21 maja 2022 By GÓRY & ULTRA, Slider With 992 Views

Golden Trail World Series 2022

29 maja 2022 r. od kultowej Zegama-Aizkorri w Kraju Basków rozpoczyna się tegoroczna edycja Golden Trail World Series. Jakie jeszcze biegi wchodzą w skład cyklu GTWS w 2022 r.?


21.05.2022 r.

Golden Trail Series to swego rodzaju biegowa Liga Mistrzów, która została stworzona przez markę Salomon i jest przez nią wspierana. Każdy z sześciu biegów – Zegama-Aizkorri, Marathon du Mont-Blanc, Stranda Fjord Trail Race, Sierre-Zinal, Pikes Peak Ascent, Flagstaff Sky Peaks  oraz finałowy Madeira Ocean&Trail – wybrany został do serii ze względu na piękną scenerię, w której jest rozgrywany, skalę trudności, historię oraz atmosferę, którą tworzą nie tylko biegacze, ale i kibice.

Golden Trail World Series 2022 opiera się na trzech biegowych wydarzeniach, których nie można przegapić. Pierwsze z nich, od którego rozpoczyna się tegoroczna edycja cyklu GTWS, to Zegama-Aizkorri. Druga impreza to Maraton Mont Blanc, a trzecia to oczywiście Sierre-Zinal.

Golden Trail World Series to w tym roku również nowe biegi, w tym m.in. Stranda Fjord Trail Race w Norwegii. W kalendarzu GTWS jest również Pikes Peak Ascent w Kolorado w USA. To na tym biegu na zawodnika, który będzie w stanie przekroczyć linię mety poniżej 2 godzin (w przypadku mężczyzn) oraz 2 godzin i 11 minut (w przypadku kobiet) czeka premia w wysokości 10 tys. dolarów. W Stanach Zjednoczonych odbędzie się również Flagstaff Sky Peaks, który zabierze biegaczy w samo serce amerykańskiej społeczności biegaczy przełajowych w Arizonie.


Wielki finał Golden Trail World Series 2021 odbył się 16 października 2021 r. na El Hiero, jednej z Wysp Kanaryjskich. Przeczytaj podsumowanie.


Jeśli publikowane na naszej stronie treści uważasz za wartościowe, możesz zostać naszym Patronem i dobrowolną wpłatą wspierać finansowo rozwój www.runandtravel.pl i naszą codzienną pracę.

Wejdź na nasz profil (kliknij baner poniżej) i zapoznaj się z zasadami. 

 

Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *