28 maja 2020 By GÓRY & ULTRA, Slider With 683 Views

Golden Trail World Series. Nowy format na 2020!

28 maja 2020 roku organizatorzy Golden Trail World Series ogłosili – ze względu na sytuacje związaną z Covid-19 – wstępne plany związane ze zmianą formatu zawodów w 2020 roku.

Golden Trail World Series to swego rodzaju biegowa Liga Mistrzów, która została stworzona przez markę Salomon i jest przez nią wspierana. Każdy z pięciu biegów – Zegama-Aizkorii, Mont Blanc Marathon, Sierre-Zinal, Pikes Peak Marathon, Ring of Steall Skyrace i bieg finałowy, który co roku odbywa się w innym miejscu – wybrany został do serii ze względu na piękną scenerię, w której jest rozgrywany, skalę trudności, historię oraz atmosferę, którą tworzą nie tylko biegacze, ale i kibice. W ramach Ligi odbywają się również Golden Trail National Series (biegi narodowe), w tym w Polsce – Golden Mountains Trail rozgrywanym podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich.

Ze względu na ograniczenia związane z Covid-19 kilka biegów zarówno w cyklu Golden Trail World Series (GTWS), jak i z cyklu Golden Trail National Series zostało przełożonych lub odwołanych. W związku z tym organizatorzy zaprezentowali nowy, zmieniony format, dzięki któremu jest szansa, że najlepsi biegacze będą mogli rywalizować ze sobą na przełomie października i listopada.

4-dniowa rywalizacja 

W ramach nowego formatu przewiduje się spotkanie najlepszych biegaczy na świecie podczas 4-dniowej rywalizacji na przełomie października i listopada. Mistrzostwa Świata Golden Trail zostaną zorganizowane przez Azores Trail Run. Odbędą się na Azorach (na wyspach Faial i Pico) w dniach 29 października 2020 r. – 1 listopada 2020 r.

  • ETAP 1 – 26 km/+1069
  • ETAP 2 – 32 km/+1343
  • ETAP 3 – 32 km/+ 2363
  • ETAP 4 – 36 km/+1453
  • Na koniec 4-dniowego biegu etapowego – na podstawie skumulowanych czasów – zostanie ustalony ranking.

Złote Bilety
Biegacze będą mogli wygrać Złote Bilety w ponad 20 różnych krajach. Liczba Złotych Biletów oraz warunki ich uzyskania zostaną ogłoszone w czerwcu. Bilety te zapewnią biegaczom pełne zaproszenie wraz z przelotem, zakwaterowaniem oraz posiłkami. W rywalizacji może wziąć udział także każdy biegacz we własnym zakresie. W Polsce będzie można wygrać tak bilet podczas tegorocznej edycji Golden Mountains Trail, biegu rozgrywanego podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich. W innych krajach będą to biegi organizowane m.in. w Czechach czy też w Niemczech.

Złota Karta
Najlepsi zawodnicy cyklu GTWS 2019 (TOP 10) oraz zwycięzcy cyklów narodowych GTNS z 2019 roku również otrzymają Złote Karty, czyli automatyczny akces na zawody.

/na podstawie materiałów prasowych na stronie www.goldentrailseries.com/

Oczywiście wszystkie plany zostaną zrealizowane, jeżeli wirus zatrzyma swoją ekspansję i będzie możliwe swobodne podróżowanie po świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *