Dominika_Stelmach

26 lutego 2021 By GÓRY & ULTRA, Slider With 627 Views

Dominika Stelmach wystartuje w Transgrancanaria Marathon 2021

27 lutego 2021 roku punktualnie o 9.30 czasu lokalnego na trasę maratonu w ramach Transgrancanaria wyruszy Dominika Stelmach. Zapraszamy na rozmowę z Dominiką przed startem.

——————————————————————————————————————————-

26.02.2021 r.

Dominika Stelmach – znakomita biegaczka, którą znamy zarówno ze świetnych startów w biegach ulicznych, jak zwycięstw na trasach górskich, m.in. rekordzistka Europy w biegu 100 km, Vice Mistrzyni Świata w Biegach Górskich (2018), tym razem wystartuje na dystansie maratońskim podczas Transgrancanaria 2021. jednym z biegów z cyklu Spartan Trail World Championship.

Monika Bartnik: Nie zakładam, że przyjechałaś na Gran Canarię, żeby podczas biegu delektować się trasą 🙂 Jak bardzo jesteś „spragniona” ścigania się i rywalizacji?
Dominika Stelmach: Może Cię zdziwię, ale nie przyjechałam tu dla ścigania, tylko żeby znowu móc być częścią dużej imprezy. Decyzję podjęłam spontanicznie, kilka dni temu. I szczerze mówiąc dopiero wczoraj zobaczyłam, jaki jest profil (przeraził mnie). Ale kiedyś muszę nauczyć się zbiegać…

Czy szykujesz się na ostrą rywalizację? Miałaś okazję zajrzeć na listę startową i sprawdzić, z kim będziesz się ścigać? Kto może być Twoją najmocniejszą rywalką?
Na liście są 4 mocne Hiszpanki i 3 Kenijki. Gemma Arenas Alcazar 754 ITRA, była rok temu druga, a Anna Comet wygrała z rekordem trasy. Marta Molista była druga w 2019, gdy triumfowała Kasia Solińska (ale Kasia potrafi w dół!!!).

Czy miałaś możliwość dłuższej aklimatyzacji na Gran Canarii i na rekonesans trasy?
Przyleciałam wieczorem, na ostatnią chwilę, także jestem spuchnięta i zmęczona. Nic nowego;)

Na liście biegów, w których startujesz są i krótkie biegi uliczne, uliczne maratony, asfaltowe ultra, biegi terenowe i górskie, skyrunning, bieg po schodach… Jakie miejsce „ważności” na Twojej liście zajmują maratony w terenie?
Zamierzam przenieść się w góry, a z ulicznych biegów bawić tylko w ultra. Ale ponieważ lubię biegać, to nie mogę być pewna, że jednak nie będę wciąż startowała tam, gdzie mnie nogi i fantazja poniesie.

Jak sobie „radziłaś” przez ostatni rok z brakiem zorganizowanych zawodów?
Ja wbrew pozorom startowałam dużo, praktycznie jak zawsze, prawie 30 startów. Z tą różnicą, że głównie w Polsce.

Czy planujesz udział w innych imprezach z cyklu Spartan Trail World Championship?
Zobaczymy, o tym cyklu dowiedziałam się wczoraj

Trzymamy kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *