16 czerwca 2020 By RUNSTYLE, RZECZY With 1850 Views

Premiera książki „Kod zwycięstwa. Jak ultramaratończycy pokonują swoje słabości”.

Na biegowym rynku książkowym pojawiła się właśnie nowa pozycja dla wszystkich fanów ultra. Bohaterami książki „Kod zwycięstwa. Jak ultramaratończycy pokonują swoje słabości” – autorstwa Przemysława Stupnowicza i Jakuba Maciejewskiego – są m.in. Patrycja Bereznowska, Gosia Pazda-Pozorska, Paweł Żuk i Dariusz Strychalski.

Jak to możliwe, że potrafią przebiec 100, 200 lub nawet 300 kilometrów bez odpoczynku albo pokonują trasę o długości 1000 kilometrów w dziesięć dni? Wbrew kontuzjom, nawet tym poważniejszym jak pęknięcie kości, wbrew ostrzeżeniom i mimo niedowierzaniu otoczenia, ultramaratończycy porywają się na ekstremalne dystanse – wielogodzinne i wielodniowe zawody albo czasem samotne biegi przez Appalachy czy z Polski do Hiszpanii.

Przyjrzeliśmy się im dokładnie – w rozmowach, na zawodach, przy analizach medycznych i studiując uważnie ich osiągnięcia. Okazało się, że superbiegacze mają do opowiedzenia coś więcej niż tylko przepis na dobry trening, wzmocnienie mięśni i kondycji – ich walka z bólem, kryzysami psychicznymi, stresem i zmęczeniem jest uniwersalną receptą na pokonanie swoich własnych słabości.

Ultramaratończycy odkryli jakąś tajemnicę w człowieku, odkryli „kod zwycięstwa”. Dziś sekrety ich wytrzymałości są na wyciągnięcie ręki. Opowieści Pawła Żuka, Patrycji Bereznowskiej, Augusta Jakubika, Mileny i Bartka Grzegorczyków, Małgorzaty Pazdy-Pozorskiej, Scotta Jurka, Dariusza Strychalskiego i wielu innych. Te niezwykłe doświadczenia zebrali trener i ultramaratończyk Przemysław Stupnowicz oraz dziennikarz, publicysta Jakub Maciejewski. Doświadczenie ich wybitnych rozmówców znalazło się na kartach książki „Kod zwycięstwa. Jak ultramaratończycy pokonują swoje słabości”.

Książka dostępna będzie w księgarniach internetowych. Już dzisiaj można ją kupić na przedsprzedaży na Allegro.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *