3 sierpnia 2018 By GÓRY & ULTRA, Slider With 3073 Views

Nowy sponsor, nowa trasa… czyli Lavaredo Ultra Trail 2019

Nowy sponsor, nowa trasa… 13. edycja Lavaredo Ultra Trail, która odbędzie się w dniach 27-30 czerwca 2019 roku, będzie edycją pełną niespodzianek.

La Sportiva – nowym sponsorem Lavaredo Ultra Trail

Pierwsza niespodzianka to nowy sponsor. Organizatorzy Lavaredo Ultra Trail po 10 latach zakończyli współpracę z amerykańską marką The North Face. Od 2019 roku na okres trzech lat sponsorem włoskiego biegu będzie włoska La Sportiva. To marka z 90-letnią tradycją, związana z górami i mająca swoją „kwaterę główna” również w Dolomitach w Val di Fiemme.

 Kolejne trzy lata to kolejne wyzwania dla Lavaredo Ultra Trail. Zamierzamy kontynuować rozwój imprezy. Dodaliśmy nowy 90-kilometrowy bieg o nazwie UltraDolomites. Będziemy również dbać o jakość usług i „obraz” LUT, jaki wypracowano w ciągu dwunastu lat istnienia imprezy. La Sportiva jest naturalnym wyborem na nadchodzące lata, ponieważ jest włoską marką, która wspiera nasz sport i jest zaangażowana w jego rozwój. Ta trzyletnia współpraca pozwala nam na spokojne planowanie kolejnych kroków – mówią Simone Brogini oraz Cristina Murgia, organizatorzy i twórcy biegu.

UltraDolomites – nowy dystans w ramach Lavaredo Ultra Trail

Jak już wspominaliśmy, obok słynnego 120-kilometrowego Lavaredo Ultra Trail, popularnego 48-kilometrowego Cortina Trail i 20-kilometrowego Cortina Skyrace będzie też nowy 90-kilometrowy bieg o nazwie UltraDolomites. Start wyścigu zaplanowano na sobotę rano. Każdego roku miejsce startu będzie jednak w innej wiosce, co sprawi, że każda edycja będzie inna i niepowtarzalna. Meta – tak jak i mety pozostałych biegów – będzie zlokalizowana na Corso Italia w Cortinie. W związku z tymi zmianami Cortina Trail będzie startowała w piątek, tak by biegacze nie musieli dzielić dużej części trasy z zawodnikami LUT.

Czekamy zatem na ogłoszenie daty zapisów na wszystkie biegi La Sportiva Lavaredo Ultra Trail 2019 oraz przedstawienie szczegółów nowej trasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *