30 marca 2022 By TRAVEL With 8579 Views

Odin 1 World kurtka Helly Hansen

Helly Hansen zaprezentowała kurtkę Odin 1 World, która powstała współpracy z teamem ratowników górskich z Squamish w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie.


30.03.2022 r.

Ratownicy potrzebują lekkich kurtek – ale z najwyższymi parametrami oddychalności i ochrony przed wiatrem i deszczem. Taka właśnie jest Odin 1 World, w której Helly Hansen zastosowało innowacyjną technologię Helly Hansen LIFA INFINITY, w pełni wodoodporną i oddychającą membranę, uzyskaną bez użycia środków chemicznych.


Tkanina, z której wykonana jest kurtka zawiera elementy pochodzące z recyklingu, jest zaimpregnowana bez wykorzystania PFC, zapewnia najwyższe parametry oddychalności i wodoodporności charakterystyczne dla sprawdzonej tkaniny Helly Hansen Professional. Odin 1 World posłuży nam podczas aktywności w terenie przez cały rok.

Dla komfortu użytkownika i funkcjonalności kurtki zaprojektowano w niej specjalne otwory wentylacyjne pod pachami i rozplanowano szwy tak, aby nie przeszkadzały podczas długich trekkingów z plecakiem.
Kurtkę można łatwo spakować do małej torby. Konstrukcja 1 World Odin Jacket dostosowana jest do użytkowania kasku i plecaka. Zgodnie z sugestiami ratowników Squamish – kurtkę wyposażono w dodatkowe elementy bezpieczeństwa – system RECCO i gwizdek zamocowany na suwaku kieszeni frontowej.


– Aby lepiej rozwinąć kolekcję Odin, kontynuujemy współpracę z profesjonalistami i opracowujemy projekty takie jak kurtka Odin 1 World Infinity, mając na uwadze jej zalety i udogodnienia. Wiedza i doświadczenie ekip poszukiwawczych i ratowniczych w trudnych warunkach, dla których tworzymy sprzęt, są dla nas kluczowym źródłem inspiracji i wskazówek. W przypadku tej kurtki ważne było dla nas, aby projektować ją bardziej odpowiedzialnie, a jednocześnie stworzyć w pełni funkcjonalny technicznie produkt, który sprawdzi się w każdych warunkach – twierdzi Philip Tavell, Dyrektor Zarządzający Kategorią – Góry w Helly Hansen. Jako marka wciąż podnosimy poprzeczkę, jeśli chodzi o odpowiedzialne projektowanie i jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć ekstremalnie wodoodporną i oddychającą kurtkę bez użycia chemikaliów, dzięki czemu odzież jest lepsza zarówno dla użytkownika, jak i dla środowiska.


Przed premierą, wiosną 2022 r. kurtka Odin 1 World Infinity otrzymała prestiżową nagrodę 2021 Good Design Award, za doskonały i innowacyjny projekt oraz funkcjonalność. Jury wybrało wlaśnie tę kurtkę, spośród ponad 1000 zgłoszeń z całego świata. Przewodniczący jury Good Design’s Christian Narkiewicz-Laine, powiedział tak o laureatach nagrody 2021: – Swoimi projektami wyznaczają oni najwyższe standard swojej branży.

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *