26 września 2022 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 481 Views

Nature Bathing – pierwsza hybrydowa kolekcja od ASICS

ASICS wprowadza na rynek swoją pierwszą hybrydową kolekcję, w której znajdują się buty do biegania po asfalcie, przeprojektowane także z myślą o trailowych przygodach w terenie. Nowa linia uwzględnia również odzież biegową. Inspirację dla designerów marki stanowił japoński zwrot „shinrin-yoku”, który w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza relaksacyjną wizytę w lesie.


26.09.2022

Kolekcja NATURE BATHING składa się z najpopularniejszych butów biegowych ASICS, w tym m.in. wprowadzonych niedawno na rynek NOVABLAST 3.

Model NOVABLAST 3 został wyposażony w inspirowaną szlakami gumową podeszwę zewnętrzną ASICS LITE, która zapewnia dodatkową przyczepność i trwałość. Do wszystkich produktów dodano natomiast litery TR, aby podkreślić ich funkcjonalność oraz sprawne biegowe przejście z drogi na bardziej wymagający szlak.

– Dostrzegamy coraz więcej osób biegających po parkach czy lokalnych lasach, które chcą obcować ze spokojem i pięknem natury. Potrzebują więc buta, który jest maksymalnie uniwersalny oraz sprawdzi się na każdej nawierzchni, zarówno terenowej, jak i asfaltowej. Chcemy pomóc wszystkim w doświadczaniu mentalnej i fizycznej siły sportu. Tym bardziej, że bieganie na łonie natury ma bardzo kojący wpływ na psychikę. Postanowiliśmy więc połączyć to, co najlepsze z obu światów i opracować serię butów, które łączą amortyzację, stabilność oraz sprężystość modeli asfaltowych z dodatkową wytrzymałością i zwiększoną przyczepnością w terenie – powiedziała Linda van Aken, wiceprezeska ds. biegania w ASICS EMEA.

Kolekcja składa się z czterech różnych modeli biegowych przeznaczonych zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn:

  • najnowszych NOVABLAST 3 TR,
  • dobrze znanych GEL-NIMBUS 24 TR i GEL-CUMULUS 24 TR,
  • typowo sportowych GT-1000 11 TR.

Wszystkie buty posiadają zewnętrzną, gumową podeszwę ASICS LITE, która gwarantuje elastyczność zarówno na drodze, jak i w terenie. Palety kolorów oddają uspokajające, neutralne odcienie, nawiązując do środowiska naturalnego. Dodatkowo, wkładki kontrastują ze znakami kanji, które przekładają się na słowa „drzewo” i „las”.

ASICS Novablast 3 TR

ASICS Novablast 3 TR

Odzież powstała zgodnie z nową koncepcją projektowania – ZERO DISTRACTION, łącząc najwyższej jakości tkaniny, zaawansowaną technologię oraz nowoczesne kroje. Marka ASICS sukcesywnie dąży do usunięcia wszelkich zakłóceń i umożliwienia biegaczom skupienia się na tym, co najważniejsze – na biegu.

Lekka i szybkoschnąca bluza ułatwia bieganie w różnych miejscach i warunkach. Męski look uzupełniają funkcjonalne szorty z delikatnej tkaniny, a damski – wygodny sprinter z wysokim stanem, dopasowany do chwytliwego koloru zewnętrznej podeszwy obuwia.

W zestawy wpisuje się wszechstronna, całoroczna kurtka FUJITRAIL ANORAK, która chroni przed deszczem, wiatrem oraz jest wyposażona w zaawansowany system wentylacji. Wszystkie elementy odzieży zostały wykonane w co najmniej 50% z materiałów pochodzących z recyklingu.

Produkty z kolekcji ASICS NATURE BATHING są dostępne od 23 września na ASICS.com i ButyJana.pl.

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *