21 czerwca 2022 By GÓRY & ULTRA, Slider With 387 Views

Kto wystartuje w Marathon du Mont-Blanc 2022?

26 czerwca 2022 r. odbędzie się w Chamonix kolejna edycja Marathon du Mont-Blanc. To jedna z imprez, która od początku powstania cyklu Golden Trail World Series w 2018 r. jest jego nieodłączną częścią.


21.06.2022 r.

Marathon du Mont-Blanc na dystansie 42 km z łącznym przewyższeniem 2540 m+ wystartuje punktualnie o godz. 7.30 z Chamonix. W tym roku biegacze mogą spodziewać się nowej linii mety, która będzie zlokalizowana w centrum Chamonix. Strefę kibica zaplanowano na 13 km – 500 metrów przed punktem odżywczym Le Tour.

GoldenTrailSeries | Marathon du Mont-Blanc | Jordi Sargaossa

  • Rekord mężczyzn: nowa trasa – poprzedni zwycięzca: Stian Angermund (3:18:08)
  • Rekord kobiet: trasa trasy – poprzednia zwycięzca: Maude Mathys (3:51:04)

Faworytki Marathon du Mont-Blanc

Anais Sabrié / GoldenTrailSeries | Marathon du Mont-Blanc | Jordi Sargaossa

Anais Sabrié (Team Sidas Matryx, Francja) – 2. miejsce w Marathon du Mont-Blanc w 2021 r. i 3. miejsce w ogólnym rankingu GTWS 2021. Anais ma oczywiście nadzieję, że zabłyśnie, ponieważ Maude Mathys i Nienke Brinkman nie będą ścigać się. Francuzka powinna jedna uważnie obserwować Sarę Alonso (Team Salomon, Hiszpania), która czuje się silna po zajęciu 3. miejsca w Zegamie. Dzięki temu wynikowi Hiszpanka zajmuje bardzo dobrą pozycję w klasyfikacji generalnej i liczy na to, że dzięki temu że nie będzie jej czołowych rywalek zdobędzie cenne punkty.

Musi jednak uważać na Fabiolę Conti (Team Salomon, Włochy), która była w tym roku piąta na Zegamie, a także na Sheilę Avilés (Team Adidas Terrex, Hiszpania) piątą zawodniczkę na Zegamie w 2017 roku, zwyciężczynię Skyrunner World Series w 2019 r. oraz pierwszą kobietę na mecie MIUT 60 w 2021 r. Lista mocnych zawodniczek jednak na tym się nie kończy. Na liście startowej są również kobiety z pierwszej dziesiątki na Zegamie: Theres Leboeuf (Szwajcaria), Oihana Kortazar (Team Salomon, Hiszpania), Marcela Vasinova (Team Salomon, Czechy) i Caitlin Fielder (Team Salomon, Nowa Zelandia), która zakończyła wyścig na 10. miejscu ramię w ramię z Courtney Dauwalter.


29 maja 2022 r. od kultowej Zegama-Aizkorri w Kraju Basków rozpoczęła się tegoroczna edycja Golden Trail World Series. Jakie jeszcze biegi wchodzą w skład cyklu GTWS w 2022 r.? Przeczytaj!


Faworyci Marathon du Mont-Blanc

Davide Magnini / fot. GoldenTrailSeries | Marathon du Mont-Blanc | Jordi Sargaossa

Wielkim faworytem jest Davide Magnini (Team Salomon, Włochy) po swoim niesamowitym wyścigu na Zegamie, gdzie zajął 2. miejsce walcząc do końca z Kilianem Jornetem. Jest także jedynym zawodnikiem, który wygrał Marathon du Mont-Blanc (2019 r.). Davide ma jednak poważną konkurencję. To Jonathan Albon (Team The North Face, Wielka Brytania) – specjalista w sky runningu i w biegach z przeszkodami oraz mistrz świata w biegach przełajowych z 2019 roku.

Rywalizować będzie również: Petro Mamu (Team Scarpa, Erytrea), czyli były zwycięzca Sierre Zinal, Elhousine Elazzaoui (Team Pini Mountain Racing, Maroko), czwarty na Zegamie, Robert Pkenboi Matayango (Team SkyRunners, Kenia), Thibaut Baronian (Team Salomon, Francja), Rémi Bonnet (Team Salomon/Redbull, Szwajcaria), Nadir Maguet (Team La Sportiva, Włochy) i Frédéric Tranchand (Team Scott, Francja). Wszyscy ci biegacze znaleźli się w pierwszej dziesiątce na Zegamie, pierwszym wyścigu sezonu GTWS.

Na liście startowej z polskich zawodników widnieje Marcin Rzeszótko i Andrzej Witek.

Na dystansie Vertical i 10 km pobiegnie Karolina Obstój. Jacek Sobas wystartuje na 10 km. Na dystansie 90 km pobiegnie Marcin Świerc.


Jeśli publikowane na naszej stronie treści uważasz za wartościowe, możesz zostać naszym Patronem i dobrowolną wpłatą wspierać finansowo rozwój www.runandtravel.pl i naszą codzienną pracę.

Wejdź na nasz profil (kliknij baner poniżej) i zapoznaj się z zasadami. 

 

Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *