6 marca 2018 By GÓRY & ULTRA, Slider With 726 Views

Garmin Ultra Race kolejny raz biegiem kwalifikacyjnym do UTMB.

Trzecia edycja Garmin Ultra Race odbędzie się w terminie 14-16 września br. Kolejny raz zawody rozgrywane w Radkowie znalazły się na liście biegów kwalifikacyjnych do Ultra Trail du Mont Blanc, jednego z najtrudniejszych ultramaratonów górskich w Europie. W tym roku punkty do UTMB będą mogli zdobyć biegacze rywalizujący na dwóch dystansach: 53 km oraz 81 km.


Garmin Ultra Race kolejny raz został doceniony przez organizatorów jednej z największych imprez biegowych w Europie. Zawody stoją na wysokim poziomie organizacyjnym i zeszłoroczna edycja została oceniona pozytywnie, dlatego w tym roku biegacze ponownie będą mogli uzyskać w Górach Stołowych punkty kwalifikacyjne do Ultra Trail du Mont Blanc. Będzie to łącznie aż 7 punktów – 4 będzie można uzyskać pokonując dystans 81 km, a 3 punkty będą do zdobycia na dystansie 53 km! – powiedział Marcin Florek z Labosport Polska.

Zawody Garmin Ultra Race odbędą się po raz trzeci i na stałe wpisały się już w kalendarz biegów górskich w naszym kraju. Poszczególne dystanse cieszą się ogromną popularnością wśród biegaczy, którzy doceniają przede wszystkim znakomitą lokalizację, dobre oznakowanie tras i niepowtarzalną atmosferę zawodów w Radkowie. Rozwój imprezy spowodował dołączenie do rywalizacji kolejnego dystansu – 81 km. Tym samym podczas Garmin Ultra Race dorośli biegacze będą mogli rywalizować na jednym z czterech dystansów: 9 km, 24 km, 53 km oraz 81 km. Ci, którzy chcą zmierzyć się z Górami Stołowymi podczas rywalizacji etapowej, mogą w tym roku wziąć udział w biegu na trzech dystansach dzień po dniu. Całkiem nowa klasyfikacja 158 km zakłada trzydniową rywalizację na dystansach: 81 km, 53 km oraz 24 km! Garmin Ultra Race to również biegi dla najmłodszych, którzy mogą się ścigać na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Zapisy na wszystkie dystanse Garmin Ultra Race cały czas trwają. Na każdy dzień rywalizacji organizatorzy przygotowują po 500 pakietów startowych ze względu na limity określone przez Park Narodowy Gór Stołowych. Na wyścig 81 km, który odbędzie się w piątek (14 września) jest jeszcze sporo wolnych miejsc. Lista startowa na sobotę (15 września) kiedy to odbędzie się rywalizacja na dystansie 53 km jest już wypełniona w 60%, a na niedzielę (16 września), łącznie na dystanse 9 km oraz 24 km pozostało już tylko 25% miejsc. Do końca kwietnia obowiązują niższe progi opłat startowych!

Aby zapisać się na bieg należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie zawodów: www.ultrarace.pl. Więcej informacji znajdziecie na profilu imprezy na Facebooku >>> TU

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *