27 kwietnia 2020 By LUDZIE, RUNSTYLE, Slider With 944 Views

Film „The Source” | Courtney Dauwalter na trasie Tahoe200

Uwielbia cukierki, popija piwo… i miażdży innych zawodników na 200-kilometrowych trasach. Mowa o Courtney Dauwalter, amerykańskiej biegaczce ultra. Czy zmiażdżyła ich również na trasie Tahoe200 w 2018 roku? O tym dowiecie się z filmu dokumentalnego „The Source”.

————————————————————————-

Tahoe 200 Mile Endurance Run to 205-milowy bieg w USA dookoła Jeziora Tahoe, który zawodnicy muszą ukończyć w ciągu 100 godzin. Amerykańska biegaczka ultra Courtney Dauwalter – zwyciężczyni m.in.na trasie UTMB czy MIUT 2019 – nie tylko w 2018 roku Tahoe 200 ukończyła, ale zrobiła to w niecałe 50 godzin! Courtney pobiła tym samym rekord kobiecy o ponad 18 godzin! Ale to nie jedyny jej wyczyn. Tak naprawdę dopiero na 181 mili dała się wyprzedzić drugiemu zawodnikowi na trasie, którym był – Kyle Curtin. Na mecie pojawiła się jako druga z czasem 49:54:35:11. Trzeci zawodnik na mecie pojawił się dopiero po 60:01:35!

Film „The Source” to historia startu Courtney Dauwalter w Tahoe200 w 2018 roku. Film został wyprodukowany przez firmę Dream Lens Media, którą tworzy małżeństwo Tim i Carrie Highman. Więcej o projektach Dream Lens Media przeczytacie na stronie www.dreamlensmedia.com

————————————————————————-

Wywiad z Courtney Dauwalter

„You are fine… Everything is fine… Keep moving!”

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Courtney Dauwalter >>> TU

Monika Bartnik: Z zapartym tchem oglądałam film „The Source” będący historią Twojego startu w Tahoe200 w 2018 roku. Tak naprawdę dopiero na 181 mili dałaś się wyprzedzić drugiemu zawodnikowi na trasie (Kyle Curtis)! Na mecie pojawiłaś się jako druga z czasem 49:54:35:11. Trzeci zawodnik na mecie pojawił się dopiero po 60:01:35! Jak myślisz, w czym tkwi Twoja siła, która pozwala Ci rywalizować i wygrywać nie tylko z kobietami, ale również z mężczyznami?
Courtney Dauwalter: Dziękuję, że obejrzałaś! Dream Lens Media wykonali świetną robotę, rejestrując tę biegową przygodę na 200-milowej trasie. Wydaje się, że na naprawdę długich biegach bardziej polega się na wytrzymałości i sile psychicznej, a nie na sile fizycznej. Zatem im dłuższy wyścig, tym rywalizacja między mężczyznami i kobietami bardziej się wyrównuje. Jest wiele kobiet, które w ultra przesuwają granicę tego, co jest możliwe. I to jest naprawdę ekscytujące, że mogę brać w tym udział!

Kadr z filmu „The Source” z Courtney Dauwalter /fot. Dream Lens Media

Zdjęcie „otwarciowe” > kadr z filmu „The Source” z Courtney Dauwalter / Dream Lens Media

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *