2 sierpnia 2017 By GÓRY & ULTRA, Slider With 5417 Views

Piotrek Hercog rozpoczyna przygotowania do drugiej części sezonu

Startem w Pitz Alpine Glacier Trail na dystansie maratońskim, Piotrek Hercog rozpocznie przygotowania do drugiej części sezonu, w której głównym celem będzie między innymi zmierzenie się z najwyższą górą Afryki. Piotrek wystartuje bowiem w maratonie, który wiedzie przez Kilimandżaro.


Piotr Hercog, który zwyciężał już w tym roku m.in w Ultra Fiord w Patagonii, uporządkował już wszystkie sprawy związane z tegorocznymi edycjami Supermaratonu Gór Stołowych oraz Dolnośląskim Festiwalem Biegów Górskich (przypominamy, że Piotrek jest organizatorem wymienionych zawodów) zamierza ponownie w pełni skoncentrować się na treningach. Próbą organizmu po roztrenowaniu ma być treningowy start w Festiwalu Pitz Alpine Glacier Trail na dystansie 42 km. Piotrek, który w zeszłorocznej edycji PAGT zwyciężył na dystansie 100 km, tym razem kompletnie nie wie czego spodziewać się po sobie.

PH3

Piotrek, po roku wracasz w austriackie Alpy…
Tak, 10 dni temu zakończyliśmy 5. rekordową pod względem frekwencji edycję DFBG. Zamykam w tej chwili ostatnie kwestie i tematy związane z organizacją zawodów i pomału skupiam się na treningu. Pierwotnie nie planowałem startować tak wcześnie, ale ponieważ dostałem zaproszenie od organizatorów PAGT, więc razem z rodziną wybiorę się na kilka dni w Alpy. Rodzina pokibicuje, dzieciaki pobiegną swoje biegi, a tata zobaczy, czy zostało coś z formy w Himalajach.

Rozumiem, że start traktujesz mocno treningowo?
Dokładnie. Naprawdę nie wiem, czego się w tej chwili mogę po sobie spodziewać. Z pewnością gdybym czuł się lepiej przygotowany pokusiłbym się może o dłuższy dystans. Maraton ma pokazać, gdzie jestem i zmobilizować do pracy.

Piotrek, a co potem? Jak będzie wyglądał dalej Twój kalendarz w drugiej połowie roku?
Myślałem o starcie w Biegu Granią Tatr, ale nie wiem, czy coś z tego wyjdzie. Jeśli nie to na pewno będę szukał jakiegoś dłuższego startu na przełomie sierpnia/września, ale raczej za granicą.

A czy możesz już coś powiedzieć więcej o swoim docelowym starcie na przełomie roku? Twoje biegowe projekty zawsze są inspirujące.
Wszystko wskazuje, że będzie to Kilimandżaro. W tym roku po raz pierwszy zostanie zorganizowany maraton, który obejmuje też sam szczyt. Będzie trzeba się dobrze przygotować i pomyśleć o aklimatyzacji.

Start Piotra w Pitz Alpine Glacier Trail będzie miał miejsce 5.08.2017 o godzinie 5 rano. Zawodnicy będą mieli do pokonania 42 km oraz +3000 metrów przewyższenia, a najwyższym punktem na trasie będzie wysokość 3070 metrów.

W ramach Festiwalu Pitz Alpine Glacier Trail, zawodnicy mogą rywalizować na 6 dystansach od 15 do 100 km. Na listach startowych znajduje się 8 Polaków. Zapraszamy do śledzenia Fan Page’a: TU

PH6

/na podstawie informacji prasowej/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *