26 listopada 2020 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 311 Views

Eliud Kipchoge ambasadorem marki COROS

Eliud Kipchoge – aktualny mistrz olimpijski i rekordzista świata w maratonie – został nowym ambasadorem marki COROS, dynamicznie rozwijającego się producenta w sektorze zegarków multisportowych. 

26.11.2020 r.

Eliud Kipchoge to aktualny mistrz olimpijski i rekordzista świata w maratonie, multimedalista na wielu prestiżowych imprezach biegowych. Kenijczyk jest jedynym człowiekiem na świecie, który dystans maratonu pokonał poniżej dwóch godzin, osiągając fenomenalny czas 1:59:40. W czasie treningów będzie on korzystał z dwóch najnowszych zegarków w ofercie producenta, tj. Pace 2 – jako główny model – oraz Apex Pro. Pierwszy z nich uznawany jest za najlżejszy aktualnie multisportowy zegarek GPS na świecie, co było jednym z głównych czynników jego wyboru przez Kipchoge.

Eliud Kipchoge to postać doskonale znana pasjonatom lekkoatletyki czy igrzysk olimpijskich. Uchodzi za najlepszego – czynnego sportowo – maratończyka na świecie. Jego motto brzmi „no human is limited”, co doskonale obrazuje długa lista jego osiągnieć. Na jej czele należy umieścić:

  • Aktualny rekordzista świata w maratonie (42,195 km) z czasem 2:01:39 h (Maraton Berliński, 2018 r.).
  • Jedyny w historii biegacz, który w czasie biegu na dystansie maratonu osiągnął czas poniżej 2 h: 1:59:40 h (INEOS 1:59 Challenge, Wiedeń, 2019 r.), co uchodzi za nieoficjalny (ze względu na tor zamknięty dla innych biegaczy) rekord świata.
  • 3-krotny medalista igrzysk olimpijskich: złoty medal w maratonie (Rio de Janeiro, 2016), srebrny (Pekin, 2008) i brązowy (Ateny, 2004) medal w biegu na 5 000 m.
  • 2-krotny medalista Mistrzostw Świata w biegu na 5 000 m (złoto – Paryż, 2003 oraz srebro – Oska, 2007).
  • 9-krotny zwycięzca maratonu w ramach Abbott World Marathon Majors oraz 4-krotny zwycięzca całej serii, obejmującej sześć największych i najbardziej znanych maratonów na świecie (Tokio, Boston, Londyn, Berlin, Chicago, Nowy Jork).

Nawiązanie współpracy z Eliudem Kipchoge jest potwierdzeniem ambicji oraz ścieżki rozwoju, jaką obrali zarządzający marką COROS. Wprowadzanie do sprzedaży nowych modeli zegarków (Apex Pro), udoskonalenie dotychczasowych modeli (Pace 2), innowacyjne w skali globu rozwiązanie technologiczne (Pace 2 najlżejszym multisportowym zegarkiem świata), dystrybucja na rynkach zbytu (w tym Polska od 2019) czy właśnie współpraca z najwybitniejszymi specjalistami w maratonach (Eliudem Kipchoge) i biegach ultra (Marcin Świerc) stanowią tego flagowe dowody. Mimo iż marka COROS pojawiła się na rynku zaledwie cztery lata temu, dziś uchodzi za najdynamiczniej rozwijany i zarazem najszybciej rosnąco sprzedażowy brand w sektorze zegarków multisportowych typu GPS.

Warto zaznaczyć, iż razem z Kipchoge do grona użytkowników COROS dołączają jego koledzy z elitarnej drużyny NN Running Team. Obejmuje ona czołowych w skali globu biegaczy halowych oraz asfaltowych, zarazem kolegów Kipchoge z kadry Kenii w biegach lekkoatletycznych. Zarządzający COROS-em liczą na owocną współpracę i wzajemne, długofalowe korzyści. Z jednej strony chcą bazować na wiedzy, doświadczeniu i umiejętnościom kenijskich biegaczy – celem dalszego rozwoju wprowadzanych oraz znacząco udoskonalanych – jak Pace 2 – zegarków. Z drugiej strony oferują im narzędzie, które, dzięki swoim technicznym parametrom oraz licznym funkcjom pomiarowo – analitycznym, ma za zadanie wspomóc ich w osiąganiu życiowych rezultatów i przełamywaniu kolejnych barier.

COROS Pace 2

Jak sam podkreśla w wywiadach, Kipchoge docenił Pace’a 2 i Apex Pro m.in. za żywotność baterii, lekkość, funkcję trybu nocnego czy świetną współpracę z czujnikiem biegowym POD, dostarczającym istotnych danych związanych z parametrem biegu. O Pace 2 powiedział:

„Nie mogę trenować bez zegarka. Jestem maratończykiem i kiedy wybieram się na długi bieg zakładam najlżejsze rzeczy, aby czuć się komfortowo. COROS obecnie robi najlżejsze zegarki, co bardzo mi pasuje. To tak jakbym biegał bez zegarka na ręku”.

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *