25 sierpnia 2018 By GÓRY & ULTRA, Slider With 3723 Views

Marcin Świerc tuż przed startem w TDS w ramach Ultra Trail du Mont-Blanc 2018.

W środę, 29 sierpnia, dokładnie o 6.00 z Courmayeur we Włoszech Marcin Świerc wyruszy na trasę TDS w ramach Ultra Trail du Mont Blanc. Przed zawodnikiem Buff Pro Team 121 km i 7500 m+.

25.08.2018 r.

Marcin Świerc podczas ubiegłorocznej edycji Ultra Trail du Mont Blanc zajął 2. miejsce na trasie CCC. Dystans 101 km skrócony został tuż przed startem ze względów bezpieczeństwa o 2,5 km. Marcin na metę przybiegł z czasem 10:42:49. W tym roku zawodnika Buff Pro Team zobaczymy na trasie TDS, czyli 121 km i 7500 m+. Będzie rywalizował z takimi biegaczami jak m.in. Hayden Hawks, Tom Owens, Dylan Bowman, Ludovic Pommeret, Pablo Villa.

Marcin Świerc / fot. archiwum prywatne

W środę, 29 sierpnia, dokładnie o 6.00 z Courmayeur we Włoszech wyruszysz na trasę TDS w ramach Ultra Trail du Mont Blanc. Przed Tobą 121 km i 7500 m+. Jak się czujesz przed startem?
Marcin Świerc: Dobrze. Zrobiłem rekonesans początku i końca trasy TDS. Niestety ze względu na skomplikowaną logistykę i brak czasu nie udało się sprawdzić środkowego odcinka trasy. Jest więc pewna doza niepewności, ale będzie dobrze.

W jaki czas celujesz?
Marcin Świerc: W najlepszy oczywiście 🙂 Wszystko zależy jednak od samopoczucia w dniu startu. Zobaczymy, na co pozwoli mi mój organizm. TDS to bardzo trudne zawody. Skala trudności jest o wiele większa niż na CCC czy UTMB. Chciałabym zakręcić się w okolicach 10. miejsca. TDS w tym roku jest mocno obsadzony najlepszymi biegaczami.

W ubiegłym roku CCC, w tym roku TDS. Małymi kroki zmierzasz do UTMB… Czy start w UTMB planujesz za rok czy uzależniasz go od tego, jak pobiegniesz TDS w tym roku?
Marcin Świerc: Scenariusze są dwa, bo cały czas jestem trochę rozdarty. Z jednej strony chciałbym już za rok wystartować w UTMB. Z drugiej strony trochę mi szkoda od razu zmierzyć się z najdłuższym dystansem, kiedy mogę rywalizować z najlepszymi na dystansie maratonu. Na dzisiaj chciałbym więc ukończyć TDS, zebrać potrzebne punkty do UTMB.

Trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik Marcina! 

Marcin Świerc / fot. archiwum prywatne

TDS w ramach Ultra Trail du Mont Blanc jest również jednym z biegów w ramach Ultra Trail World Tour w randze „PRO” (Więcej o cyklu UTWT przeczytacie >>> tu). W 2017 roku zwycięzcą TDS – z czasem 14:33:09 – został Francuz Michel Lanne z Salomon Team. To było jego drugie zwycięstwo w ramach UTMB – w 2016 roku wygrał CCC. Drugi na mecie był Antoine Guillon (Francja) z czasem 14:36:14, trzecim Sylvian Camus również z czasem 14:36:14. Pierwszą kobietą na mecie TDS była Szwedzka biegaczka z teamu Salom – Mimmi Kotka (przypominamy naszą rozmowę z Mimmi po biegu >>> „Biec mocno i utrzymać się przy życiu to jedyna strategia, jaką mam”).

Ultra Trail du Mont Blanc 2018. Elita biegaczy. Kto pobiegnie w tym roku? PRZECZYTAJ >>> TU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *