18 maja 2019 By GÓRY & ULTRA, Slider With 5203 Views

Marcin Świerc zwycięzcą Ultra-Trail Australia 2019!

Marcin Świerc – zawodnik międzynarodowego teamu Buff Pro Team – wygrał Ultra Trail Australia, jeden z biegów organizowanych w cyklu Ultra Trail World Tour. 100 km pokonał w czasie 9:31:15!

Marcin Świerc – zawodnik międzynarodowego teamu Buff Pro Team – wygrał Ultra Trail Australia, jeden z biegów organizowanych w cyklu Ultra Trail World Tour. Dystans 100 km z łącznymi przewyższeniami 4400 m + pokonał w czasie 9:31:15. To drugie zwycięstwo Marcina w biegu organizowanym w ramach UTWT. Pierwsze zwycięstwo odniósł w ubiegłym roku podczas TDS w ramach Ultra Trail du Mont Blanc.

Od samego początku biegu zawodnik Buff Pro Team utrzymywał się w ścisłej czołówce. Do punktu na 57 km biegł na drugiej pozycji, tuż za Australijczykiem, którym był Vlad Shatrov. Shartov po tym punkcie odpadł z rywalizacji. Na prowadzenie wyszedł Marcin Świerc, który już po kilkunastu kilometrach zdobył kilkuminutową przewagę nad drugim zawodnikiem na trasie. Marcin na mecie pojawił się z nieco ponad 11-minutową przewagą nad drugim zawodnikiem – Australijczykiem, Jono O’Loughlin, który dystans 100 km pokonał w czasie 9:42:28. Warto wspomnieć, że Jono O’Loughlin jest legendą biegów ultra w Australii i współtwórcą Ultra Trail Australia. Trzeci na mecie był Szwed – Morgan Lindqvist z czasem 9:43:45.

A jak poszło innym Polakom? Drugim Polakiem na mecie był Artur Piecha z czasem 11:53:47. Artur zajął 36. miejsce open i 9. w kategorii. Trzecim Polakiem był – Piotr Żubiński (12:08:54), czwartym – Andrzej Kowalik (13:21:18).

Pierwszą kobietą na mecie była Australijka – Amy Lamprecht – która 100 km pokonała w czasie 11:03:28, drugą – Angélique Plaire z Francji (12:05:18), trzecią – Emma Roca z Hiszpanii (12:14:23).

Our 2019 UTA100 champion is Amy Lamprecht! Amy held a strong lead all day and has taken over an hour off her 2018 3rd…

Publiée par Ultra-Trail Australia sur Samedi 18 mai 2019

Ultra Trail Australia to jeden z biegów w randze PRO w cyklu Ultra Taril WorldTour. Trasa biegu prowadzona jest przez park narodowy Blue Mountains, wpisany listę UNESCO. Biegacze mają do pokonania 100 km z łącznymi przewyższeniami 4400 m+. Bieg wystartował 18 maja 2019 r. o 6.00 (czasu lokalnego).
W ramach imprezy organizowany jest również bieg na dystansie 50 km oraz 21, 6 km (PACE UTA22).

Zdjęcia w materiale: Jakub Młynarczyk