7 października 2017 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 1415 Views

Kurtka Marmot Lightstream

Softshelowa – lekka i elastyczna – przeznaczona jest dla osób uprawiających outdoorowe aktywności. Kurtkę Marmot Lightstream szczególnie polecamy osobom, które poszukują wysokiej oddychalności i dobrego odprowadzania wilgoci.

Autor: Andrzej Gałązka

Lekkość oraz delikatny i miły w dotyku materiał. Przy pierwszych wrażeniach pojawiły się pierwsze wątpliwości… Czy jednak materiał nie jest zbyt delikatny jak na kurtkę, która ma sprawdzić się podczas intensywnego jej użytkowania w terenie? Po wielu miesiącach mogę powiedzieć, że moje obawy były niepotrzebne. Kurtka nadal wygląda praktycznie jak nowa.

Zapinana na suwak, wyposażona w kaptur z gardą, z dwiema bocznymi kieszeniami i jedną kieszenią na piersi. Krój kurtki Marmot Lightstream określiłbym jako techniczny z minimalistycznymi elementami. Kurtka jest dobrze skrojona – dopasowana, ale nie opinająca. Nie krępuje ciała podczas ruchu.

Prostota konstrukcji wyraża się między innymi brakiem rzepów czy gumek ze stoperami. Rękawy i dół kurtki wykończone są elastycznym ściągaczem. Tak samo jest w przypadku kaptura – w tunelu mamy wszyty ściągacz bez dodatkowych regulacji.

Brak regulacji nie jest wadą kaptura. Jest on bowiem dobrze skrojony i dobrze leży na głowie. Przyznam, że zwracam na to uwagę, gdyż nie lubię sytuacji, w której jak kaptur spada mi na oczy lub zbytnio naciąga się z tyłu. Dodatkowo kaptur ma wysoką gardę, co docenimy szczególnie w wietrzne dni.

Jeśli chodzi o wspomniany już wcześniej techniczny krój kurtki, to na uwagę zasługuje również sposób wszycia rękawów, nazywany przez Marmota – Angel-Wing Movement. Zapobiega on podciąganiu się kurtki w sytuacji gdy np. podnosimy wysoko ręce.

Kurtka uszyta jest z bezmembranowego wiatroszczelnego i oddychającego elastycznego materiału M3 Softshell, który ma wykończenie DWR (Durable Water Resistant) zabezpieczające przed wilgocią czy niewielkim deszczem.

Softshelowa – lekka i elastyczna kurtka – przeznaczona jest dla osób uprawiających outdoorowe aktywności. Szczególnie przydatna będzie osobom, które poszukują wysokiej oddychalności i dobrego odprowadzania wilgoci.

Kurtkę Marmot Lightstream polecam przede wszystkim wspinaczom, wędrowcom, biegaczom, zwolennikom działania “fast and light”. Oczywiście wszystkie inne aktywne osoby, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu też docenią walory tej kurtki. Co w kurtce podoba mi się najbardziej? Jej prostota. Moim zdaniem, tego typu odzież powinna mieć tylko to, co niezbędne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *