11 maja 2018 By GÓRY & ULTRA, Slider With 3061 Views

OMAN by UTMB® 2018

29 listopada 2018 roku w górach Sułtanatu Omanu odbędzie się pierwsza edycja OMAN by UTMB®. Na 300 śmiałków czeka wymagająca trasa o długości 137 kilometrów, a do tego techniczne szlaki i zapierające dech w piersiach górskie krajobrazy Jebel Akhard (Green Mountains).

OMAN by UTMB® to nowy bieg w kalendarzu ultrasów, który odbędzie się 29 listopada 2018 w górach Sułtanatu Omanu. Na 300 śmiałków czeka wymagająca trasa o długości 137 kilometrów, a do tego techniczne szlaki i zapierające dech w piersiach górskie krajobrazy Jebel Akhard (Green Mountains).

fot. Mark Lloyd

Bieg zaczyna się w miasteczku Birkat Al Mawz na wysokości 600 m n.p.m. i długimi technicznymi, często eksponowanymi. ścieżkami prowadzi na najwyższe szczyty Jebel Akhdar. Dyrektor UTMB®, Michel Poletti twierdzi, że „Oman to miejsce wyjątkowe, w jakim jeszcze nie biegałem”.

fot. Antony Jones

Rejestracja na pierwszą edycję ultra OMAN by UTMB® wystartowała 4 maja 2018 r.

Start: 29 listopada 2018 r. / godz. 19:30
Dystans: 137 km
Przewyższenia: 7800 m+
Limit czasu: 44 h /Organizatorzy przewidują, że najszybszy biegacz przybiegnie na metę w ciągu ok. 20 godzin/
Punkty UTMB: 6 (ważne przez 3 lata)
Opłata startowa: 199 – do 31 maja / 220 € – do 26 listopada
Link do rejestracji >> TU

Oprócz niezapomnianych przeżyć i widoków biegacze, którzy ukończą bieg będą mieli też dodatkowe korzyści przy ewentualnym starcie w alpejskich biegach UTMB®. Za ukończenie OMAN by UTMB® otrzymają 6 punktów kwalifikacyjnym ważnych przez 3 lata zamiast standardowo 2 lat. Zwiększy to też ich szanse w losowaniu w 2019 roku, a tym, którzy nie mieli szczęścia w losowaniu w 2018 zapewni miejsce w 2019.

fot. Antony Jones

fot. Antony Jones

fot. Antony Jones

Połączone siły Oman Sail i organizatorów UTMB® odpowiadają za przeprowadzenie tego egzotycznego biegu, i obiecują utrzymanie wszystkich standardów znanych z tras UTMB®. Sułtanat Omanu ze względu na swoje krajobrazy, egzotykę i przyjazny klimat w porze zimowej staje się popularnym miejscem turystyki sportowej. OMAN by UTMB® jest jednym z projektów wspierania rozwoju turystyki w ramach Tanfeedh, narodowego programu dywersyfikacji gospodarczej.

fot. Antony Jones

fot. Mark Lloyd

Organizatorzy przygotowali wiele pakietów pobytowych umożliwiających przedłużenie pobytu tak by biegacze ich rodziny czy przyjaciele mogli lepiej poznać Oman > TU.

Zapraszamy na stronę biegu >>> OMAN by UTMB®

Zdjęcie „otwarciowe” >>> Antony Jones

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *