17 kwietnia 2014 By DANIA, Europa With 12307 Views

North Sea Beach Marathon

Masz ochotę na sprawdzenie swojej woli walki, siły ducha i fizycznej wytrzymałości? Mamy dla Ciebie propozycję. Przebiegnij się 42 km po piachu! North Sea Beach Marathon odbywa się co roku na piaszczystych plażach wybrzeża Morza Północnego w Danii. Bieg rozpoczyna i kończy się w Hvide Sande, małej wiosce rybackiej i kurorcie na półwyspie Jutlandzkim. Wydmy, wiatr. To, coś dla Ciebie.

North Sea Beach Marathon (fot. materiały prasowe organizatora)

North Sea Beach Marathon
(fot. materiały prasowe organizatora)

North Sea Beach Maraton odbędzie się 29 czerwca 2014 roku. Start: 10.00 (42 km), 11.30 (21 km), 11.45 (8.4 km), 12.00 (4.2 km).

Opłaty i pakiet startowy

  • maraton – 480 koron duńskich (do 1 czerwca), 560 koron duńskich (po 1 czerwa)
  • półmaraton – 280 koron duńskich (do 1 czerwca), 360 koron duńskich (po 1 czerwca)
  • 8,4 km – 150 koron duńskich (do 1 czerwca), 190 koron duńskich (po 1 czerwca)
  • 4,2 km – 100 koron duńskich (do 1 czerwca), 140 koron duńskich (po 1 czerwca)

W pakiecie startowym znajdziecie t-shirt, medal, wejściówkę na Food & Fitness Festival oraz torebki dla pierwszych 800 zarejestrowanych osób.

Zarejestrować się możecie pod tym linkiem – TU

North Sea Beach Marathon  (fot. materiały prasowe organizatora)

North Sea Beach Marathon
(fot. materiały prasowe organizatora)

Torben Elmertoft opowiada o tym jak narodził się pomysł zorganizowania maratonu po… piachu, czyli North Sea Beach Marathon.
Prekursorem idei zorganizowania North Sea Beach Marathon była Anni Hornum, dyrektor ze Stowarzyszenia Turystycznego z Zachodniej Jutlandii. Przedstawiła ten pomysł podczas Konferencji Turystycznej w Esbjerg, wiosną 1998 roku. Pomysł podchwycił Kurt Ravn, aktywny działacz w branży turystycznej w Herning i przewodniczący z okręgu powiatowego w Ringkøbing. Zapytał: „Ani, czy to pomysł na serio? Jeżeli tak, to znam osoby, które podejmą wyzwanie”. Pomysł Anni polegał na stworzeniu wydarzenia na zachodnim wybrzeżu, które mogłoby przyciągnąć turystów, zwłaszcza niemieckich, do domków letniskowych nawet poza sezonem. Kurt Ravn skontaktował Anni z przewodniczącym Komitetu Lekkoatletycznego oraz z prezesem Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznej, który dał zielone światło do zrealizowania pomysłu. To było w połowie przygotowań do maratonu ”Wielki Bełt” i ”The Great Wall Marathon w Chinach” , więc rozgrzewka już była … I pojechaliśmy do Berlina… Wydarzenie było bardzo intensywnie promowane podczas Targów „Messe Marathon” w Berlinie. Niemcy byli pod wrażeniem, ale pomysł przyjęli z lekkim niedowierzaniem. Musiałem przyznać im rację, bo rzeczywiście mowa była o innowacyjności na skalę światową. Dużym wyzwaniem było zorganizowanie biegu na plaży, tak aby nie zniszczyć przyrody. Projekty był pionierski – pierwszy na świecie maraton brzegiem morza. Pierwszy bieg odbył się 2 lipca 2000 roku. Po 42 km i 195 metrach okazał się sukcesem. Od tego czasu odbywa się każdego roku.

Zapraszamy również na stronę organizatora North Sea Beach Marathon.

Tags : ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *