17 lipca 2021 By GÓRY & ULTRA, Slider With 466 Views

La Montee du Nid d’Aigle – trzeci etap Pucharu Świata w biegach górskich WMRA

 

17 lipca 2021 r. w St Gervais we Francji w ramach La Montée du Nid d’Aigle odbył się trzeci etap Pucharu Świata w biegach górskich World Mountain Running Association w kategorii „classic mountain”. Portal runandtravel.pl jest oficjalnym patronem mediowym WMRA World Cup 2021.


17.07.2021 r.

W St Gervais we Francji w ramach La Montée du Nid d’Aigle 17 lipca 221 r. odbył sie trzeci etap Pucharu Świata w biegach górskich World Mountain Running Association w kategorii „classic mountain”. Biegacze mieli do pokonania 19,5 km i 2000 m + cały czas pod górę.

Trasa biegu prowadziła od startu w Le Fayet wzdłuż rzeki w kierunku St Gervais, a następnie do La Villette. Meta zlokalizowana była w Refuge du Nid d’Aigle na 2394 m n.p.m.

Na linii startu stanęli m.in. Lucy Murigi z Kenii, Henri Aymonod z Włoch, Susanna Saapunki z Kenii, Sandor Szabo z Węgier czy też Lucie Marsanova z Czech, którzy zaledwie tydzień temu ścigali się w podczas Grossglockner Berglauf. Nie zabrakło również włoskiego biegacza Francesco Puppi i francuskiej biegaczki Anais Sabrie, którzy kilka tygodni wcześniej brali udział Marathon du Mont Blanc.

Xavrier Chevrier - zwycięzca World Cup 3 - World Mountain Runnig Association

Podium w klasyfikacji mężczyzn
1. miejsce – Xavrier Chevrier (ITA) 1.44.25
2. miejsce – Francesco Puppi (ITA) 1.45.49
3. miejsce – Henri Aymonod (ITA) 1.46.44

Lucy Murigi - pierwsza kobieta World Cup 3 - World Mountain Runnig Association

Podium w klasyfikacji kobiet
1. miejsce – Lucy Murigi (KEN) 2.06.08
2. miejsce – Christel Dewalle (FRA) 2.06.29
3. miejsce – Anais Sabrie (FRA) 2.07.34

Wyniki oraz ranking biegaczy możesz sprawdzić tu: https://ranking.wmra.info/ 


Gdzie znajdziesz aktualne informacje o rywalizacji podczas biegu?

Rywalizację w ramach Tatra Race Run oraz wszystkich pozostałych biegów organizowanych w cyklu Pucharu Świata w biegach górskich WMRA World Cup 2021 można śledzić w mediach społecznościowych.

www.instagram.com/wmramountainrun
www.facebook.com/worldmountainrunningassociation
www.twitter.com/wmramountainrun
#WMRAWorldCup


World Cup

Wyścigi w ramach World Cup odbywają się od czerwca do października 2021 roku w 8 krajach.

  • Do wyboru jest 12 lokalizacji zawodów i 16 wyścigów w 3 kategoriach: short uphill; classic mountain race; long mountain race.
  • Biegacze mogą brać udział w dowolnej liczbie wyścigów, a za swoje pozycje końcowe otrzymują punkty. Ich 7 najlepszych wyników w wyścigach Pucharu Świata liczy się do ostatecznego rankingu.
  • Format punktacji ma charakter kumulacyjny. Pozycje końcowe w wyścigu Pucharu Świata WMRA wahają się od 100 punktów za pierwszy do 1 punktu za 30. miejsce. Istnieją oddzielne zawody dla mężczyzn i kobiet, a zawodnicy muszą wziąć udział w co najmniej dwóch wyścigach, aby zostać uwzględnieni w ostatecznych rankingach.
  • Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.wmra.info
  • Kalendarz biegów organizowanych w ramach World Cup znajdziecie na stronie: https://www.wmra.info/calendar/2021-major-events
  • Więcej informacji o każdym biegu znajdziecie na stronie https://www.wmra.info/news/latest-news-from-the-wmra/847-world-cup-2021-races

Aktualnymi mistrzami świata są Sarah McCormack i Andrew Douglas.


World Mountain Running Ranking

World Mountain Running Association stworzył World Mountain Running Ranking. To przejrzysty i łatwy do zrozumienia system klasyfikacji, który dostarcza sportowcom, organizatorom biegów, sponsorom i wszystkim zainteresowanym fanom biegów terenowych informacje o tym, kto jest w danym momencie najlepszym biegaczem górskim.


World Mountain Running Association

World Mountain Running Association (dawniej ICMR) powstała w 1984 roku. Od tego czasu corocznie odbywają się międzynarodowe zawody, w których startują najlepsi biegacze górscy na świecie, zarówno w kategorii seniorów, jak i juniorów (U20). Od 1985 do 2008 roku odbywały się one pod jurysdykcją IAAF.

Dziś WMRA organizuje również zawody dla biegaczy Masters / Veteren oraz dla zawodników poniżej 18 roku życia. Odbywają się Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich (World Cup of Mountain Running) oraz Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich Długodystansowych (World Cup of Mountain Running). Począwszy od 2021 roku we współpracy z IAAF, Trail Runnings International Association (ITRA) i International Association of Ultra Running (IAU) odbędą się połączone Mistrzostwa Świata, zapowiadające nową erę dla WMRA. Celem WMRA jest promowanie zawodów biegowych organizowanych w miejscach z piękną naturą w tle oraz sportowców w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności.

Począwszy od swoich pierwszych dużych międzynarodowych zawodów w 1985 roku, WMRA zorganizował do tej pory 37 mistrzostw świata i 22 puchary świata.


Portal runandtravel.pl jest oficjalnym polskim partnerem mediowym cyklu Pucharu Świata w biegach górskich WMRA World Cup 2021

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *