15 stycznia 2021 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 765 Views

„Niemożliwe nie istnieje” | Polska premiera książki Kiliana Jorneta

W połowie stycznia 2021 roku na polskim rynku wydawniczym ukaże się kolejna publikacja Kiliana Jorneta. W intymnej i szczerej do bólu książce „Niemożliwe nie istnieje” Jornet po raz kolejny dzieli się doświadczeniem, zaraża pasją i pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych.

15.01.2021 r.

Kilian Jornet doprowadził swoje ciało do granic wytrzymałości, doznał wielu kontuzji, a każdy kolejny jego wyczyn to balansowanie na granicy życia i śmierci. Dwa razy w ciągu tygodnia wbiegł na Mount Everest bez butli tlenowej. Na swoim koncie ma też rekordy w biegu na Mount Blanc, Denali czy Aconcaguę. W skyrunningu Kilian osiągnął prawie wszystko. Z pozorną lekkością dokonał tego, co wydawało się niemożliwe. Ale nic nie jest dziełem przypadku: od dzieciństwa trenował ciało i umysł, by być doskonale przygotowanym zarówno na sukces, jak i porażkę.

W intymnej i szczerej do bólu książce „Niemożliwe nie istnieje” Kilian Jornet dzieli się doświadczeniem, zaraża pasją i pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Historia jego życia inspiruje i zachęca do spełniania marzeń, nawet jeśli wydają się one nierealne, a przede wszystkim pokazuje, co znaczy miłość do gór.

Kilian mimo że nie walczy z rywalami na trasie, do pokonania ma innego, silniejszego przeciwnika – własne ambicje i ból towarzyszący wędrówkom. Dla zwykłego śmiertelnika sam pomysł wejścia na Mount Everest jest czymś szalonym. Dla Kiliana Jorneta jednak nie ma rzeczy niemożliwych, więc postanowił pokonać drogę na ten szczyty biegiem i to w rekordowym tempie. Osiąga wielkie sukcesy, spełniając marzenia, motywując wielu ludzi i zdając sobie sprawę, że każda taka przygoda może być jego ostatnią…

Dlaczego mimo cierpienia, którego przysparzają Kilianowi biegi górskie, nadal robi to z przyjemnością? Jak wiele trzeba poświęcić, aby osiągnąć takie wyniki? Który szczyt jest jego ulubionym? W jaki sposób 6 sekund pozwoliło mu zmienić swoje życie? Na te i wiele innych pytań Kilian Jornet odpowiada w niezwykle szczerej książce.

„Niemożliwe nie istnieje” to opowieść człowieka głęboko zakochanego w tym, co robi, a jednocześnie niezwykle profesjonalnego w swoim fachu. Katalończyk dzieli się z czytelnikami emocjami i przeżyciami, snuje rozważania, analizuje i wspomina towarzyszy swoich wypraw.

Kilian Jornet
Hiszpański biegacz długodystansowy, skialpinista, kolarz górski i dwuboista (bieg górski i rower górski) z Katalonii. Posiada rekordy w biegu na szczyt i z powrotem na górach Matterhorn (2 godziny 52 minuty), Mont Blanc (4 godziny 57 minut) i Denali (11 godzin 48 minut przy użyciu nart i raków) oraz rekord w biegu na Górę Olimp i z powrotem z czasem 5 godzin 19 minut 45 sekund. Organizator projektu Summits of My Life, w którym zdobywał biegiem najwyższe szczyty górskie. Kulminacją projektu było dwukrotne wbiegnięcie na Mount Everest bez użycia lin i butli tlenowej w dniach 22 i 27 maja 2017 roku. Niemożliwe nie istnieje to czwarta książka Katalończyka, która ukazuje się w Polsce; poprzednie tytuły to Biec albo umrzeć (Wydawnictwo SQN, 2013), Niewidzialne granice (Wydawnictwo SQN, 2016) i Szczyty mojego życia (Wydawnictwo SQN, 2019).

Książkę możesz kupić >>>TU

/materiały prasowe/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *