9 lipca 2018 By GÓRY & ULTRA, Slider With 1096 Views

Ponitrianska stovka 2018

15-16 września 2018 roku odbędzie się 8. edycja biegu ultra na Słowacji – Ponitrianska stovka na dystansie 105 km. Od ubiegłorocznej edycji bieg jest biegiem kwalifikacyjnym do Western States Endurance Run.

Dystans: 105 km
Przewyższenia: + 3920 m
Start: 15 września 2018 r. / 7.00/ Handlová (Námestie baníkov 5)
Meta: Nitra (szkoła podstawowa, Nábrežie mládeže 5)
Limit czasu: 28 godzin
Limit czasu do uwzględnienia punkt do UTMB: 24 godziny

Zwycięzca z 2017 r.: Martin Halász – czas: 10:35:00 (rekord trasy)
Pierwszym Polakiem na mecie, a jednocześnie 9. w klasyfikacji generalnej był Gniewomir Skrzysiński. Przypominamy rozmowę z Gniewkiem po biegu >>> „Liczy się przede wszystkim trail i biegacze”

Gniewomir Skrzysiński / 9 miejsce open Ponitrianska stovka 2017

Trasa biegu prowadzi przez góry Vtáčnik i Tribeč. Najwyższym punktem jest Vtáčnik (1346 m n.p.m.). Link do trasy: TU

Opłata startowa: 30 euro. Uwaga! Limit to 300 zawodników. Kiedy jednak lista startowa zapełni się, zostanie uruchomiona lista oczekujących (z reguły zwalnia się od 30 do nawet 50 miejsc).
W ramach opłaty: nocleg przed biegiem (Relax center w Handlova), 9 punktów odżywczych na trasie, transport bagażu, posiłek na mecie (szkoła podstawowa w Nitrze), „reset room”, czyli pokój na odpoczynek oraz sala imprezowa z przekąskami i piwem, prysznice.
Link do zapisów: TU

Wyposażenie obowiązkowe: folia nrc, czołówka, telefon komórkowy, mapa lub GPS z wgraną trasą, elementy odblaskowe, bidon lub camelback na wodę min. 1 l, kubek, dowód osobisty.
Liczba punktów odżywczych na trasie: 9

Ponitrianska stovka 2018 jest biegiem kwalifikacyjnym do UTMB i daje 5 pkt. Dodatkowo,od tego roku jest również biegiem kwalifikacyjnym do Western States Endurance Run.

Szczegółowy program imprezy: TU
Zapraszamy na stronę biegu: www.p100.sk
Zapraszamy na fan page biegu: TU

Portal www.runandtravel.pl jest polskim partnerem medialnym Slovak Ultra Trail, stowarzyszenia skupiającego organizatorów biegów ultra na Słowacji. Ponitrianska Stovka jest jednym z biegów organizowanych pod patronatem SUT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *