Ulepszone wersje znanych i cenionych modeli – Clifton 4, Speedgoat 2, Challenger ATR… Nowości, takie jak m.in. Hupany czy też Gavioty… Marka Hoka One One zaprezentowała kolekcję butów biegowych – zarówno modeli miejskich, jak i przeznaczonych do biegania w terenie – na sezon jesień-zima 2017.
Trzonem jesienno-zimowej kolekcji są zarówno znane już biegaczom modele, ale w ulepszonych wersjach, takie jak Clifton 4, Speedgoat 2 czy Challenger ATR 3, jak również nowości (m.in. Hupany) czy wprowadzone wiosną Gavioty.
Hoka One One to buty z szeroką podeszwą, w których pianka amortyzująca jest nawet do 2,5 razy grubsza niż w standardowych butach do biegania. Dzięki niskiemu dropowi, czyli różnicy spadku wysokości pomiędzy wysokością pięty a wysokością przodu, but świetnie trzyma się podłoża. Podeszwa o łódkowatym kształcie zapewnia dobre przetoczenie stopy i wymusza lądowanie na śródstopiu. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania biegacz unika kontuzji spowodowanych złą techniką biegu.
CLIFTON 4
- Unowocześniony model najlepiej sprzedającego się w Polsce buta biegowego na asfalt łączy w sobie szybkość, lekkość oraz osławiony komfort, znany z poprzednich wersji buta.
- Niemal symetryczny profil Meta – Rocker wspomaga bieganie „ze śródstopia” i szybsze przetaczanie stopy.
- Niski, 5-milimetrowy, drop zapewnia naturalne ułożenie stopy podczas biegu.
- Unowocześniona została cholewka o bezszwowej konstrukcji oraz piankowa podeszwa, gwarantująca jeszcze lepszą amortyzację.
SPEEDGOAT 2
- To nowa wersja kultowego modelu trailowego.
- Niezwykle lekki, cechujący się świetną dynamiką i wytrzymałością, zaprojektowany został myślą o najbardziej wymagających, górskich biegach.
- Doskonałą amortyzację i odporność na wstrząsy zapewnia gruba warstwa pianki Eva.
- Pełną przyczepność gwarantuje podeszwa Vibram® MegaGrip, z zaledwie 5 mm dropem.
- Zmianie uległa cholewka – poszerzona w kluczowych miejscach, lepiej oddychająca i z dodatkowo wzmocnioną siateczką.
CHALLENGER ATR 3
- Najbardziej uniwersalny model w ofercie Hoka One One.
- Na poziomie konstrukcji bez zmian w stosunku do wersji z wiosny, za to dostępny w nowych wersjach kolorystycznych.
- Wyposażony jest w dość łagodny bieżnik, dzięki czemu sprawdzi się zarówno podczas łagodnych biegów górskich, na utwardzonych ścieżkach, jak i w warunkach miejskich.
- Profil Meta – Rocker wspomaga bieganie ze „ze śródstopia” i szybkie przetaczanie stopy, a tym samym, niezależnie od warunków podłoża, zapewnia optymalną dynamikę biegu.
- Wysoką amortyzacją zapewnia gruba podeszwa, stworzona na bazie pianki Eva.
Powyższe modele Hoka One One to modele najczęściej kupowane. W swojej ofercie producent ma jednak znacznie więcej ciekawych i stale rozwijanych modeli, m.in. trailowe Mafate Speed 2 oraz Stinson ATR 4 czy miejskie Bondi 5, Arahi, Vanquish 3. Do tego dochodzą niedawno wprowadzone do sprzedaży miejskie modele Hupana oraz Gaviota.
HUPANA
- Wizualnie odróżnia się od większości proponowanych przez Hokę modeli.
- Nieco cieńsza podeszwa nie wpływa na komfort użytkowania i amortyzację.
- Dzięki pokrywającej but siateczce o wzmocnionej oddychalności stopa nie poci się nawet podczas kilkugodzinnej eksploatacji.
- Przeznaczony jest do biegania na równych powierzchniach asfaltowych. Świetnie sprawdzi się także podczas codziennego użytkowania.
GAVIOTA
- Gaviota to but dla tych osób, które źle układają stopy podczas poruszania się.
- Zastosowany w nim system HOKA J-Frame ™, zapewniający wsparcie i ochronę podczas prowadzenia stopy bez użycia sztywnych materiałów.
- Mieszanka pianki EVA oraz gumy RMAT zwiększa amortyzację i nadaje butowi dużą wytrzymałość. Polecany zwłaszcza w warunkach miejskich.
W skali globalnej sukces Hoka One One nieodzownie wiąże się z sukcesami takich ikon jak Leo Manzano czy też Karla Melztera. Również na polskim rynku marka jest coraz bardziej widoczna i rozpoznawalna. W bieżącym roku stoisko producenta mogliśmy odwiedzić podczas największych imprez biegowych, w tym m.in. 3. Festiwalu Biegu Rzeźnika w Bieszczadach czy 8. PKO Festiwalu Biegowego w Krynicy. Prezentacja i sprzedaż obuwia wspierana była fachową poradą oraz możliwością wypożyczenia oraz przetestowania flagowych modeli.
Wpływ na wzrost popularności miały również świetne wyniki czołowych polskich ultramaratończyków, m.in. zawodników Salco Garmin Team’u czy też Przemysława Sobczyka. Powoduje to, iż Polacy – zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy – coraz częściej sięgają po Hokę, rezygnując tym samym z obuwia największych i najbogatszych marek sportowych.
/na podstawie informacji prasowej/