22 czerwca 2022 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 1322 Views

Philips TAA6606 – słuchawki, które nie odcinają Cię od otoczenia podczas treningu

„Bardzo spodobał mi się pomysł słuchawek, które podczas użytkowania nie odcinają nas zupełnie od otoczenia. Jest to dla mnie szczególnie ważne podczas jazdy rowerem w warunkach miejskich czy w czasie treningu z psem, który często biega luzem wokół mnie”. O słuchawkach Philips TAA6606 ze sportowej serii Philips GO pisze Patron portalu runandtravel.pl – Leszek Winiarek.


22.06.2022 r. / Autor: Leszek Winiarek

Przez kilka lata biegałem bez muzyki i audiobooków. Kiedy szukałem wolnego czasu na lekturę, podcasty i nowe płyty, postanowiłem jednak wrócić do aktywności w słuchawkach i wykorzystać godziny spędzane na bieganiu i jeździe na rowerze na słuchanie książek i muzyki.

Philips TAA6606 – słuchawki, które nie odcinają Cię od otoczenia

Dzięki Runandtravel.pl miałem możliwość przetestowania słuchawek Philips TAA6606 wykorzystujących zupełnie nieznaną mi wcześniej technologię przewodnictwa kostnego.


Technologia przewodnictwa kostnego przenosi dźwięk przez kości czaszki, pozostawiając uszy całkowicie otwarte na otoczenie.


Bardzo spodobał mi się pomysł słuchawek, które podczas użytkowania nie odcinają nas zupełnie od otoczenia. Jest to dla mnie szczególnie ważne podczas jazdy rowerem w warunkach miejskich czy w czasie treningu z psem, który często biega luzem wokół mnie.

Jakie było moje pierwsze wrażenie z użycia słuchawek? Dość dziwne. Dźwięk w słuchawkach przekazywany jest poprzez silne drgania membrany, które są przenoszone przez skórę i kości do narządów słuchu. Drgania te – szczególnie w czasie słuchania muzyki z podbiciem basów – mogą być dość nieprzyjemne. Jednak z czasem można się do tego przyzwyczaić.

słuchawki do biegania Philips

Podczas kolejnych treningów w słuchawkach to przykre wrażenie w zasadzie zanika. W czasie słuchania podcastów czy audiobooków drgania są prawie zupełnie nieodczuwalne.

W słuchawkach w deszczu i po zmroku

słuchawki do biegania Philips

Słuchawki są lekkie, dość dobrze leżą na głowie i szyi. W trakcie biegania czy jazdy na rowerze praktycznie się ich nie czuje.


Lekka ramka słuchawek jest wykonana z tytanu i pokryta gumą, która zapewnia jej elastyczność.


Co istotne, słuchawki mają klasę wodoodporności IP67. Oznacza to, że można w nich biegać w deszczu. Dodatkowo białe diody LED zwiększają nasze bezpieczeństwo podczas treningu po zmierzchu.


Słuchawki posiadają również regulację głośności oraz przycisk wielofunkcyjny, którym można odbierać i odrzucać połączenia telefoniczne oraz włączać i stopować muzykę.


Do słuchania muzyki, podcastów i odbierania rozmów telefonicznych w trakcie treningu

Podchodząc do testów wyszedłem z założenia, że słuchawki zaprojektowane do aktywności sportowych nie muszą zapewniać mi jakości muzyki na poziomie domowego sprzętu audio czy pełnych, nausznych słuchawek HIFI. Słuchawki te mają mi służyć głównie do słuchania podcastów, audiobooków, prowadzenia rozmów podczas aktywności, a w mniejszym stopniu do słuchania muzyki. Słuchawki testowałem zarówno w domu, jak i w czasie aktywności: biegania i jazdy rowerem.

słuchawki do biegania Philips

Jak na słuchawki przeznaczone do aktywności sportowej, jakość muzyki jest poprawna. Warto jednak dodać, że zależy w dużej mierze od ułożenia słuchawek przy uszach oraz warunków zewnętrznych. Im bliżej małżowiny, tym jakość jest lepsza, a dźwięk głośniejszy.

Aplikacja Philips Headphones – która ułatwia używanie słuchawek z telefonem – oferuje dwa ustawienia dźwięku: „Głos” – do podcastów, audiobooków, rozmów oraz „Tony niskie” – wzmacniające basy i sprawdzające się przy słuchaniu muzyki.

W czasie jazdy rowerem – szczególnie w pobliżu ruchliwej ulicy – słuchawki  okazały się trochę za ciche, a odgłosy z ulicy i szum wiatru zakłócały odbiór muzyki. Producent dodaje do słuchawek zatyczki do uszu, no ale nie po to kupujemy słuchawki o otwartej konstrukcji, żeby zatykać uszy zatyczkami 🙂 W czasie biegania wiatr i odgłosy z zewnątrz tak bardzo nie przeszkadzają, chociaż poziom głośności mógłby być trochę wyższy.


Słuchawki zapewniają 9 godzin odtwarzania na jednym naładowaniu. Pełne ładowanie przez USB-C trwa 2 godziny. Jeśli potrzebujesz dodatkowej mocy, wystarczy 15 minut ładowania, by zyskać dodatkową godzinę odtwarzania.


Jeżeli chodzi o jakość dźwięku podczas słuchania podcastów i audiobooków, to nie ma się tu do czego przyczepić. Jakość jest dobra, a dźwięk wyraźny. Podobnie podczas rozmów telefonicznych – dźwięk przychodzący był nawet lepszy niż przy korzystaniu z głośnika telefonu. Natomiast niektórzy rozmówcy zgłaszali uwagi do jakości rozmów wychodzących, skarżąc się na pogłos i szumy, szczególnie podczas rozmowy w czasie aktywności.

Bezpieczeństwo podczas treningów

słuchawki do biegania Philips

Podsumowując, słuchawki Philips TAA6606 to ciekawe rozwiązanie dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo w czasie treningów biegowych czy rowerowych w dynamicznym terenie miejskim. Słuchawki mają atrakcyjny design, są lekkie i ergonomiczne. Jeżeli chodzi o jakość dźwięku, to słuchawki zapewniają poprawną jakość muzyki czy audiobooków, a po wrażenia muzyczne możemy pójść na koncert na żywo.

Specyfikacja techniczna

  • Impedancja: 4 omy
  • Średnica głośnika: 15 mm
  • Czułość: 87 dB (1 kHz)
  • Zakres częstotliwości: 130 – 16 000 Hz
  • Maksymalna moc wejściowa: 300 mW
  • Typ przetwornika: Dynamiczny
  • Mikrofon do rozmów: 2 mikrofony
  • Mikrofon ENC: Tak

Tags : , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *