planujesz wyjazd do hiszpanii

28 maja 2021 By TRAVEL With 2924 Views

Planujesz wyjazd do Hiszpanii? Sprawdź zasady obowiązujące od 7 czerwca!

Hiszpania otwiera się dla bezpiecznej turystyki międzynarodowej. Od 7 czerwca 2021 roku przyjmie wszystkich zaszczepionych turystów, a od 1 lipca przystąpi do europejskiego systemu certyfikatów cyfrowych COVID-19.


28.05.2021 r.

Premier rządu Hiszpanii zapowiada, że od 7 czerwca 2021 r. wszystkie osoby posiadające pełne szczepienie jedną ze szczepionek zatwierdzonych przez EMA lub WHO będą mogły podróżować do Hiszpanii, niezależnie od kraju pochodzenia. Będą mogli podróżować nawet jeśli ich kraje czy regiony znajdują się w strefie zagrożenia epidemicznego (w skali kolorów mapy sygnalizacji świetlnej Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób są zaznaczone na pomarańczowo, czerwono lub ciemnoczerwono). Kiedy zacznie obowiązywać europejski certyfikat cyfrowy, czyli po 1 lipca, zaświadczenia te będą również akceptowane w formacie cyfrowym. Niezaszczepione osoby małoletnie mogą wjechać do Hiszpanii z negatywnym wynikiem testu PCR (dzieci poniżej 6 roku życia są z testu zwolnione). Certyfikacie Cyfrowym dostarczy informacji, czy podróżująca osoba jest zaszczepiona, przechorowała lub ma negatywny wynik PCR.


Od 7 czerwca turyści z krajów spoza UE nieuwzględnieni na poprzedniej liście będą mogli podróżować do Hiszpanii, jeśli zakończyli harmonogram szczepień co najmniej 14 dni przed podróżą. Akceptowane będą świadectwa szczepień w formie papierowej wydane w języku hiszpańskim lub angielskim, jeśli podana szczepionka jest jedną z tych, które zostały zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków (EMA) lub znajdują się na liście WHO do stosowania w nagłych wypadkach. Niezaszczepione osoby małoletnie mogą wjechać do Hiszpanii z negatywnym wynikiem PCR (dzieci poniżej 6 roku życia są zwolnione z testu). Akceptacja zaszczepionych obywateli z krajów spoza UE bez dodatkowych wymagań sanitarnych może zostać cofnięta w przypadku pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej w kraju pochodzenia lub rozpowszechnienia wariantów koronawirusa.

Szczegóły dotyczące nowych zasad wjazdu do Hiszpanii zostaną zawarte w rozporządzeniu po zatwierdzeniu ich przez hiszpański MSZ.

Przed wyjazdem polecamy zapoznanie się z informacją na stronie https://travelsafe.spain.info/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *