5 lipca 2022 By GÓRY & ULTRA, Slider With 2703 Views

Planujesz start na dystansie 100 km Julian Alps Trail Run by UTMB? Przeczytaj!

16-18 września 2022 r. odbędzie się w Słowenii kolejna edycja Julian Alps Trail Run by UTMB. Jeśli planujesz start w Ultra Sky Trail 100 km, przeczytaj, co o biegu pisze Marcin Gwiżdż, który biegł w 2021 r i zajął 2. miejsce.


5.07.2022 r.

 • Trasa: 100-kilometrowa trasa pozwoli Ci odkryć jeszcze więcej alpejskich szlaków w rejonie Alp Julijskich. Trasa rozpoczyna się w Radovljicy. Po kilku kilometrach, poprowadzonych wzdłuż rzeki Sawy, czeka Cię pierwsze podejście w kierunku płaskowyżu Jelovica. Trasa prowadzi przez piękne lasy w kierunku Babji Zob, gdzie już zobaczysz swój kolejny cel – Bled. Zejście z Babji zob jest dość strome, więc szybko dotrzesz do znanego na całym świecie jeziora. Następnie trasa prowadzi wzdłuż południowej części jeziora, skąd można podziwiać wspaniałe widoki na zamek i malutką wyspę. Wzdłuż wąwozu, a następnie w kierunku największego podejścia biegu, czeka 1700 metrów przewyższenia z Žirovnicy w kierunku Stol.Po osiągnięciu najwyższego punktu trasa prowadzi wzdłuż jednego z najpiękniejszych słoweńskich grzbietów górskich. Ze Stolu, wzdłuż Golicy, Hruškiego vrh i w kierunku Dovška baba – to prawie 30 kilometrów niesamowitych tras na samym szczycie grani.Następnie zbiegniesz w kierunku doliny, gdzie znów zobaczysz rzekę Sawę. I kolejna wspinaczka – w kierunku Srednji vrh, gdzie będziesz podziwiać jeden z najbardziej zapierających dech w piersiach widoków na Alpy Julijskie. Teraz pozostanie Ci już tylko 5 kilometrów zbiegu do mety w Kranjskiej Gorze.
 • Dystans: 108,4 km
 • Przewyższenie: 4710 m+
 • Start: 16września 2022 r. / Radovljica  /  godz.  20.00
 • Meta: Kranjska Gora
 • Limit czasu: 30 h
 • ITRA: 5
 • UTMB RUNNING STONES: 3
 • Opłata startowa: od 110 Euro do 140Euro w zależności od terminu. 10% zniżki przy zapisach od 5 osób.
 • Link do zapisów: TU

Planujesz w 2022 roku start w Julian Alps Trail Run by UTMB? Zajrzyj do prezentacji wszystkich dystansów. W ramach imprezy, która odbędzie się 16-18 września, biegacze mają do wyboru sześć dystansów od 10 do 170 km.  


Marcin Gwiżdż o starcie w Ultra Sky Trail 100 km

Co było dla mnie wyzwaniem na trasie biegu? Pewnie nie jest to oczywiste, ale po zastanowieniu  powiem tak: wcale nie była to wspinaczka na 2170 m+ w połowie trasy. Chociaż naprawdę było tam co robić. Nie był to też szybki początek biegu do jeziora Bled, gdzie tępo oscylowało w okolicach 5,40. Zaskoczeniem i zarazem wyzwaniem był odcinek około 10 km asfaltowej ścieżki rowerowej wzdłuż jezdni na 90 km.

Co do wskazówek odnośnie biegu to warto spakować na przepak kije, bo tak naprawdę to tam je dopiero z plecaka wyciągnąłem. Co do reszty sprzętu to wskazana jest dobra czołówka, ponieważ większą część trasy robimy w nocy. Biegłem w Hoka Mafate i sprawdziły się.

Dystans 100 km to ogólnie trudny bieg, na który składał się stosunkowo szybki krosowy początek, później widokowy odcinek (niestety w nocy ) nad jeziorem Bled. Druga część biegu jest jakby odmienna: trudniejsza ostra wspinaczka, później wąskie kamieniste ścieżki raz w górę raz w dół. Ostatnia część trasy (sporo asfaltu) jest mało wymagająca jednak ja zapamiętałem ją najbardziej 😁 Poza samym biegiem to okolica jest przepiękna więc warto wybrać się kilka dni wcześniej, żeby troszkę przy okazji pozwiedzać.


 • Planujesz start w Speed Trail 15 km Julian Alps Trail Run by UTMB? Przeczytaj!
 • Planujesz start w Sky Race 30 km Julian Alps Trail Run by UTMB? Przeczytaj!
 • Planujesz start w Ultra Trail Julian Alps (UTJA) by UTMB – 170 km? Przeczytaj!

Jeśli publikowane na naszej stronie treści uważasz za wartościowe, możesz zostać naszym Patronem i dobrowolną wpłatą wspierać finansowo rozwój www.runandtravel.pl i naszą codzienną pracę.

Wejdź na nasz profil (kliknij baner poniżej) i zapoznaj się z zasadami. 

 

Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *