1 lipca 2022 By GÓRY & ULTRA, Slider With 353 Views

Nowości Transgrancanaria Classic 2023

Organizatorzy Transgrancanaria zaprezentowali kolejne nowości podczas przyszłorocznej edycji, która odbędzie się w dniach 22-26 lutego 2023 r. Tym razem dotyczą one trasy Classic. Zapisy na Transgrancanaria 2023 ruszają 5 lipca 2022 r.  


1.07.2022 r.

  • Godzina startu. Pierwsza zmiana wprowadzona przez organizatorów to godzina startu. Transgrancanaria Classic, która po raz kolejny wchodzi w skład międzynarodowych mistrzostw Spartan Trail World Championship, wystartuje z plaży Las Canteras o północy w piątek, 24 lutego 2023 r.
  • Punkty odżywcze i przepaki. Podczas przyszłorocznej edycji pojawi się nowy punkt w dzielnicy Tenoya oraz dwa punkty, w których biegacze będą mogli odebrać swoje przepaki – jeden z nich w Fontanales, a drugi w El Garañón. Biegacze będą mogli uzupełnić płyny i jedzenie w okolicach 10 km. Stacja pomocy będzie w Arucas na 19 km. Biegacze będą mieli możliwość zostawienia dodatkowych rzeczy w dwóch strategicznych punktach biegu: na 42 km (Fontanales) oraz w El Garañón, znajdującym się na 83 km.
  • Trasa. Trasa Classic zostanie zmodyfikowana, aby ominąć 2 kilometry asfaltu. Biegacze będą musieli najpierw zbiec w dół obok schroniska miejskiego do wąwozu, następnie do Cruz de Timagada i dalej przez La Culata. Od tego miejsca zostanie powtórzona trasa z 2021 roku z przejściem przez Roque Nublo i El Garañón, aby następnie zmierzyć się ze zbiegiem do Parque Sur de Maspalomas, gdzie drugi rok z rzędu będzie meta.
  • Rejestracja na Transgrancanaria Classic rozpocznie się we wtorek, 5 lipca, o godzinie 12 .00 w południe na oficjalnej stronie internetowej www.transgrancanaria.net, a zakończy się 26 stycznia 2023 roku lub wcześniej, jeśli wszystkie dostępne miejsca zostaną zajęte.
  • Opłaty startowe. Jak co roku, uczestnicy do 10 listopada będzie obowiązywać niższa cena za pakiety. Mieszkańcy Wysp Kanaryjskich otrzymują również dodatkowe 20% zniżki od ceny podczas pełnego okresu rejestracji.
  • Możliwość płatności w ratach. Kolejną nowością w tej edycji jest możliwość podzielenia płatności za biegi Classic i Advanced na kilka płatności za pośrednictwem nowej platformy Rock The Sport.


Jeśli publikowane na naszej stronie treści uważasz za wartościowe, możesz zostać naszym Patronem i dobrowolną wpłatą wspierać finansowo rozwój www.runandtravel.pl i naszą codzienną pracę.

Wejdź na nasz profil (kliknij baner poniżej) i zapoznaj się z zasadami. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *