26 lutego 2019 By RUNSTYLE, RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 1149 Views

Nowy ULTRABOOST 19 zaprojektowany przez biegaczy z całego świata

Nad tym projektem pracowali nie tylko projektanci i inżynierowie, ale przede wszystkim praktycy – tysiące biegaczy z całego świata! Wynikiem wyjątkowej kooperacji jest nowoczesny i funkcjonalny, a przy tym najbardziej designerski model butów biegowych – ULTRABOOST 19 marki adidas.

adidas przedstawia zupełnie nowe podejście do projektowania i wprowadza model buta biegowego – ULTRABOOST 19. Szukając udoskonaleń, marka sięgnęła do samego źródła, zapraszając do współpracy społeczność tysięcy biegaczy i fanów Ultraboost z całego świata. Tak powstała odświeżona sylwetka butów, która rewolucjonizuje bieganie, akcentując to, co w ULTRABOOST najważniejsze, a jednocześnie zapewniająca największy dotychczas zwrot energii.

Testy nowego modelu jeszcze nigdy nie były tak zaawansowane. Poddano analizie: dopasowanie, zużycie i wydajność, aż do osiągnięcia pożądanego wyniku. Przetestowano nową sylwetkę buta w rzeczywistych warunkach, wykorzystując szereg różnych technik analizy jakościowej i ilościowej.

Testując na nowe procesy produkcyjne, takie jak drukowanie 3D czy łączenie różnych przędz, stworzyliśmy całkowicie bezszwową, superwydajną i wentylującą cholewkę. Ta rewolucyjna technologia została dopracowana tak, aby zapewnić elastyczność i wsparcie w kluczowych strefach stopy – mówi Phillip Schapitz, Director Communications w adidas Running.

W efekcie nowy model adidas został zrekonstruowany i przebudowany z 17 elementów na zintegrowane 4 komponenty, zwiększające ich wydajność:

  1. TORSION SPRING: lekka konstrukcja współpracująca z podeszwą BO- OST, napędzająca biegacza do przodu i zapewniająca większą szybkość reakcji przy każdym kontakcie stopy z podłożem oraz płynny ruch od pięty do palców;
  2. Zoptymalizowany BOOST: 20 % więcej BOOSTa w środkowej części podeszwy, zapewniającej większy niż kiedykolwiek zwrot energii;
  3. Primeknit 360: dzianinowa bezszwowa dzianina 3D ze zintegrowaną technologią splotu, reaguje na naturalny ruch stopy, dając wrażenie drugiej skóry, zapewniającej wydajność i poczucie komfortu.
  4. Heel Frame: zapiętek 3D zapewnia idealne wsparcie, stabilizację
    i możliwość adaptacji pięty biegacza. 

Oprócz czterech najważniejszych elementów, adidas ULTRABOOST 19 zawiera także nową podszewkę Stretchweb. Zoptymalizowana podeszwa zewnętrzna CONTINENTAL opracowana została w oparciu o opinie biegaczy testujących poprzednie wersje. Jej zwiększony obszar kontaktu z podłożem, zapewnia lepszą przyczepność w każdych warunkach.

Rethought, Recoded, Reboosted

Wszystkie zmiany, których wynikiem jest nowa sylwetka ULTRABOOST 19, można podsumować w trzech słowach. Rethought, Recoded, Reboosted to także hasło kampanii, które oznacza nowe podejście do designu, nową kulturę biegania oraz jeszcze większy zwrot energii i większą reaktywność niż kiedykolwiek wcześniej.

Recode Running jest nowym trendem, który rewolucjonizuje podejście do sportu. Przyświeca mu stworzona przez adidas najnowsza wersja jednego z najlepszych na świecie buta biegowego – Ultraboost 19.

Recode Running to lifestylowa propozycja zarówno dla dla tych, którzy biegają od dawna, jak i tych, którzy nigdy do biegania nie potrafili się przekonać. Nowy trend przenosi uwagę z kilometrów, czasów i wyników na samo doświadczenie towarzyszące biegaczowi, a cel wcale nie kończy się na mecie.

Bieganie stało się bardziej demokratyczne i kreatywne. New Runnerzy to ludzie, którzy swoim bieganiem chcą lepiej poznać otaczający ich świat, a nawet go zmieniać. Biegają w nietypowych częściach miasta, nietuzinkowych lokalizacjach albo w szczytnym celu, np. przy okazji zbierając śmieci. Zamiast zawodów wybierają gry miejskie, a rywalizację zmieniają w zabawę. Nowy ULTRABOOST powstał właśnie dla nich.

/materiał prasowy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *