalizację biegaczy na bieżąco, jak również zdobywać odznaki finishera, prezenty (np. pakiet na bieg) i świętować swoje osiągnięcia razem z biegaczami z całego świata.

Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się tutaj >> virtual.ultratrail-worldtour.com

———————————————————-

Podstawowe zasady udziału

Biegacz może brać udział w wirtualnej rywalizacji niezależnie od miejsca pobytu. To nie są oficjalne zawody tylko wirtualna i indywidualna rywalizacja, w związku z tym każdy biegacz startuje na własną odpowiedzialność.

Dowodem na przebiegnięcie wybranej trasy jest przesłanie tracka z biegu. Na podstawie tego będzie ustalany ranking. W przypadku biegu podzielonego na etapy liczy się cały czas od startu pierwszego do zakończenia ostatniego, co znacząco może wydłużyć czas ostateczny w porównaniu z zawodnikami pokonującymi trasę w pojedynczym biegu.
Jako że biegacze będą biegali w różnym terenie postanowiono przeliczać 100 m przewyższenia jako 1 km. Np. bieg na dystansie 170 km i przewyższeniu 1000m+ ekwiwalentem będzie 170km + 10km = 180 km biegu „po płaskim”.

Więcej informacji i rejestracja na stronie https://virtual.ultratrail-worldtour.com/

/opracowanie: Andrzej Gałązka/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *